
Wśród portali biznesowych szykuje się ostra walka.
Grupa Onet.pl (Ringier Axel Springer Media AG) uruchomiła dziś polską wersję amerykańskiego serwisu Busieness Insider. Wśród portali biznesowych szykuje się więc ostra walka, szczególnie dlatego że najpierw licencję na ten serwis miała w Polsce Agora.
[aktualizacja 11:00]
Grupa Onet.pl przejęła od Agory prawa do wydawania Business Insidera w Polsce pod koniec 2015 roku, zaraz po finalizacji przejęcia Business Insider Inc. przez Axel Springer.
Serwis wystartował dzisiaj o godzinie 9:30. Z przytupem. Mocny wywiad z minister cyfryzacji Anną Streżyńską, która zapowiedziała tu, po raz pierwszy w mediach, rewolucję w e-administracji, mnóstwo ekskluzywnych newsów oraz bardzo obszerny raport "Trendy w polskim biznesie internetowym", przygotowany specjalne dla Business Insidera przez redakcję Interaktywnie.com [POBIERZ PDF]. O godzinie 10.30 Łukasz Grass, redaktor naczelny Business Insidera w Polsce, poprowadzi natomiast spotkanie - event otwierający on-line - transmitowane na żywo [LINK].
Za wdrożenie serwisu odpowiadali natomiast doświadczeni menedżerowie, którzy przez kilkanaście poprzednich lat zarządzali największym polskim portalem biznesowym - Money.pl. Tomasz Bonek i Marta Smaga, bo o nich mowa, zarządzali redakcją, PR, oraz IT tego serwisu, aż do przejęcia go przez Grupę WP. Od roku prowadzą natomiast firmę Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o., specjalizującą się w kompleksowej realizacji projektów internetowych.
Na wyzwaniach, którym codziennie muszą stawiać czoła będzie koncentrowała się tematyka serwisu. Business Insider Polska, tak jak amerykańska wersja, ma poruszać tematy związane z biznesem i technologią. Redakcja zapewnia jednak, że będzie ukazywać je z autorskiej, polskiej perspektywy, za co odpowiadać ma Łukasz Grass, wcześniej związany m.in. z TVN24 i trzynastu doświadczonych dziennikarzy.
- BI Polska będzie przekazywał informacje na temat najważniejszych wydarzeń, opisywał przełomowe trendy oraz skupiał się na osobach podejmujących kluczowe decyzje, które wpływają na sposób prowadzenia biznesu w Polsce - mówi naczelny serwisu Business Insider Polska. - Skoncentrujemy się również na perspektywicznych branżach, najnowszych technologiach oraz innowatorach, którzy wdrażają w życie nowe pomysły. Spodziewamy się, że profil naszych czytelników będzie bardzo szeroki - od założycieli start-upów, do prezesów firm różnej wielkości, którzy chcą lepiej zrozumieć, w jaki sposób tworzy się prawdziwą wartość biznesu.
Dokładnie to samo próbuje robić uruchomiony w marcu agorowy Next, który powstał zresztą na zgliszczach rozwiązanej umowy z Amerykanami. Agora jako pierwsza przejęła licencję na wdrożenie serwisu. W między czasie przeszedł on jednak w ręce niemieckiego koncernu, a że Onet jest jego częścią, na przetasowania nie trzeba było długo czekać.
Next to jednak tylko jeden z całego szeregu konkurentów polskiej edycji Business Insidera. Tematyka biznesowa czyni go bezpośrednim rywalem Grupy Wirtualna Polska, która pod koniec 2014 roku przejęła niezależny serwis internetowy Money.pl i wydawnictwa Bonnier Business, który przejął Bankier.pl; a obecność - w „Menu” zakładki „Media”, a w zespole redakcyjnym Patryka Pallusa - sugeruje, że Business Insider zamierza rywalizować także z niezależnym portalem Wirtualnemedia.pl. (Pallus był tam zastępcą redaktora naczelnego).
Jovana Protica, który w Grupie Onet RAS-Polska pełni funkcję Chief Operating Officera perspektywa walki na wielu frontach jednak nie przeraża: - Uważamy, że na polskim rynku istnieje wolna przestrzeń, którą skutecznie może wypełnić w pełni cyfrowa marka komunikująca się w języku obecnych i przyszłych liderów biznesu.
Oby. Choć ani Agora, ani Onet nie komentują sprawy przejęcia licencji, z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, że okupiona było ona sporą karą finansową za zerwanie umowy. Ekipa Business Insidera musi udowodnić, że warto było ponieść te koszty, a trudno łudzić się, że konkurenci łatwo ustąpią pola. Nie tylko dlatego że media biznesowe ze względu na wartościową grupę docelową to łakomy kąsek dla reklamodawców, ale także dlatego że rywalizacja między WP a Onetem ciągle trwa. Brak badań polskiej sieci (Megapanelu już nie ma, a badania GfK Polonia czyli Planet – nie ma jeszcze) sprawił, że nie jest ona może tak otwarta, ale Grupa Onet, pozostająca w grudniowym Megapanelu na drugim miejscu, nie odpuści. Czy Business Insider Polska pomoże jej wrócić na szczyt? Na pewno spróbuje.
Kibicujemy.
Pobierz ebook "Jak wybrać software house i przeskalować swój biznes [ebook z raportem]"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Sięgnij Gwiazd ze Space Ads Odkryj z nami ✨ Galaktykę Digital Marketingu ✨ Tworzymy …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie zmieniamy w …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Jesteśmy agencją butikową. Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach. Jesteśmy jedynym …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Kanał RSS: <a href=\"http://feed43.com/businessinsiderpolska.xml\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://feed43.com/businessinsiderpolska.xml\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://feed43.com/businessinsiderpolska.xml</a></a>