5.08.2016 / Portale / Mobile
 

Gdzie śledzić przebieg tegorocznych Igrzysk Olimpijskich?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Sebastian Nowaczyński (fot. Point of View)
Sebastian Nowaczyński (fot. Point of View)

Igrzyska w Rio startują już niebawem. Apetyty na medale po niedawnych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w Amsterdamie są chyba nawet większe niż  przed Igrzyskami w Londynie. Czeka nas wiele emocji, ale zapewne niewiele osób będzie w stanie śledzić wszystkie interesujące wydarzenia. Plan jest napięty i szkoda by było ominąć złote medale zdobywane przez polskich olimpijczyków czy wyjątkowe momenty wciągania na maszt polskiej flagi i wsłuchiwania się w dźwięki Mazurka Dąbrowskiego.

W dobie powszechnego dostępu do internetu bycie na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami z Rio nie wydaje się specjalnie skomplikowane. Pojawia się jednak pytanie, jak zdobyć interesujące nas informacje i nie przedzierać się przez zalew niezbyt interesujących newsów, których zapewne nie zabraknie w sieci podczas igrzysk? Korzystać z aplikacji mobilnych, czy z serwisów mobilnych/RWD?

To oczywiście trochę zależy od nas samych i preferowanego sposobu konsumpcji internetu, jednak pewne rozwiązania/serwisy/aplikacje mają swoje zdecydowane zalety, a wady innych mogą skutecznie obrzydzić nam emocjonowanie się igrzyskami. 

Zacznijmy zatem od aplikacji mobilnych, których jest obecnie bardzo wiele, ich wybór jest bardzo subiektywny, ale niewątpliwie niektóre są warte uwagi. Chyba najpopularniejszą aplikacją sportową jest obecnie Sport.pl, którego dużą zaletą jest możliwość personalizacji ustawień pod kątem prezentowanych treści i powiadomień. Dodatkowo, bogactwo informacji ze świata sportu jest naprawdę duże i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli nie Rio, to chociażby Lotto Ekstraklasa. Pewną wadą aplikacji jest pojawianie się artykułów z kategorii "sensacyjnych", bazujących czasem na plotkach i przyciągających uwagę tytułach, które czasem nie mają wiele wspólnego z właściwą treścią artykułu. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani wyłącznie doniesieniami z Rio, to mamy do dyspozycji kilka ciekawych aplikacji, które możemy podzielić na huby informacyjno-redaktorskie, które obfitują informacje o organizacji, newsy i relacje prosto z miejsca wydarzeń oraz na kalendarzowe, których głównym zadaniem jest przypominanie nam o nadchodzących wydarzeniach i pilnowanie by niczego istotnego nie przeoczyć. 

60441_sportpl.png

W ramach tej pierwszej kategorii wyborem wartym rozważenia jest oficjalna aplikacja Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 stworzona przez Samsunga. Przyjazna aplikacja anglo- lub portugalskojęzyczna zawierająca chyba wszystko, co może być potrzebne kibicom podczas pobytu w Rio, a tym, którym nie udało się dotrzeć do Brazylii może zaoferować pełny wachlarz informacji prosto znad Copacabany. 

W drugiej wspomnianej kategorii ciekawym wyborem może być aplikacja Rio Cal, która jest typowym kalendarzem wydarzeń, wyróżniającym się bardzo intuicyjną obsługą, jednak to możliwość synchronizacji z kalendarzem znajdującym się w naszym smartfonie czyni z niej naprawdę przydatne narzędzie. Na drugim biegunie jest niestety druga z oficjalnych aplikacji olimpijskich The Olympics, która nie jest już dedykowana jedynie obecnym igrzyskom i to mogłoby być jej zaletą. Obecnie jednak MKOl, który jest właścicielem aplikacji zapomniał o jej aktualizacji od ostatnich igrzysk i całe działanie aplikacji The Olympics sprowadza się do przekierowania nas na stronę olympic.org. Przyznam, że to był pierwszy raz, kiedy spotkałem się z taką "funkcjonalnością" aplikacji mobilnej i osobiście mam nadzieję, że do rozpoczęcia Igrzysk jeszcze autorom uda się tę aplikację odświeżyć.

60440_sport.png

Wracając do samych serwisów sportowych, które zdecydowanie warto jest obserwować podczas igrzysk i nie tylko, nie sposób nie powiedzieć o wspomnianej powyżej stronie olympic.org. Tutaj można trafić na wiele ciekawych artykułów, doniesień prosto z obozów reprezentacji, wywiadów czy materiałów zdjęciowych lub wideo. Strona anglojęzyczna, ale obecnie nikogo to nie powinno odstraszać. Z naszych rodzimych serwisów, poza sport.pl, którego wersję aplikacyjną zdecydowanie bardziej polecam, można wyróżnić serwis Przeglądu Sportowego za rzetelność i jakość informacji. Jeśli macie do wyboru sekcję sportową jednego z dużych serwisów informacyjnych oraz stronę Przeglądu, zdecydowanie polecam tę drugą opcję, tym bardziej, że dla kibiców szczególnie zainteresowanych igrzyskami wydawca przygotował dedykowaną sekcję "Rio 2016", która z każdym dniem zapełnia się coraz ciekawszymi materiałami, a wersja mobilna serwisu jest naprawdę przystępna. 

Rio 2016 nadchodzi - niech wygra lepszy (najlepszy)!   

Sebastian Nowaczyński, Key Account Manager, agencja interaktywna Point of View.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.