
Googlowanie i digital detox już nie są modne.
Choć niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, do końca 2013 roku internetowy słownik Oxford Dictionaries dodał do swojej bazy danych około 1000 nowych wyrazów, w tym wiele związanych z technologią mobilną. - Co ciekawe, w momencie kiedy te słowa wchodzą do języka potocznego, tracą na atrakcyjności wśród grup, które je stworzyły i definiowały - mówi Wojciech Borowski, prezes McCann Worldgroup.
O powszechności zjawiska może świadczyć fakt, że słowem roku według prestiżowego Oxford Dictionaries Online został wyraz SELFIE (polskie tłumaczenie: SŁIT FOCIA). Oznacza on fotografowanie samego siebie, najczęściej za pomocą smartfona lub kamery internetowej, a następnie zamieszczanie tych fotografii w mediach społecznościowych.
- Z naszego ostatniego badania Prawda o prywatności, wynika, że ponad połowa respondentów poniżej 34 roku życia i 75% osób korzystających z Instagramu poniżej 35 roku życia, (a więc grupy najczęściej fotografujące się za pomocą smartfona i publikujące to w serwisach społecznościowych) uznało słit focie za nieciekawe i nudne. To świetny przykład tego, że jesteśmy światkami dynamicznego procesu, w którym wyraz, bądź zjawisko społeczne trafiające do potocznego słownika, zostaje uznane za nudne przez osoby, które go współtworzyły - mówi Wojciech Borowski.
W 2013 dużą popularnością wśród internautów i użytkowników smartfonów cieszyły się także takie wyrazy jak: PHABLET i FREEMIUM. PHABLET to smartfon ze średniej wielkości ekranem, mniejszy od tabletu, zaś FREEMIUM (ang. free plus premium) â to wyraz określający serwisy i gry, które możemy otrzymać za darmo.
Do powszechnego użycia weszło także wyrażenie GOOGLOWAĆ, wypierające tradycyjne szukanie/ znajdywanie w wyszukiwarce oraz DIGITAL DETOX - określające czas, w którym świadomie odpoczywamy od naszych smartfonów i innych urządzeń mobilnych.
Nowością są skróty i akronimy, takie jak m.in.: BYOD i TL;DR. BYOD to przynoszenie do pracy własnego sprzętu, np. smartfona i używanie go w celach służbowych, zaś TL;DR (too long didn't read) – to potoczna odpowiedź na maila bądź smsa, jeśli tekst, który właśnie w nim dostaliśmy, wydaje nam się za długi i nie mamy ochoty go przeczytać.
- Znajomość zjawisk społecznych związanych z mobilnością staje się koniecznością. Marketerzy, którzy chcą być skuteczni w swoich działaniach muszą wiedzieć, jak wykorzystywać tę wiedzę w dialogu z odbiorcami, i jak przekuć np. słit focie w efektywne promowanie marek, dla których pracują - dodał Wojciech Borowski.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Światkami buahahaha.....tragedia