13.08.2012 / Portale
 

Tak powstała Nasza Klasa. Teraz ma pomysł, jak powalczyć z Facebookiem

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
NK.pl
NK.pl

NK.pl notuje stabilne wyniki, jeśli chodzi o liczbę użytkowników. Miesięcznie odwiedza ją około 11 milionów real users. I choć Facebook jest obecnie liderem w polskich serwisach social media, to Nasza Klasa nie składa broni. Wręcz przeciwnie - ma pomysł, jak powalczyć o internautę. Lokalnością i znajomością rodzimego rynku dużo lepiej.

NK.pl dociera do zupełnie innych grup internautów, niż Facebook.


fot. Marek Wituszyński
- Na rynku polskich portali społecznościowych NK wciąż jest najpopularniejsza. Każdego miesiąca odwiedza nas ok. 11 mln użytkowników, dowodząc, że formuła, którą proponuje portal, wciąż jest aktualna i potrzebna. Oczywiście dostrzegamy naszego globalnego konkurenta, którym jest Facebook. Zdajemy sobie sprawę, jaki potencjał za nim stoi. Jednak posiadamy blisko 6 letnie doświadczenie zebrane na polskim rynku i staramy się to wykorzystywać - mówi Dominik Czarnota, prezes NK.pl.

Jego zdaniem, Nasza Klasa musi wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, jeśli chce pozostać w czołówce serwisów społecznościowych i w czołówce polskiej sieci w ogóle.

Czytaj także: Z 8 do 200 pracowników. NK podsumowuje 5 lat istnienia

- Znamy polskiego użytkownika internetu, odczytujemy jego potrzeby. Co więcej, stale udoskonalamy narzędzia, jakie proponujemy marketerom i to też przynosi coraz lepsze efekty, nie tylko finansowe. Naszym największym wyzwaniem i obszarem, w który musimy wkładać najwięcej pracy, jest uważne obserwowanie rynku, panujących trendów, a przede wszystkim wsłuchiwanie się w głos naszych użytkowników. To od nich zależy kierunek, w jakim zmierzamy - mówi.

Joanna Gajewska, rzecznik prasowy NK.pl
W ubiegłym roku kolejny raz zanotowaliśmy dwucyfrowy wzrost (15%), w procentowym ujęciu przychodów. Pozwoliło to na utrzymanie wysokiego poziomu rentowności, wynoszącego 24%. Natomiast zysk netto firmy wyniósł ponad 17 mln złotych.

Bardzo istotne jest również to, że obserwujemy efekty wdrażanej przez nas dywersyfikacji przychodów. W 2011 r. zmniejszył się udział reklam w ogóle przychodów do 53%, natomiast wzrosły (do 47%) przychody z tzw. wirtualnych dóbr, czyli płatności za gry portalu i innych płatnych funkcjonalności.

Na pozytywne wyniki finansowe wpłynął również fakt, że rozwijamy inne kanały sprzedaży, np. reklamę samoobsługową – EasyAd czy badania marketingowe, za które odpowiedzialny jest dział Research.NK, współpracujący także z TNS Polska. Szacujemy, że w 2012 r. efekty dywersyfikacji przychodów będą jeszcze bardziej wyraźne, a za kolejne kilka procent przychodów będą odpowiedzialne nowe kanały sprzedaży.

Podobnie Dominik Czarnota twierdził rok temu. W wywiadzie dla Interaktywnie.com wskazywał, w którą stronę serwis będzie się rozwijał. Już wtedy zapewniał, że NK dostarczy polskiemu internaucie narzędzi, których potrzebuje - gry, aplikacje, rozrywka.

- Oczywiście Facebook rośnie, to jest fenomen globalny. Mam też jednak wrażenie, że nasza branża za bardzo się nim ekscytuje. My staramy się robić swoje - mówił wtedy Czarnota.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.