Wtyczki do Wordpressa. Oto te najlepsze

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Dawid Szmigiel, managing director, Website Style
 
na zdjęciu Dawid Szmigiel (fot. Website Style)
na zdjęciu Dawid Szmigiel (fot. Website Style)

Każdy użytkownik Wordpressa, doskonale zna termin "wtyczka". Dzięki nim można całkiem łatwo i bez wiedzy stricte programistycznej zmienić swoją stronę internetową - dodać elementy, animacje czy galerie. Jest to duża zaleta, stawiająca Wordpressa w czołówce CMS’ów oferowanych na całym świecie.

Programiści webowi jednak, zgrzytają zębami na widok kilkustronicowej listy zainstalowanych dodatków, wtyczek i pluginów na stronie, przede wszystkim dlatego, że bardzo wpływa na “czystość” kodu oraz spójność i współpracę różnych wtyczek ze sobą. 

Należy pamiętać, że wtyczki nie zawsze są pisane poprawnie. Nie zawsze są aktualizowane dożywotnio i będą zgodne z najnowszą wersją Wordpressa. Sam system wyszedł jednak temu na przeciw, tworząc bazę wtyczek z ich ocenami a także terminami ostatnich aktualizacji, co znacznie ułatwia wybranie tej najświeższej. Pamiętajmy o tym, wybierając plugin do swojej strony www. 

Istnieją jednak wtyczki, których używają “nawet” programiści :) stanowią one niejako bazę, szkielet dzięki któremu można tworzyć bardziej spersonalizowane funkcjonalności. Dzięki temu użytkownik, korzystający ze stworzonego layoutu nie ma możliwości “popsucia” go, a dodawanie materiałów jest jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne. 

Przedstawiamy 7 kultowych, a raczej najbardziej użytecznych wtyczek do Wordpressa, które są nie tylko najbardziej rekomendowane, ale także regularnie aktualizowane, co gwarantuje bezpieczeństwo i pełną kompatybilność.

1. ACF - Advanced Custom Fields

Wtyczka ta pozwala na tworzenie różnego rodzaju edytowalnych pól w kokpicie dla określonych typów wpisów i taksonomii. Jej zadaniem jest wykorzystanie mechanizmu, który posiada także Wordpress - znacznie przyśpiesza to projektowanie złożonych formularzy edycji w kokpicie strony.

Co ciekawe, wtyczka ta stała się tak popularna, że znaleźć ją można w części szablonów. Dzięki niej można zaimplementować np. Wprowadzanie wpisów według określonej struktury, czy tworzyć powiązania między wpisami. 

Należy pamiętać, że ACF jest realizowany po stronie kokpitu - to jak zostaną wykorzystane zapisane dane, zależy od użytkownika. 

Nie ma się jednak co zrażać, wtyczka poza tym, że jest, jak wspominaliśmy - regularnie aktualizowana, posiada także dobrą dokumentację wraz z przykładami. 

2. Contact form 7

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego - ot znaleźć plugin do formularzy. W praktyce okazuje się jednak, że lista z takowymi jest długa, opisy poszczególnych nie bardzo się różnicą, podobnie jak oceny i w sumie nie wiadomo co wybrać… Jak nie wiadomo co wybrać, to trzeba wybrać contact form 7!

Polecany ze względu nie tylko na popularność, ale także prosty interfejs, bogate możliwości i wiele możliwości rozbudowania, nie tylko przez twórcę wtyczki, ale także przez samego użytkownika. Dzięki temu pluginowi można bardzo szybko stworzyć prosty formularz, a po czasie rozbudować go o dodatkowe pola, także zasady, wykluczenia itp. Funkcjonalności.

3. Polylang

Wtyczka umożliwiająca sprawne tworzenie wersji językowych strony, bez konieczności tworzenia dubli, zabierających przestrzeń dyskową hostingu. Dzięki niej mamy do dyspozycji listę 50ciu najpopularniejszych języków, a tłumaczenie odbywa się na pojedynczym wpisie (a nie, jak w przypadku większości wtyczek: tłumaczymy daną podstronę w każdym języku, jeden pod drugim) - Po prostu tworzymy plik i po zakończeniu edycji określamy jaki ma język. Następnie, tworzymy kolejny wpis, zaznaczając że jest to wpis w kolejnym języku. Zaznaczyć należy, że kokpit wpisów, stron wygląda przy tym bardzo schludnie, a przy kolejnych wpisach widnieją flagi języków, dzięki czemu szybko możemy zlokalizować ten, który chcemy edytować.

4. Wordfence

Wtyczka, która łączy funkcje firewalla i antywirusa naszego Wordpressa, a ponad dwa miliony aktywnych użytkowników takowej mówi samo na siebie, że jest to plugin, któremu warto się przyjrzeć. Dla wielu programistów jest to podstawowa linia obrony i zabezpieczenia Wordpressa przed atakami wszelkiego rodzaju.

Wordfence w darmowej wersji oferuje między innymi: Web Application Firewall, wbudowany skaner plików źródłowych, dzięki któremu możemy nie tylko podejrzeć, ale i zdecydować czy chcemy usunąć zmienione pliki. Także zabezpieczenie przez atakami typu brute force, filtr antyspamowy dla komentarzy, powiadomienia i raporty e-mail działania wtyczki. Dodatkowo, przejrzysty interfejs, łatwość nawigacji dają naprawdę dobre narzędzie w walce ze spamem i atakami hakerskimi.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (6)
Paweł Gontarek
1. Paweł Gontarek 15.05.2018 / 16:36
Akurat TOTAL w3 Cache nie jest najelpszym rozwiązaniem. Niejednokrotnie spowalnia wordpressa. Zamieniłem to na WP Fastest Cache.
Janusz Kamiński
2. Janusz Kamiński, 45.77.148.*, 16.05.2018 / 09:39
Lepsze według opinii gościa. Ale nie zgadzam się z tym. :)
Bartek
3. Bartek, 89.64.32.*, 18.05.2018 / 09:24
Ja polecam wtyczkę WooCommerce PlaySMS, która umożliwia automatyczną wysyłkę wiadomości smsowych do klientów sklepu internetowego, np potwierdzenie dokonania zapłaty. Wiadomości mogą być personalizowane i myślę, że to narzędzie ułatwia komunikację z klientem.
Patryk Szczepuła
4. Patryk Szczepuła, 78.11.240.*, 26.09.2018 / 21:24
Jak mowa o Wordpressie to polecam tę stronę http://wpuniverse.pl. Ostatnio też poszukiwałem fajnego szablonu dla swojej strony i trafiłem tutaj http://szablon-avada.pl To jest najpopularniejszy szablon, który został już kupiony przez ponad 425 000 osób i nic dziwnego bo jest niesamowity. W 30 minut stworzyłem całą stronę WWW swojej firmy.
Kinga Mochul
5. Kinga Mochul, 78.11.240.*, 26.09.2018 / 21:25
To prawda - szalbon Avada wymiata
http://szablon-avada.pl
. Wczoraj kupiłem i jestem zachwycona
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.