10.07.2018 / Trendy
 

Instagram Stories. Za pomocą tych aplikacji wyróżnisz swoją relację na tle konkurencji

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Angelika Żyżniewska
 
Angelika Żyźniewska, OSOM Studio
Angelika Żyźniewska, OSOM Studio

Prowadzisz komunikację marki w Instagram Stories? Zastanawiasz się, co zrobić, by jeszcze bardziej wyróżnić relacje na tle konkurencji? Przedstawiam Ci aplikacje, które pomogą Ci w tworzeniu dedykowanego Stories contentu oraz budowaniu świadomości marki na Instagramie. 

Tak naprawdę, żeby publikować w Stories profesjonalne treści, wcale nie musisz sięgać po zewnętrzne aplikacje. Instagram oferuje tak szeroki wachlarz narzędzi do edycji, że jest on zupełnie wystarczający do stworzenia dobrej jakości contentu. Jeśli jednak chcesz pójść o krok dalej i tworzyć content, który wyróżni się w relacjach Twoich followersów, warto byś od czasu do czasu sięgnął po aplikację. 

Unfold 

Na pewno choć raz widziałeś relację przygotowaną przy pomocy tego narzędzia. Białe ramki, minimalistyczny styl - influencerzy pokochali aplikację Unfold. Świetnie wpisuje się w trend białych, jasnych wallów i za pomocą kilku tapnięć pozwala na stworzenie profesjonalnego i eleganckiego contentu.

Unfold nie powinieneś jednak używać tylko z pobudek estetycznych - aplikacja pozwala w skondensowanej formie opowiedzieć historię, która zwykle potrzebuje kilku osobnych Stories. Dodając do każdej grafiki ramki, możesz równocześnie opublikować kilka różnych zdjęć, a następnie opisać je stylowym fontem. Instagram to medium obrazu, a Unfold doskonale wpisał się w gusta jego fanów. 

Easil’s 

Easil’s Instagram Story Templates to aplikacja webowa, która na pewno zaoszczędzi czas Twój i Twojego grafika. Do wyboru masz szereg teł, dzięki którym z łatwością przygotujesz prostą relację, jak i rozbudowany, składający się z kilku kolejnych plansz komunikat. Na taki szkielet dodajesz następnie swoje zdjęcia i gotowe! Możesz też edytować wybrane tło online tak, by odpowiadało brandingowi - zmienić kolory, dodać logo czy napisy odpowiednim fontem. Tak przygotowany komunikat będzie nie tylko bardzo profesjonalny, ale też pozwoli Ci na wyrobienie świadomości marki - trzymając się konsekwentnie pewnych kolorów i stylów, followersi rozpoznają, że relacja pochodzi właśnie od Ciebie, nim zdążą spojrzeć na zdjęcie profilowe. A o to właśnie chodzi, prawda? Jeśli więc szukasz niewyczerpanego źródła inspiracji oraz łatwych w edycji szablonów, które wywindują Twoje Stories na wyższy poziom, zacznij korzystać z Easil’s - do wyboru masz plan bezpłatny oraz wersję Plus i Edge.

65651_2.png

Over

Aplikacja Over również pomoże Ci stworzyć piękne grafiki do Stories. Do wyboru masz tysiące gotowych teł, edytowalnych szablonów (do których z łatwością wgrasz swoje zdjęcia), ilustracji i deseni, dzięki którym Twoje prace będą wyglądały jak dzieło grafika. Do aplikacji możesz przesłać logo i firmowy font lub korzystać z ponad 25 tysięcy innych krojów pisma i codziennie zaskakiwać odbiorców oryginalnym komunikatem. Narzędzie pozwala również na kompleksową obróbkę i edycję zdjęć, tworzenie kolaży oraz infografik. Jednym słowem Over to prawdziwy kombajn, który napędzi Twoje Stories.

 źródło: https://itunes.apple.com/pl/app/over-edit-add-text-to-photos/id535811906?l=pl&mt=8

HypeType

Jeśli filtry, naklejki i gify to dla Ciebie wciąż za mało, sięgnij po aplikację HypeType, która pozwala nanosić na grafiki i wideo animowany tekst i muzykę. Do wyboru masz różne style, fonty i kolory - wykorzystuj je, by nadać swoim relacjom wyjątkowego stylu. Tego rodzaju content to świetny kompromis między filmem a zdjęciem, więc warto po niego sięgnąć, by wprowadzić w Stories nutkę urozmaicenia. Wykorzystaj napisy, by podkreślić to, co najważniejsze w Twojej kreacji i przyciągnij uwagę userów.

 65653_4.png

InShot 

Twoje Stories powinny składać się nie tylko ze zdjęć, ale również video. Relacje to naturalne środowisko treści audiowizualnych, których przygotowanie wymaga czasem nieco więcej nakładu pracy, niż zdjęcia. Jeśli właśnie dlatego Twoje Stories pozbawione było dotychczas filmów, aplikacja InShot pozwoli Ci nadrobić zaległości. Narzędzie pozwala na przycięcie filmu do proporcji 9:16 (i nie tylko), podłożenie muzyki, a także oferuje pełną gamę emotikonów, gifów oraz naklejek, które z łatwością nałożysz na film. Do dyspozycji masz również filtry, które pomogą stworzyć odpowiedni nastrój i co najważniejsze - narzędzie do skracania oraz wycinania fragmentów filmu.

65654_5.png

8mm Vintage Camera 

Z tą aplikacją wideo do Stories nadasz starego sznytu, stylizując go na kręcony na taśmie filmowej 8mm. Vintage jest w modzie, więc jeśli Twoja marka nawiązuje do takich klimatów, nie zwlekaj z jej pobraniem. Aplikacja pozwala nagrywać filmy w jakości 4K HD, oferuje szeroki wybór soczewek i filtrów, a nawet imituje drgania klatek w górę i w dół jak w klasycznym projektorze 8mm. Dla każdego nagrania możesz też dodać muzykę z biblioteki iTunes lub wybrać jeden z bezpłatnych motywów, dzięki któremu od razu stworzysz film w określonej stylistyce. Chcesz zabrać swoich followersów w podróż w czasie? Dzięki 8mm Vintage Camera jest to możliwe!

65655_7.png

Jak widzisz, opisane wyżej aplikacje pozwalają na tworzenie naprawdę oryginalnego contentu, który przykuje uwagę odbiorcy. Nie warto tworzyć kolejnych Stories, które nie wnoszą do komunikacji marki dodatkowej wartości - o sztukę dla sztuki na Instagramie jest łatwo, ale chodzi przecież o to, by Twój content działał. Aplikacji używaj więc po to, by wypracować wyjątkowy styl komunikacji marki i zaskakiwać odbiorców pomysłowością. Pamiętaj o tym, by nie popaść w skrajności i nie instalować zbyt wielu programów, bo wtedy zamiast oszczędzać czas na tworzeniu contentu, stracisz go na wybieranie gotowych szablonów lub edycję materiałów w kilku programach jednocześnie.

Mam nadzieję, że moja lista pomogła Ci choć trochę zidentyfikować potrzeby Twojej marki - przetestuj kilka aplikacji, a dopiero gdy upewnisz się, że któraś spełnia wymagania, zdecyduj się na zakupy dodatkowych filtrów i funkcjonalności. Powodzenia! 


Angelika Żyżniewska, Marketing Specialist,  OSOM STUDIO

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.