11.08.2015 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

Szukasz inspiracji? Tam znajdziesz wszystkie reklamy świata

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Marek Łapczyński
 
Marek Łapczyński (fot. John Pitcher)
Marek Łapczyński (fot. John Pitcher)

- Internet to nie tylko praca, a nawet w pracy można znaleźć chwilę na ciekawe serwisy zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym - pisze Marek Łapczyński z agencji John Pitcher zdradzając kilka obowiązkowych dla niego pozycji.

Być na bieżąco z najnowszymi i najbardziej interesującymi projektami reklamowymi pozwala mi jest coloribus.com. Serwis ten zbiera w jednym miejscu wszystkie kampanie i kreacje bez względu na medium. To składa się na gigantyczną bazą inspiracji, niezastąpioną zarówno na co dzień, jak i przy procesach kreatywnych. Jeden jedyny minus korzystania z tego właśnie zasobu jest płatna subskrypcja, które do najtańszych nie należy. 

Darmową alternatywą dla Colorubisa są równie ciekawe i równie inspirujące serwisy jak thefwa.com i adsoftheworld.com.

Biorąc pod uwagę popularność wideo w sieci, nie wyobrażam sobie życia bez YouTube'a, ale korzystam z niego inaczej niż więszość użytkownników. W przeglądarce zainstalowałekmdodatek The Ad Filter, który w założeniu ma wyświetlać jedynie najbardziej uznane spoty reklamowe z całego świata.


Kapitalnie sprawdza się również feedly.com, który skonfigurowany pod własne preferencje oszczędza nasz czas, ograniczając konieczność przeskakiwania po dziesiątkach stron w poszukiwaniu interesujacych nas tresci. W jednym miejscu mamy wszystko to, czego potrzebujemy. Taki RSS XXI wieku.

Jest jednak kilka serwisów, które zasługują więcej uwagi. Jednym z nich jest techcrunch.com - niezastąpiony do śledzenia nowinek technologicznych. Po przejęciu AOL (który jest właścicielem serwisu) przez Verizon pozostaje mieć nadzieję, że jego poziom się nie zmieni.

A co z Polską siecią? Od czasu do czasu warto się "zaktualizować" zaglądając na strony fpiec.pl i trendhunter.com, ale do tropienia insightów bezkonkurencyjny okazuje... pudelek.pl. Znajdziesz tam informacje o wszystkim, co dzieje się w tzw. mainstreamie.

Pracy zawodowej nie wyobrażam sobie jednak bez odpowiednich narzędzi, a konkretnie jednegp, czyli basecamp.com. Bez niego nie udałoby mi się utrzymać porządku w projektach i prowadzeniu komunikacji w czasie ich realizacji. 

W wolnej chwili, niekoniecznie w pracy, gdy mam ochotę pomarzyć - zaglądam na need2kite.com. To serwis, który pomaga zaplanować wyprawę, sprawdzając, gdzie warunki najbardziej sprzyjają kitesurfingowi. Dzieki niemu wiem, gdzie chciałbym być, gdybym mógł być gdziekolwiek :) Często spoglądam też na www.windguru.cz. Głównie z zazdrości wobec tych, co podczas dobrej prognozy są na półwyspie.

57620_bez-tytulu.png

Ciągle z deską, choć już nie z latem, związany jest mój kolejny ulubiony serwis - onboardmag.com. To miejsce z masą niesamowitych filmów. Czego ci ludzie nie potrafią zrobić z deską snowboardową? Nie mieści się w głowie. Zdjęcia zapierają dech w piersiach.


 
Marek Łapczyński, client service director, John Pitcher

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.