Intel... na New York Fashion Week

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Na tegorocznym New York Fashion Week Intel przedstawił inteligentną odzież. Ma ona wbudowany moduł Intel Curie wielkości guzika. Co ciekawe, wśród modeli znalazły się nie tylko te sportowe. Na wybiegu została również zaprezentowana, reagująca na stres, elegancka sukienka.

Przedstawione ubrania są wynikiem współpracy Intela z marką modową Chromat. Ich technologia polega na reagowaniu na bodźce wysyłane przez ciało i na ich podstawie dostosowanie się do właściciela.

Źródło: Intel (materiały prasowe)Pierwszym zaprezentowanym modelem jest biustonosz sportowy z wbudowaną platformą Intel Curie. Stanik zapamiętuje swój pierwotny kształt i zmienia go w momencie przegrzania ciała, otwierając otwory wentylacyjne, służące do jego ochłodzenia.

Natomiast sukienka, która wyczuwa nastrój użytkownika wykonana jest z paneli wydrukowanych techniką 3D, neoprenu oraz powiązanych ze sobą ram z włókna węglowego. Mierzy poziom adrenaliny i kiedy znajduje się on powyżej normy, ramy z włókna węglowego rozszerzają się i przybierają kształ klepsydry.

Na wydarzeniu zostało, również zaprezentowane lustro sklepowe z procesorem Core i7. Memomi Memory Mirror ma pomóc niezdecydowanemu klientowi w dokonaniu wyboru. Zapamiętuje nasze stylizacje i pozwala je porównywać, a nawet zgrać na aplikację telefonu lub podzielić się ze znajomymi.

Krzysztof Jonak, szef Intela na Europę Środkowo-Wschodnią komentuje obecność Intela na tygodniu mody: - Nowe technologie dotykają coraz to nowych obszarów naszego życia. Elektronika w świecie mody w takim wymiarze, w jakim zaprezentowaliśmy ją podczas New York Fashion Week, daje zupełnie nowe możliwości projektantom. Biorąc udział w tak znaczącym wydarzeniu modowym, udowadniamy, że nowoczesne technologie dawno przestały być domeną targów elektroniki, a na dobre wpisały się w życie codzienne każdego z nas.

 

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.