Pracująca mama nie traci czasu. Oto aplikacje, które pomagają w planowaniu dnia

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Na zdjęciu Marta Odrzywolnska (fot. ACEpm)
Na zdjęciu Marta Odrzywolnska (fot. ACEpm)

Śpię ze smartfonem pod poduszką. W okolicach 5:30 rano budzi mnie Sleep Cycle - aplikacja, która przez całą noc monitoruje sen. Im się mniej ruszamy, tym mocniej śpimy. Gdy zaczynamy się wiercić, a zbliża się preferowana godzina pobudki, appka automatycznie uruchamia budzik. Dzięki niej już od ponad sześciu miesięcy budzę się wypoczęta.

Tuż po pobudce sprawdzam pogodę, w dwóch aplikacjach - dla porównania i wyciągnięcia zdroworozsądkowej średniej. Muszę wiedzieć, jakie ubrania przygotować dzieciom do szkoły. Używam polskiej aplikacji Twoja Pogoda, która ma całkiem dobrą sprawdzalność, a oprócz prognozy dostarcza także najnowsze wiadomości. Wyniki zestawiam z tymi prognozowanymi przez popularne WindGuru.

Jako że dobrze zaplanowany dzień, to absolutna konieczność każdej pracującej mamy, zamiast śniadania odpalam i uaktualniam any.DO, które pamięta o wszystkich zadaniach, jakie powinnam wykonać danego dnia. Dzięki temu mogę skupić się rzeczywiście na ich wykonywaniu, a nie na zastanawianiu się, czy o czymś nie zapomniałam!

W drodze do pracy czytam książki na tablecie, który skutecznie zastępuje mi czytnik. Popijając pierwszą kawę robię monitoring mediów - przy użyciu Brand24 i NewsPoint.

 

 

Potem prasówka na Facebooku - od kiedy stworzyłam listy zainteresowań, jestem w stanie szybko dotrzeć do interesujących mnie treści. Zawsze zaglądam jeszcze na serwis Foch.pl - w końcu nikt tak nie zrozumie kobiety jak druga kobieta. Tematy, które akurat są na topie w najbardziej interesujących mnie dziedzinach, zapewnia mi aplikacja Feedly - ogromnie przydatne narzędzie dla każdego, kto lubi być na bieżąco. Inspiracji do pracy i wystroju naszego biura często szukam na Pintereście, a wszystko, co chcę przeczytać później, wrzucam do Pocket. Na marginesie, w biurze czas umila nam muzyka ze Spotify lub Deezera.

Na szczęście nie samą pracą człowiek żyje. Smartfon i tablet towarzyszą mi także w czasie wolnym. Inspiracji i pomysłów na kolacje dostarcza mi Jadłonomia - serwis z przepisami dla wegetarian i wegan. Kto jeszcze kręci nosem na dania bez mięsa, koniecznie musi tam zajrzeć, a szybko zmieni zdanie! W parze z dobrym posiłkiem idzie zawsze dobre wino, dlatego często korzystam z aplikacji Vivino, która nie dość, że jest pokaźną bazą win wraz z opisami i ocenami, to jeszcze zapamiętuje moje ulubione marki - wystarczy, że zrobię zdjęcie plakietce trunku. Nie mam też problemu z wyborem wina dla znajomych, którzy korzystają z tej aplikacji - zawsze wiem, jaki szczep sprawi im największą przyjemność.

Z moimi ulubionymi aplikacjami żegnam się późnym wieczorem, gdy ustawiam Sleep Cycle i... biorę do ręki papierową książkę. Jedną z czterech, które czytam w tym samym czasie.

Autor: Marta Odrzywolska, managing & social ace, ACEpm. Jej specjalnością jest komunikacja B2C i B2B w mediach społecznościowych.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: aplikacja, aplikacje na smartfona, smartfon


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Geki
1. Geki, 37.128.113.*, 02.07.2014 / 09:31
Głupszego artykułu dawno nie czytałem... Pani Marto gratuluję życia
gość
2. gość, 79.185.129.*, 10.07.2014 / 01:38
żal kobiety
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.