22.06.2010 / Social media / Biznes
 

Nowa NK.pl. Serwis walczy o użytkowników

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Nowe logo Naszej Klasy
Nowe logo Naszej Klasy

Obecnie NK.pl to już nie tylko serwis do utrzymywania kontaktów ze znajomymi ze szkolnej ławki, a platforma społecznościowa, która być może zaostrzy konkurencję na polskim rynku. Serwis zyskał nowe logo, jednak najważniejszą zmianą jest nowa domena - NK.pl - która staje się domyślnym adresem serwisu. Ponadto w portalu pojawią się nowe funkcje: gry społecznościowe i grupy. Nasza Klasa rozszerzy również aplikacje mobilne.

Użytkownicy oczywiście są przyzwyczajeni do nasza-klasa.pl i cały czas będą mogli wejść do portalu wpisując ten adres. Od dłuższego czasu można było jednak korzystać również z domeny NK.pl. Ten adres jest znacznie wygodniejszy i liczba jego Użytkowników rosła w bardzo szybkim tempie - mówi Jan Samołyk, specjalista ds. PR NK.pl.

Prowadzenie grup będzie bezpłatne. To stworzy również nowe możliwości dla reklamodawców, którzy nie będą musieli płacić za założenie komercyjnej grupy. Ponadto dotychczasowe konta fikcyjne czy oficjalne będzie można zmienić w grupę bez utraty znajomych i obserwujących, jak i z zachowaniem opublikowanych tekstów. 

W ramach grup udostępnimy narzędzia dla reklamodawców, na przykład statystyki czy możliwość dodatkowego wsparcia promocyjnego. Wykorzystanie tych narzędzi będzie jednak dobrowolne. Grupy będą oferować znacznie więcej funkcjonalności, zakładamy zatem, że proces migracji będzie miał charakter naturalny i z czasem liczba kont fikcyjnych zmniejszy się samoistnie. - dodaje Samołyk. - Obecnie 6 procent spośród 14 milionów aktywnych kont na NK stanowią konta fikcyjne.

Wraz z wprowadzeniem do serwisu gier, NK planuje uruchomienie kolejnych mikropłatności. Opłaty pozwolą między innymi szybciej osiągać kolejne poziomy w grach.

To rozwiązanie szeroko praktykowane na świecie. Gry to z punktu widzenia biznesowego kolejne narzędzie rozwijania naszej wirtualnej waluty. Dzięki niej będziemy mogli zaproponować użytkownikom znacznie bardziej konkurencyjne ceny niż średnia rynkowa.

Obecnie nowości, w tym zapowiedziane gry, są w fazie testów. W najbliższy czwartek zobaczą je wybrani użytkownicy, a w lipcu zostaną udostępnione wszystkim. Z kolei grupy mają zastąpić konta fikcyjne i umożliwiać tworzenie wewnętrznych społeczności. Poza nowościami produktowymi, NK zmienia regulamin. Każdy użytkownik od dziś po zalogowaniu musi zatwierdzić nowe reguły.

Nasza Klasa jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce. Miesięcznie notuje 11,8 miliona Real Users (dane Megapanel PBI/Gemius, marzec 2010). Warto też wspomnieć, że serwis w 2009 roku zanotował przychody na poziomie prawie 63 milionów złotych. Zysk wyniósł około 18 milionów, co stawia NK na podium wśród zarobków polskich społeczności.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (6)
Artur
1. Artur, 109.255.61.*, 22.06.2010 / 14:08
A moze by tak cos w ramach - mniej reklam? zwalszcza flashowych popupow na caly ekran? lepsze user-friendliness? ciekawsze rozwiazania techniczne ktora zmniejsza dlugosc ladowania storny i ilosc potrzebnych klikniec? wiem ze z tym wiaze sie zmniejsze nie ilosci wyswietlen reklam ale chyba mozna postarac sie bardizej o uzytkownikow...
Karul
2. Karul, 85.128.62.*, 22.06.2010 / 17:01
Wszyscy lansują NK jakby to był nie wiadomo jaki serwis. Są dużo ciekawsze, ja np polecam http://ZapytajSie.pl tam jest poziom.
dudu
3. dudu, 83.65.116.*, 23.06.2010 / 15:40
Jestem ciekaw jak dlugo trzeba bedzie jeszcze czekac, az ktoremus cwanemu informatykowi uda sie zakosic baze z ktorys serwisow spolecznosciowych.
mikimik
4. mikimik, 83.23.170.*, 24.06.2010 / 11:12
@dudu z nk może nie zdążyć bo za 30 do 60 dni będą musieli ogłosić upadłość
5. , 178.56.124.*, 22.08.2010 / 22:07
potrzebuje pomocy i nie wiem gdzie jej szukac chciała bym rozszerzyć zrzut ekranu nk na cały ekran bo mam pomniejszony i nie wiem jak to zrobić.pomocy;)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.