22.03.2016 / Felieton - Moje WWW / Portale
 

5 serwisów kulinarnych, w których każdy znajdzie coś dla siebie

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Piotr Kaczor (fot. INSIGNIA)
Piotr Kaczor (fot. INSIGNIA)

W poniższej liście Piotr Kaczor z agencji INSIGNIA wskazuje kilka najbliższych mu stron, które w przyjazny sposób wprowadzają użytkownika w świat nowych smaków.

W ostatnich latach obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania kulinariami - jako naród otwieramy się na nowe i coraz wymyślniejsze potrawy, spoglądamy coraz śmielej w stronę tradycji, ale także w miarę rosnącej świadomości poszukujemy w pożywieniu zdrowia dla siebie i swojej rodziny. Zainteresowanie to wykorzystują oraz jeszcze bardziej podsycają wszechobecne programy kulinarne a przepisy same w sobie wykorzystywane są jako środek przekazu marketingowego tak dla producentów żywności, jak i dla producentów sprzętu kuchennego. Słowem – nie sposób uwolnić się od ciągłego głodu nowych smaków, głodu, który w coraz smaczniejszy sposób starają się nakarmić także serwisy internetowe.

AllRecipes.com

Na pierwszy rzut oka serwis to prosta lista przepisów. Po kilku chwilach jednak dostrzegamy tak genialną nawigację, że chętnie przybiłbym piątkę zespołowi User Experience! Możemy bowiem buszować po bazie danych wedle typu dania (śniadanie, danie główne, deser, sałatki, kurczak itd.). Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie drugi poziom nawigacji. Otóż, wchodząc np. w desery możemy wyszukiwać je z różnego kontekstu – np. wedle smaku (czekolada, orzechy, owoce…) czy np. typu (ciasta, cukierki, musy…). Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyszukiwać także po nazwie lub składnikach, ale ciekawym rozwinięciem tej funkcji jest także wykluczanie innych. Genialne dla alergików czy osób niecierpiących rodzynek – tak jak ja :)

59494_1.jpg

Chowhound.com

Ten serwis urzekł mnie już jakiś czas temu nie tylko przepisami ale – a może przede wszystkim – przepięknymi zdjęciami i świetnie zrealizowanymi opisami. Każdy z nich zawiera bowiem bardzo czytelnie wypunktowane czynności – wszystkie lub większość z nich z dokładnym przykładem na to, jak postępować krok po kroku ze zdjęciami lub animacjami. Jeśli jesteś osobą, która trzyma się kurczowo przepisu i odmierza składniki co do grama to będziesz w siódmym niebie!

 

59489_2.jpg

 

Disney Family

Technicznie rzecz biorąc jest to sekcja większego serwisu Disney’a, lecz jej zawartość jest tak unikalna, że nie sposób pominąć ten serwis. Przepisy tutaj są skupione wokół absolutnie niesamowitego sposobu prezentacji pożywienia. Cupkake w kształcie Myszki Mickey lub orzechy w postaci „Energetycznych kęsów dla Pocahontas o wyglądzie liści”? Twoje dziecko będzie zachwycone! Bomba!

 

59490_3.jpg

KrytykaKulinarna.com

Lubię ten serwis za zupełnie inne podejście do tematu. Nie ma tu wyjątkowych funkcji, nie zobaczysz tu setek tysięcy przepisów, czasem kuleje usability, ale jest za to coś zupełnie innego. Jest tu kulinarna podróż w głąb kraju i świata. Są tu miejsca i są tych miejsc wyjątkowe smaki. Chcesz posmakować klimatu Wietnamu albo poznać Krakowską lodziarnię, gdzie praktycznie nigdy nie kończy się kolejka po następną gałkę lodów? To wszystko czeka na Ciebie. Prawdziwy raj dla podróżników, tych małych i dużych. To też świetny przykład na to, że z dobrym pomysłem nawet strona z drobnymi niedociągnięciami jest w stanie znaleźć się choćby na liście takiej jak ta!

 

59491_4.jpg

AkademiaSmaku.pl

To dość młody serwis będący de facto częścią kampanii marki Bosch. Podoba mi się szczególnie za to, że znane twarze wspierają go nie tylko wizerunkowo, ale także i swoimi autorskimi przepisami. To świetny przykład na to, jak można wspierać markę nie epatując na każdym miejscu reklamą. Dużą wartością jest również zaangażowanie użytkowników – każdy może tu tworzyć kulinarną społeczność dzieląc się poradami czy przepisami.

59492_5.jpg

Budując tę listę chciałem dotknąć kwestii kulinariów z różnych punktów widzenia, większość serwisów urzekała mnie swoim wyglądem czy contentem a inne przemawiały do mojej podróżniczej natury. To co wprowadza mnie szczególnie w stan zadowolenia to fakt, że branża internetowa jest już na tyle dojrzała, że nie musimy wybierać pośród serwisów lepiej lub gorzej zrealizowanych, lecz pośród tego, co aktualnie jest nam potrzebne!Piotr Kaczor, Manager działu IT, INSIGNIA. Z internetem zawodowo związany jest od 12 lat. Jako 16-latek stworzył serwis digart.pl, jeden z największych serwisów społecznościowych w kraju, który w 2005 r. sprzedał Grupie Onet.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Adam Myszka
1. Adam Myszka 22.03.2016 / 08:17
Serwisy bardzo fajne i aż ślinka leci kiedy się te dania ogląda, tylko jest jeden mały problem za grosz nie mam pojęcia o gotowaniu :))
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.