19.07.2018 / Social media
 

Marki wnętrzarskie promują się w mediach społecznościowych. Te mogą być inspiracją

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Barbara Pińkowska
 
Barbara Pinkowska (fot. Shake Hands)
Barbara Pinkowska (fot. Shake Hands)

Pozornie wydawałoby się, że takich marek możemy wskazać setki, każdy publikuje przecież inspirujące zdjęcia wnętrz, które mają dużo polubień i komentarzy. Jeśli jednak spojrzymy na sytuację z perspektywy świadomego budowania marki, realizacji długofalowych strategii z widoczną wizją i taktyką, to lista takich marek zdecydowanie zawęża się. Dlatego biorąc pod uwagę, nie tylko aspekty wizualny, ale także cały ekosystem związany z promocją marki w sieci (ecommerce, współpraca z influencerami, świadome adaptowanie nowych trendów etc.), chętnie podzielimy się inspiracjami dotyczącymi poniższych marek:

Westwing

Marka, która umiejętnie łączy inspiracje wizualne z kreatywnym wykorzystywaniem najnowszych trendów i narzędzi. Całość komunikacji w różnych kanałach sprawia wrażenie spójnej całości, Insta Stories Westwing nigdy nie nudzą się, zaskakują świeżością i pomysłowością. Naszym zdaniem to zdecydowany lider pośród marek wnętrzarskich. 

Yestersen

Miło zawsze patrzeć na markę, która takim przebojem wdarła się na rynek wnętrzarski. Nikt w Polsce, myśląc o stylu vintage, mid-century, nie pominie obecnie Yestersena. W imponujący sposób w kilka lat została zbudowana prężnie funkcjonująca marka, której komunikacji w social media mogą pozazdrościć wielcy potentaci z branży.

Co nam szczególnie podoba się w komunikacji Yestersen? Konsekwentne sprzedawania pewnego stylu życiu, zbudowanie wizerunku marki, który w 100% jest spójny z tym co sprzedaje. Warto zwrócić szczególną uwagę na kanał Yestersen na Instagramie, choć nie mają dziesiątek tysięcy followersów, to wyróżniają się kreatywnością, konsekwencją i spójnym stylem. 

Even in a perfect order, a bit of wall rebellion never hurts. #yesterseninteriors Photo: Annabell Kutucu.

Post udostępniony przez yestersen (@yestersen) Lip 10, 2018 o 11:19 PDT

Made.com

Kolejna z marek to Made.com, którą podziwiamy szczególnie za zbudowanie bardzo aktywnej społeczności wokół swojej marki. Chcąc pokazać i sprzedawać swoje produkty przez pryzmat realnych rekomendacji, tego jak ludzie żyją w swoich wnętrzach, uruchomili dedykowaną platformę na stronie www, dzięki której możemy zobaczyć jak wyglądają sprzedawane meble i akcesoria we wnętrzach z całego świata.

Użytkownik decydując się na zakup, nie podejmuje go bazując na stockowych zdjęciach czy materiałach z sesji zdjęciowych, ale na realnych przykładach. 

Ikea

Klasyk wnętrzarski i nie tylko. Z komunikacji real time marketingowej mogą garściami czerpać marki w każdej branży.  O ile zrobienie jednorazowego, dobrego real time marketingu to duża sztuka, to regularne opieranie komunikacji o takie działania i utrzymywanie wysoko zawieszonej poprzeczki, to już wyższa szkoła jazdy. Jak pokazuje przykład Ikea, jest to możliwe nawet w przypadku zwykłej filiżanki czy krzesła

Tikkurila

Kolejny przykład to Tikkurila, producent wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni. Blog www.tikkurilapotegakolorow.pl to inspirujący przykład konsekwentnego budowania eksperckiego wizerunku marki. Komunikacja opiera się na inspiracjach opartych o rozwiązywanie realnych problemów i zmartwień Internautów.

Case Tikkurila pokazuje, że budując komunikację w social media, warto wsłuchać się w te problemy i zmartwienia, aby następnie na ich bazie promować swoje produkty i usługi. 

 

Barbara Pińkowska, Visual Marketing w Shake Hands, agencji, która specjalizuje się w obsłudze marek wnętrzarskich w mediach społecznościowych.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Instagram, social media


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.