Internet Software House. Raport Interaktywnie.com

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Interaktywnie.com
Interaktywnie.com

Pobierz pełny raport Interaktywnie.com - Internet Software House [PDF]

Wartość rynku IT w Polsce to około 30 miliardów złotych. Ponad 40 procent z tej kwoty przypada na usługi i oprogramowanie. W obu tych przypadkach błyskawicznie rośnie znaczenie rozwiązań online. Za trzy lata udział sieci w polskiej gospodarce ma przekroczyć 4 procent PKB. Wygrają ci, którzy w tym czasie wyspecjalizują się w opracowywaniu rozwiązań mobilnych i przetwarzania danych w chmurze. To właśnie tutaj branża spodziewa się najszybszego rozwoju.

Polski rynek IT rośnie, choć nieco wolniej niż zakładały ubiegłoroczne prognozy. Badająca polski rynek firma PMR jeszcze rok temu szacowała, że dynamika tego sektora wyniesie ponad 10 procent, zbliżając się do wartości 29 milionów złotych. Ostatecznie wynik był nieco gorszy - wzrost o 7,6 proc. i wartość na poziomie prawie 28 milionów.

Wartość rynku IT w Polsce
rok wartość dynamika
2004 16,0 mld zł 10,9 proc.
2005 18,1 mld zł 13,0 proc.
2006 20,6 mld zł 13,8 proc.
2007 24,0 mld zł 16,5 proc.
2008 26,9 mld zł 12,2 proc.
2009 24,5 mld zł -9,2 proc.
2010 25,9 mld zł 5,8 proc.
2011 27,9 mld zł
7,6 proc.
źródło: PMR


Nieco bardziej optymistyczni w szacunkach są autorzy raportu Computerworld TOP200, którzy wartość polskiego rynku IT oceniają na 31,3 miliarda zł, jednak i w tych zestawieniach trend jest bardzo podobny. Jeśli chodzi o strukturę rynku IT, to - według Computerworld - największe nakłady ponoszone są na sprzęt. Zdecydowanie mniejsze kwoty przeznaczamy na usługi i oprogramowanie.

 

Pobierz raport
Internet Software House [PDF]

Ten rok - jeśli wierzyć prognozom - ma przynieść kolejne wzrosty wartości rynku IT, jednak dynamika wyraźnie słabnie. W porównaniu z rokiem 2011 - według prognoz firmy IDC - wzrost sięgnie 4 procent. Największą dynamiką pochwalić będzie się mógł segment oprogramowania.

 

Biorąc pod uwagę szybki rozwój wykorzystania internetu w biznesie, łatwo wysnuć wniosek, że coraz większy udział w punktach oprogramowania i usług mają te, realizowane w sieci. Z opublikowanego w ubiegłym roku raportu The Boston Consulting Group, przygotowanego na zlecenie Google Polska wynika, że już w 2009 r. wartość tak zwanej gospodarki internetowej w Polsce wyniosła 35,7 miliarda złotych, czyli 2,7 Produktu Krajowego Brutto. Do 2015 r. prognozy mówią o wzrostach na poziomie 14 proc. rocznie.

Prognoza dla gospodarki internetowej w Polsce na rok 2015:
- wartość nominalna: 77 mld zł
- udział w PKB: 4,1 proc.
źródło: The Boston Consulting Group


Pobierz pełny raport Interaktywnie.com - Internet Software House [PDF]

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: interaktywnie, internet software house, raport


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (5)
Zbigniew Dec
1. Zbigniew Dec 30.10.2012 / 11:49
Jeszcze ap-ropo FLASH Playera i technologi mobilnej, Adobe ma wykupione pewne patenty które, główne firmy zajmujące się produkcja urządzeń mobilnych, czyli GOOGLE (motorola), APPLE ( iOS ) i MICROSOFT ( windoswPhone + Silverlight) , zazdroszczą Adobe.
przykład największego deprymowania FlashPlayera ze strony Google to to, że mimo iż flash Player działał na Aneroidowej przeglądarce, to miał zablokowany DRAG & DROP, który jest podstawą na urządzeniach mobilnych. ( FLASH AIR który nie korzysta z przeglądarki dalej można pobrać z Google play markietu.)
To głowne powody dla ktorej firmy te proklamują HTMLowy standard z przed 30 lat, i narzucają programowanie w JavaScripcie, który nawet nie jest obiektowy. ( powrót do czasow flashowego ActionScript 2.0 )
W wyniku tego Adobe poddało się i olało rozwiązania mobilne, jednak nie do końca, jest kilka sposobów na zaimportowanie flasha do aplikacji mobilnych także na iOS, ale już nie dla mas bo to trudniejsza sprawa ).
Chciałam jeszcze dodać ze XBOX i PS3 korzysta z Flasha i większość nowych gier . wszystkie menu są robione w tej technologii. ( można robić w HTML5, ale kto chciał by się użerać z niejednolitym standardem zapoczątkowanym 30 lat temu - dla zainteresowanych Flash + SCALEFORM )
Zbigniew Dec
2. Zbigniew Dec 30.10.2012 / 12:01
Kryzys... Piszecie o branży IT a wymieniane są tylko firmy zajmujące się WWW, które zajmują się robieniem produktów, dla indywidualnych klientów, Lub projektami finansowanymi ze środków unijnych, które nie przynoszą realnych zysków. Produkcja wewnętrzna z pieniędzy podatników unijnych. próba konturowania z rynkiem IT w USA ( która wykorzystuje nas jako sile roboczą tylko)

Czy branżą IT to tylko firmy zajmujące się rozwiązaniami WEBOWYMI ? Nie myślę tu o takim molochu ASSECO, który od 12 lat robi program dla ZUS )

Ale o firmach które robią produkcje masowe na zachód, np CD project RED ( Wiedźmin ). albo City interactive, ich akcje wzrosły z 2.89zł na 36zł , 1500% w pół roku!! ), Konkurencja na rynku gier duża, ale polska siła robocza IT jest tania.

Ten artykuł przypomina mi pisanie http://Money.pl o zyskach na GPW, przy czym produkcja i przemysł PADA! ... Kryzys
Zbigniew Dec
3. Zbigniew Dec 30.10.2012 / 12:19
Mam na myśli załącznik PDF.

Więc pisząc o zysach w IT opierając się o branże webową, myślę tylko o REKLAMIE i Hostingu i obsłudze indywidualnego klienta który dostał Pieniądze z projektów unijnych na złażenie sklepów internetowych ( robienie stronek).
Michał Kowalik
4. Michał Kowalik 22.11.2012 / 13:36
Internet to bardzo dobre medium, aby rozwinąć swój biznes
Mirosław Kruk
5. Mirosław Kruk 05.03.2013 / 23:11
Dzisiaj wszystko dzieje się właśnie w internecie
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.