7.07.2011 / Social media
 

Nadchodzi koniec Facebooka? Czas na Google+

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. Google+
fot. Google+

Internauci kupują zaproszenia do nowego serwisu nawet za sto dolarów. Portal Marka Zuckerberga ma poważną konkurencję. Przepytaliśmy ekspertów od social media o perspektywy rozwoju nowego portalu społecznościowego z Mountain View.

Poprosiliśmy, aby autorzy wypowiedzieli się na temat perspektyw rozwoju Google+. Szczególny nacisk mieli położyć na zagrożenie dla największego konkurenta, Facebooka. Prawie każdy z ankietowanych wskazał G+ jako poważnego konkurenta na światowym rynku portali społecznościowych.

Anja Uba, social media specialist, Eskadra Opcom

Anja UbaDotychczasowy romans Google ze społecznościówkami to pasmo niepowodzeń i jeszcze większych niepowodzeń, aż dziwię się że nie powstały żarty na ten temat. Tymczasem G+ to całkiem udany projekt. Na pewno dużą szansą na wybicie się G+ jest poruszanie się w świecie Googla: Andoridzie, YouTube, Google Maps itd, do którego ludzie są już przyzwyczajeni a nowe - dobrze przemyślane - funkcje społecznościowe mogą go tylko wzbogacić.

Ja z wytęsknieniem czekam na rozwiązania dla marek, a zwłaszcza na rozwój sieci reklamowej; jak będzie wyglądała, czy będzie sprzężona z AdSensem, gdzie będzie można emitować reklamy?


Największym zagrożeniem dla Facebooka są ludzie, którzy posiadają konto w machnie Google i dla których korzystanie z G+ będzie bardziej wygodne niż korzystanie z Facebooka. Do migracji dodatkowo może zachęcać na razie elitarny charakter serwisu, tymczasowy brak reklam oraz ciekawe funkcjonalności - spotkania czy sparks. G+ może także dawać większe możliwości w myśleniu o kampaniach skrojonych na miarę całego Internetu czy też planowaniu mediów, pod warunkiem, że będzie ciekawie połączone z systemem AdSense, Google Maps, Android czy YouTube a przede wszystkim udostępni narzędzia dla firm.

Największe wrażenie zrobiły na mnie Sparks.  Używam je jako substytut czytnika RSS z tą różnicą, że Sparks pokazują mi newsy ze źródeł, których w wielu przypadkach nie znałam. Z kolei Kręgi nie budzą we mnie szczególnej euforii. Być może dlatego, że na Facebooku definiowałam grupy znajomych i często publikując posty na swoim profilu zmieniałam domyślne ustawienia publikacji na takie, które w danym momencie były dla mnie wygodne.

Nie spodobało mi się również połączenie z Picassą, co wynika tylko z faktu, że trzymałam tam jakieś archaiczne zdjęcia, które nagle zostały upublicznione. Jednak dużym plusem jest dla mnie polityka oznaczania osób na zdjęciach - Google w przeciwieństwie do Facebooka daje użytkownikowi pełną kontrolę nad swoim wizerunkiem pytając każdorazowo o zgodę na oznaczenie nie tylko na konkretnym zdjęciu, ale w całym albumie do którego należy.

Ogólne odczucie po kilku dniach używania G+ - pozytywne. Serwis jest prosty w użytkowaniu, estetycznie zaprojektowany, posiada ciekawe funkcję (co prawda niektóre jeszcze awaryjne) dlatego czapki z głów! Google w końcu zrobiło przyzwoitą społecznościówkę.

Czytaj następne wypowiedzi.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: facebook, google, nowy portal społecznościowy, social media


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (7)
Wojtek Szywalski
1. Wojtek Szywalski 07.07.2011 / 16:44
Sensacyjny tytuł ;)
Z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji oraz propozycję rozwiązań dla marek. Tym czasem mam nadzieję, że ktoś rozwinie Google+ Circles tak jak mi się to marzy ;) http://blog.megafoni.pl/google/
Dominik Sipowicz
2. Dominik Sipowicz 07.07.2011 / 17:02
1. Google juz raz pokazało, że może od zera zagrozić liderowi (przykład Android)
2. G+ wygra moim zdaniem bo do Google jest przyzwyczajony Biznes, gotowe konta z autoryzowanymi metodami płatności, itd...
3. G+ zintegrowane z wyszukiwarką (np do wykorzystania w SEO) będzie konieczny, więc prędzej czy później cały biznes się tam pojawi. A jak będzie biznes to i ludzie też ;)
4. No i warto też wspomnieć, że G+ to takie połączenie FB + Twittera
max
3. max, 217.153.67.*, 07.07.2011 / 18:53
z tym androidem to nie takie od zera - to rozwiązanie zostało przecież przejęte, a nie wymyślone w google :)
Wojtek Szywalski
4. Wojtek Szywalski 08.07.2011 / 13:35
Rozwiązanie dla marek na Google Plus
http://adage.com/article/digital/google-brand-pages-ford-mtv-mashable-coming/228591/
już w ciągu 14 dni
Rafał Krawczyk
5. Rafał Krawczyk 08.07.2011 / 18:16
Tytuł rodem z "Faktu".
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.