O Euro 2012 w sieci negatywnie. Jak postrzegamy mistrzostwa?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
fot. Flickr.com/DrabikPany/CC
fot. Flickr.com/DrabikPany/CC

Zsumowany zasięg profili, które uczestniczą w dyskusji wynosi ponad 1,25 miliona osób. Najwięcej wpisów ma sentyment neutralny. Przeważnie są to treści powiązane z bieżącymi informacjami o charakterze organizacyjnym (jak na przykład komentowanie wyników losowania czy otwarcie Stadionu Narodowego). Jeśli jednak internauci wyrażają opinie, to w większości negatywne - wynika z analiz Brand24 za styczeń 2012 roku.

Najważniejszym wątkiem są informacje związane z zabijaniem psów na Ukrainie (działania te mają miejsce w kontekście przygotowań do Euro). Zdarzenie to bardzo negatywnie wpływa na postrzegania samej imprezy, co potwierdzają opinie internautów.

dane: Brand24

Nowymi negatywnymi wątkami, które pojawiły się w kontekście Euro w styczniu bieżącego roku, to sprawa ACTA oraz protestów przeciw wysokim cenom paliwa. W obu wypadkach Euro 2012 często  pojawia się w kontekście bojkotów imprezy dla osiągnięcia celów inicjatyw społecznych - zablokowania ratyfikacji ACTA lub też obniżenia cen paliw w Polsce.

dane: Brand24

dane: Brand24

Innym negatywnym wątkiem są reakcje internautów na zasady przydzielania biletów oficjelom (czy to z rządu czy działaczom PZPN). Wśród treści pozytywnych są pojawia się linkowanie do materiałów promujących imprezę, jak i materiałów z wydarzeń powiązanych (na przykład otwierania infrastruktury pod Euro 2012).

dane: Brand24

Pojawiają się też wypowiedzi internautów cieszących się z posiadania biletów.

- W naszej ocenie dane pokazują, że należy zacząć prowadzić aktywne działania na rzecz promowania samej imprezy, jak i pozytywnych emocji z nią związanych. Dotyczy to zwłaszcza obszaru promocji w internecie. Rozwiązania te powinny w większym stopniu zaangażować samych internautów - mówi Jarek Roszkowski z działu analiz Brand24.

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.