15.01.2013 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

Sklepy nie radzą sobie z aplikacjami zakupowymi? Oto błędy, które popełniają

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Kalina Pieciun
 
Na zdjęciu Kalina Pieciun. Źródło: Nazwa.pl
Na zdjęciu Kalina Pieciun. Źródło: Nazwa.pl

Najczarniejszy scenariusz rodem z koszmarów to ten, w którym pewnego mrocznego dnia znika internet. Na szczęście to tylko sen, więc każdy dzień rozpoczynam i kończę w sieci. Od jakiegoś czasu większość stron, z których korzystam regularnie udostępniło swoje aplikacje na smartfony dzięki czemu wszystko mam pod ręką. Nie ukrywam, że mam zapisane hasła Wi-Fi większości swoich znajomych.


Oto aplikacje, które warto mieć w telefonie


Na pierwszym ekranie smartfona - komunikacja: 24 godziny na dobę włączony K-9 Mail z pocztą firmową. Oczywiście Facebook, Skype, gTalk i Tapatalk i ciągle jeszcze GG. Dodatkowo trzy podstawowe przeglądarki ponieważ mimo trwającego już od kilku lat roku mobile, większość rodzimych serwisów działa poprawnie tylko pod jedną z nich. Na drugim ekranie aplikacje odrobinę rzadziej używane czyli dwie bankowe, Google Maps, Foursquare (ale ostatnio staram się bardzo ograniczać) i Listonic.

Zobacz jak działa iGoogle:Z poziomu przeglądarki przede wszystkim iGoogle. Bardzo, żałuję, że Google już zapowiedziało jego zamknięcie na listopad tego roku. Do miana następcy pretenduje co prawda Google Now jednak przyznaję, u mnie jeszcze nie został jeszcze idealnie skonfigurowany. iGoogle to głównie RSSy z wiadomościami regionalnymi (z bieżącym zanieczyszczeniem powietrza włącznie), biznesowymi, marketingowymi, blogami branżowymi i serwisami mniej na serio. Nie lubię mieć zaległości więc także RSSy selekcjonuję bardzo rozważnie aby zdążyć je wszystkie przeczytać. Przynajmniej raz w tygodniu staram się przeczytać wszystkie newsy oznaczone na później, czyli jakieś 40-50 najważniejszych. Ponadto regularnie odwiedzam bannerblog, awwwards i TheFWA żeby być na bieżąco co akurat w trendach piszczy.

W internecie kupuję dosłownie wszystko: od chleba na AGD kończąc. Tym bardziej ubolewam, że ani jedna z dostępnych aplikacji zakupowych nie jest dopracowana na tyle, aby korzystać z niej z pełnym zadowoleniem. Każda ma jakieś niedociągnięcia w porównaniu do jej webowego pierwowzoru. I tak aplikacja Allegro słabo radzi sobie z sortowaniem aukcji i przeglądaniem kategorii. Listonic-Zamów Zakupy nie rozpoznaje podanego maila i hasła i nie integruje ich z ustawieniami predefiniowanymi w danym sklepie. Aplikacja pizzaportal z kolei ma wyłączoną opcje płatności online co absolutnie ją dyskredytuje w moich oczach.

Kalina Pieciun - Dyrektor Działu Marketingu w Nazwa.pl.

W branży internetowej od ponad 10 lat, wcześniej związana zawodowo z Grupą Onet, Interia.pl i ING Bankiem Śląskim. Specjalistka od reklamy, kampanii produktowych i wizerunkowych. Odpowiadała za opracowanie i realizację kampanii sprzedażowych wizerunkowych nazwa.pl oraz za strategię komunikacji marki. W nazwa.pl zarządza pracą ponad 20-osobowego zespołu grafików, webmasterów, specjalistów od reklamy i PRu.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Kalina Pieciun, aplikacje, felieton, iGoogle, nazwa.pl


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (3)
Rafał Krzyżański
1. Rafał Krzyżański 15.01.2013 / 11:52
Dziękujemy za korzystanie z aplikacji od Listonic. Nie zdecydowaliśmy się na integrowanie kont z Listonic - Zamów Zakupy z kontami już istniejącymi w sklepach internetowych z przyczyn technicznych. Aplikacja Zamów Zakupy automatycznie tworzy nowe konto w sklepie, które jest obsługiwane tylko i wyłącznie przez aplikację. Proszę dać znać na jakich konkretnie funkcjach związanych z taką integracją Pani by zależało.Pozdrawiam!
Lech Kaniuk
2. Lech Kaniuk 15.01.2013 / 15:01
Aplikacja PizzaPortal ma opcje płatności Online w wersji 1.1. na Android. Ale nie każda restauracja akceptuje płatności Online i dla tego dla część restauracji ta funkcja nie jest dostępna.
Mariusz I.
3. Mariusz I. 15.01.2013 / 15:48
3 platformy zakupowe (nie sklepy) i 3 błędy, które na dobrą sprawę błędami nie są. Przesadzony tytuł stwierdzeń Pani Pieciuń. Mimo wszystko szacunek bo z http://nazwa.pl fajnie się współpracuje ;)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.