
Na świecie Snapchat jest obecnie trzecia najpopularniejsza aplikacja społecznościowych wśród millenialsów.
Na świecie Snapchat jest obecnie trzecią najpopularniejszą aplikacja społecznościową wśród millenialsów. Nie udostępnia niemal żadnych statystyk, przez co trudno dokładnie określić, ilu użytkowników korzysta z niej w Polsce. Według Hash.fm, które stworzyło ranking najpopularniejszych kont na Snapchacie, grupa polskich użytkowników przekracza milion osób. Największym zainteresowaniem cieszy się Maffashion, której snapy dotarły maksymalnie do 796 tys. widzów.
Platforma stworzyła dla marek dwa podstawowe narzędzia. Pierwszym z nich jest „My story” pozwalające na tworzenie contentu dostępnego przez 24 godziny. Drugie narzędzie stanowi lista „Discover”, w której za obecność marki płacą określoną kwotę. Snapchat otwarty jest również na współpracę niestandardową. McDonald’s, który błyskawicznie zaczął wykorzystywać ten kanał w komunikacji, wprowadził ostatnio dedykowane geo-filtry zdjęć dostępne w restauracjach sieci w USA. Jednak najważniejszym narzędziem pozostają standardowe snapy, które użytkownik wyświetla przez okres do 10 sekund. Wielu sceptyków argumentuje, że jest to jeden z podstawowych problemów Snapchata. Pytaniem pozostaje, jak budować relacje i docierać do użytkowników z wartościowym komunikatem dostępnym tylko przez chwilę?
Marketerzy, również w Polsce, często chcą wykorzystać trendujące sposoby dotarcia do użytkowników, a potencjalna grupa miliona millenialsów to smaczny kąsek. Osobiście uważam, że Snapchat jest kanałem, który będzie nieodpowiedni dla większości marek w Polsce. Nie tylko ze względu na fakt, że trudno jest tworzyć wartościowy content dopasowany do tej platformy, ale przede wszystkim dlatego, że jeśli już ten content stworzymy – to obecnie potencjalne zasięgi tejże platformy są bardzo ograniczone. Jeżeli najpopularniejsze konto w kraju dociera maksymalnie do 80 tys. użytkowników, marki mogą liczyć na wielokrotnie niższe zasięgi - zasięgi, które nie uzasadniają obecności na tym kanale.
Marki w Polsce wciąż nie nauczyły się poprawnie wykorzystywać i osiągać celów w bardziej tradycyjnych mediach społecznościowych. Wiele z nich nie odważyło się korzystać z takich platform jak Instagram, które w mojej opinii oferują dużo większe możliwości niż Snapchat. Marketerzy w Polsce powinni skoncentrować się na strategiach obecności na platformach socialowych, które umożliwiają prowadzenie długotrwałej interakcji z użytkownikami. Wyjątkiem od tej reguły są akcje jednorazowe lub wydarzenia, które mogą być odpowiednio wspierane, wykorzystując zasięgi influencerów na Snapchacie.
Michał Dunin - managing director w WebTalk
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pierwsze zdanie \"Na świecie Snapchat jest obecnie trzecia najpopularniejsza aplikacja społecznościowych \" i już takie błędy, ktoś to w ogóle sprawdza przed publikacją.