
Okazuje się, że w tym najbardziej popularnym modelu biznesowym w branży gier, to mężczyźni robią więcej zakupów.
Gry free-to-play zajmują czas i uwagę większości graczy. 77% użytkowników wybiera produkty freemium. Kobiety bardziej niż mężczyźni upodobały sobie ten model – aż 82% z nich sięga po gry free-to-play zamiast pay-to-play. Mężczyźni natomiast dokonują 3 razy więcej mikropłatności w grze.
Free-to-play na smartphonie
Według badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę PlaySpan na graczach w wieku 13-54 lat, 8/10 użytkowników wybiera model free-to-play, który daje możliwość dokonywania zakupów w grze. Mężczyźni robią zakupy 3 razy częściej niż kobiety, wydając średnio 13,38 dolarów. Badanie wykazało również, że dla 46% kobiet smartphone jest preferowaną platformą gier, natomiast 48% mężczyzn faworyzuje konsole.
- Te wyniki nie dziwią. Kobiety grają tak samo chętnie jak mężczyźni, choć preferują gry, które są łatwiej dostępne. Sam rynek natomiast cały czas się powiększa. Przybywa nie tylko graczy, ale i developerów. Konkurencja na rynku gier jest bardzo duża, co powoduje także ewolucję free-to-play. W świecie, gdzie o uwagę gracza walczy tyle tytułów i każdy z nich stara mu się zaoferować coś bardzo atrakcyjnego, będzie rosła rola designu, czyli tego niewidzialnego aspektu gry, który sprawia, że jest ona emocjonująca i warta wydawania pieniędzy - komentuje Lidia Janoszka, Dyrektor Marketingu w Ganymede, krakowskiej spółce produkującej gry społecznościowe i mobilne.
Mikropłatności są częścią designu
Free-to-play stał się ostatnio najbardziej popularnym modelem biznesowym w grach. Zwłaszcza nowe platformy jak AppStore czy Facebook często korzystają z tej formy monetyzowania użytkowników.
- Mikropłatności są częścią designu gier społecznościowych i mobilnych, a ich developerzy prześcigają się w pomysłach, jak nakłaniać graczy do płacenia. Mają duże pole do popisu, ponieważ zwykle zaledwie kilka procent graczy jest skłonnych, by płacić za wirtualne gadżety. Mimo, że ten odsetek jest tak niski, mało kto wątpi w free-to-play i wiele tytułów na PC czy na konsolę także ukazuje się w tym modelu – dodaje Janoszka.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»