Raport Interaktywnie.com: "Domeny, hosting, chmura 2015"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Raport "Domeny, Hosting, Chmura"
Raport "Domeny, Hosting, Chmura"

Chmury szybko stały się rewolucją w cyfrowym świecie. Prosty i szybki dostęp do danych z dowolnego urządzenia, za pomocą przeglądarki to przewaga, której nie sposób nie docenić w dzisiejszym multiplatformowym świecie. A jednak wciąż nie brakuje sceptyków, którzy do przechowywania danych w chmurze - czyli "niewiadomo gdzie" - podchodzą z dużymi obawami. Żadnych nie mają za to specjalisci od domen. Na tym rynku, mimo że pojawiły sie nowe, egzotyczne rozszerzenia - wciąż niepodzielnie króluje tradycyjna, swojsko brzmiąca .pl i żadne .xyz w najbliższej perspektywie nie zagrozi jej pozycji.

Bo rynek domen jest już bardzo stabilny, co jednak nie znaczy jednak że nudny. Bo choć przeważa opinia, że dzisiaj wybór domeny nie wpływa na pozycjonowanie, eksperci podkreślają, że znaczy, to, że domena nie jest ważna w ogóle. - Domena, która odpowiednio, jednoznacznie kojarzy się z prowadzonym biznesem sprawia, że klienci lub użytkownicy strony bez problemu na nią trafiają i do niej wracają, a to wpływa na lepszą pozycję strony w wyszukiwarce - argumentuje Aleksandra Strzelecka-Jaroszek z nazwa.pl.

KLIKNIJ I POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM: DOMENY HOSTING, CHMURA

To prawda, ale jednak nie jest w pozycjonowaniu kluczowe. Choć... tylko wtedy gdy mówimy o Google. Fakt, że zwykle o nim mówimy, nie zmienia faktu, że na przykład w Bingu, wyszukiwarce Microsoft, słowa kluczowe uwzględnione w domenie są dalej bardzo ważnym czynnikiem podczas ustalania pozycji w wynikach wyszukiwania. Warto jednak wspomnieć, że trudno będzie zarejestrować domenę z popularnymi frazami na rynku pierwotnym. - Wiele domen generycznych jest już zajętych, często można zakupić je na rynku wtórnym np. na giełdzie domenowej.

Na pozycjonowanie nie wpływają także rozszerzenia, choc tu eksperci zgodnie przyznają, że: - Polacy największym zaufaniem darzą domeny polskie i europejskie. Jeśli więc chodzi o wspomniane domeny tematyczne, to jeszcze przez dłuższy czas będą one miały spore trudności z przebiciem się do świadomości polskich internautów i zdobyciem ich zaufania - przestrzega Aleksandra Strzelecka-Jaroszek i dodaje, że nowe rozszerzenia nie mają dobrej opinii, bo charakteryzują się bardzo dużym procentem podejrzanych stron.

Stabilny i dośc przewidywalny rynek domen nie rozwije się jednak w połowie tak dynamicznie jak cloud computing i to na to, firmy powinny zwrócić szczególną uwagę. Dzisiaj - choć zmienia sie to z każdą chwilą - zaufanie do rozwiązań chmurowych wciąż nie jest tak wysokie, jakie być powinno - nie mają wątpliwości eksperci, którzy podkreślają jednak, że chmury - choc bezpieczniejsze od tradycyjnych dysków - także mogą sprawiać problemy. Zwykle jednak - winnym jest czlowiek. Jak jak przy słynnym już wycieku zdjeć z iCloud, gdzie chmurowe zasieki nie zostały pokonane systemowo, a zawiódł jedynie niewystarczajacy system weryfikacji. 

No właśnie... Jak wybrać bezpieczny i tani wirtualny dysk? By ułatwić wybór, przyglądamy się aż siedmiu propozycjom: iDrive od Apple, Dropbox, OneDrive od Microsoftu, Google Drive, Amazon Cloud Drive, Box z którego korzysta część amerykańskich korporacji i uniwersytetów oraz Mega, za który odpowiada... znany w USA przestępca i jednocześnie idol wielu internautów.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.