10.12.2015 / Kampanie / Trendy
 

Jak przywołać świąteczne skojarzenia, unikając infantylnych obrazków? Właśnie tak!

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Krzysztof Koczorowski
Krzysztof Koczorowski

Grudzień to zawsze czas wyjątkowego natężenia Świętych Mikołajów, reniferów, elfów i innych bożonarodzeniowych przymiotów. Postaci  te, upchnięte w blokach reklamowych czy na kanałach YouTube, już w połowie miesiąca wywołują mdłości. Pośród tej masy pojawiają się jednak perełki w postaci kunsztownych spotów oraz interesujących kampanii.  Nie tylko pierwsza gwiazdka, sunące po niebie sanie i uśmiechnięte przez całą dobę panie domu. Jak przywołać świąteczne skojarzenia, unikając infantylnych obrazków? Właśnie tak!

Loteria de Navidad – Leo Burnett Madryt


Spot przygotowany dla Hiszpańskiej Loterii Narodowej przez agencję Leo Burnett to majstersztyk jeżeli chodzi o animację, ale też pokazana bez zbędnego nadęcia, a jednak poruszająca historia.Sama reklama przywodzi na myśl skojarzenia z filmami wytwórni Pixar. Co ciekawe – w spocie nie pada ani jedno słowo, co jeszcze bardziej przykuwa wzrok do warstwy wizualnej. Film trwa trzy i pół minuty. Nie za krótko, a jednocześnie nie za długo. Idealnie, aby poruszyć i nie zanudzić widza. Całości dopełnia utwór „Nuvole Bianche" z repertuaru Ludovico Einaudi – idealnie buduje napięcie i towarzyszy krok w krok głównemu bohaterowi.

Wyjątkowa historia, pokazująca że dobro powraca. Czy nie tego potrzebujemy, zwłaszcza w przedświątecznym czasie?

PGE Historia Sebusia – K2 InternetBrawo dla PGE za wykorzystanie tego case study. Równie dobrze mogłoby przepaść w czeluściach call center. Tymczasem udało się stworzyć całą komunikację wokół jednej rozmowy małego chłopca z konsultantką. Chłopiec oglądał reklamę koncernu i wymarzył sobie, aby rzeczywistość dookoła niego była dokładnie taka jak ta, którą zobaczył.

Świetny przykład na to, że gotowe historie dzieją się wokół nas. Trzeba je tylko dojrzeć i odpowiednio wykorzystać. Wartości rodzinne, sprawianie radości najbliższym – nie tylko od święta, to właśnie jest siłą przekazu tej reklamy.

Marks & Spencer - RKCR/Y&RTak smakowitego spotu dawno nie widziałem. Apetyczne produkty, świetna muzyka. Tyle wystarczy, aby skutecznie zachęcić do zakupów w sklepach Marks&Spencer. Święta bez kreowania rodzinnej atmosfery i siedzących przy stole ludzi? Pewnie zajęci są jedzeniem tych doskonale wyglądających warzyw, owoców, pieczywa i słodyczy, zamiast zajmować się przygotowywaniem tuzina potraw. Dobrze robią!

Pięknie rozegrana, przemawiająca do wyobraźni, wywołująca ślinotok, reklama. Do listy prezentów pora chyba dopisać słodycze M&S.

EDEKA – Jung von MattJedna z najczęściej komentowanych w ostatnich dniach kampanii przedświątecznych. Film pokazuje starszego mężczyznę, który chcąc zebrać całą rodzinę przy stole, informuje dzieci o swojej śmierci. Efektem podstępu są wspólnie spędzone święta.

Poruszająca historia, zupełnie niezwiązana z działalnością sklepów EDEKA, jednakże bezpośrednio grająca na emocjach, na naszych lękach i obawach. Chwila zastanowienia się nad swoim życiem, w opozycji do szału świątecznych zakupów, przygotowań, sprzątania, a także codziennego pędu za sukcesem.


Krzysztof Koczorowski – właściciel i dyrektor kreatywny Studia Brandingowego KARAT-e. Od ponad 10 lat w branży reklamowej. Specjalizuje się w namingu oraz tworzeniu strategii komunikacyjnych.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.