9.06.2016 / Trendy / Biznes
 

Jak e-kantory walczą o klientów?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Reklama telewizyjna, promocje i rabaty, wersje mobilne i powiadomienia, karty walutowe - co jeszcze można zrobić, by przekonać do siebie? Kantory internetowe sięgają po różne metody pozyskania klientów. Czy w wyścigu tym jest miejsce tylko dla tych, których stać na wielkie inwestycje reklamowe?

Rozwój tej branży w polskiej sieci zauważyć mogą już nie tylko ci, których nosi po świecie lub znaleźli się w gronie pechowców zadłużonych bankach w obcej walucie. Reklamy walutowych biznesów są obecne już nie tylko w sieciowej przestrzeni. Wyciekły do tradycyjnych pasm telewizyjnych, są obecne nawet w prime time, a więc wchodzą bez kompleksów w najkosztowniejsze minuty reklamowe.

Telewizja, gazety, sieć, sponsoring i niekonwencjonalne ruchy

Wszyscy polscy kibice, a więc nawet tacy, którzy nie mieli żadnych powodów do wymieniania swoich złotówek na inne, europejskie lub światowe pieniądze, dowiedziało się o istnieniu portalu Cinkciarz.pl, bowiem zaistniał on w paśmie reklamowym transmisji meczów na Euro 2012. 

Na tym nie poprzestał. Firma zdecydowała się na podjęcie współpracy z amerykańską drużyną koszykarską Chicago Bulls. Na podobnej kategorii wydatek, na który stać niewielu, decyduje się jeszcze jedynie InternetowyKantor.pl oraz eKantor, który został sponsorem zielonogórskiego klubu żużlowego Falubaz.

A jeśli nie czołowe sponsoringi tytularne lub mainstreamowe telewizje, bo to jest dla wielu zdecydowanie za drogie, to pozostaje jeszcze wciąż choćby obecność w portalach informacyjnych: e-kantory chętnie płacą za publikację sygnowanych ich logo notowań walutowych, raportów, wykresów wzrostów i spadków cen oraz opinie analityków reprezentujących serwisy wymiany. Co naturalnie nie znaczy, że to jedyny sposób docierania do klientów, bowiem pomocna może być również tradycyjna forma reklamy, na przykład informująca o promocjach i rabatach.

Oczywiście papierowe wydania gazet też mogą kojarzyć portale walutowe z gronem klientów. Może nie każdy będzie mógł pretendować na łamy Gazety Finansowej, ale każde medium, na miarę kieszeni właściciela internetowego kantoru, będzie korzystną formą przekazywania informacji o usłudze. Ale, nie ma co kryć, to zdecydowanie przestrzeń komunikacji tradycjonalistów.

Aby pójść z duchem czasu, trzeba pomyśleć o smartfonie! Większość obecnych na rynku kantorów internetowych posiada mobilne wersje swoich serwisów co sprawia, że użytkownicy mogą dokonać wymiany waluty za pośrednictwem swojego telefonu, kiedy tylko mają taką potrzebę. A jeśli oprócz tego klient może liczyć na SMS-y informujące o zmianach w kursach, to możliwe, że usatysfakcjonowany taką opieką i troską poczuje się związany z jednym określonym e-kantorem i szukać nowego nie będzie.

Co jeszcze mogą zrobić kantory on-line w wyścigu po sukces? Co daje przewagę nad konkurencją? - Cena (kurs wymiany, spread) jest na pewno podstawowym polem konkurowania kantorów online. Wydaje się, że przy tak wystandaryzowanym produkcie, jakim jest wymiana jednej waluty na drugą, wszystko sprowadza się do kosztu. I tak w rzeczywistości jest tyle tylko, że kurs wymiany to nie jedyny składnik kosztu – mówi Marcin Borek, prezes zarządu Kurencja.com. - Na sumaryczny rozmiar wydatków wymiany walut składa się także cena (i czas) całej operacji, co z kolei zależy do tego, czy dany kantor ma konto w naszym banku. Łączny koszt obniżają też promocje oraz akcje lojalnościowe, które stosują kantory.

Tego samego zdania jest Michał Bartos, główny analityk walutowy Ergo Kantor. - Cena waluty jest oczywiście pierwszym kryterium. Ale doświadczeni klienci wiedzą, że nie tylko to się liczy. Niektóre kantory pobierają dodatkowe prowizje od transakcji, niektóre pobierają opłaty za wszystkie przelewy – mówi analityk. - Ważna jest intuicyjna obsługa kantoru online, szybkość przelewów oraz bezpieczeństwo środków finansowych. 

Michał Bartos podkreśla także, że wybierając „swój” kantor online warto sprawdzić, czy na stronie internetowej są uwiarygodniające firmę informacje - dane kontaktowe, jej „staż”, wpis do Rejestru Działalności Kantorowej NBP, poddanie się nadzorowi KNF, posiadanie certyfikatu SSL, podporządkowanie przepisom GIODO. Istotne jest też ustalenie, z iloma bankami kantor współpracuje... >>>

PEŁNY TEKST PRZECZYTASZ W RAPORCIE "KANTORY ONLINE" [POBIERZ PDF] 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
adam` kowal
1. adam` kowal 02.09.2016 / 12:57
Mnie http://KantorEkspert.pl skusił super cenami i szybkością przelewów zwrotnych. W ofercie jest również dodatkowo negocjacja telefoniczna i ostatnio fajna promocja spread tylko 1 gr. warto zapoznać się i ich ofertą
Melex
2. Melex, 5.172.236.*, 05.10.2016 / 10:13
ale fala ekantorów chyba... ulega wypłaszczeniu. Jeszcze 2-3 lata temu w tej porównywarce http://kurencja.com/ było grubo ponad 40 kantorów teraz jest kilkanaście.
Pewnie taka jest kolej rzeczy (konsolidacja), ale dla klienta lepiej jak tej konkurencji jest więcej w każdej dziedzinie...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.