22.02.2018 / Kampanie / Trendy
 

Toyota, P&G, Samsung i Alibaba na Igrzyskach. Jak marki wykorzystują sportowe emocje?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Paulina Małachowska
 
na zdjęciu: Paulina Małachowska (fot. Clos Brothers)
na zdjęciu: Paulina Małachowska (fot. Clos Brothers)

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu w Korei Południowej trwają w najlepsze i wzbudzają emocje miłośników sportu na całym świecie. W 102 konkurencjach 15 dyscyplin sportowych zmierzą się ze sobą sportowcy z 92 państw. 2925 zawodników, miliony fanów zgromadzonych wokół olimpijskich obiektów i przed telewizorami oraz 13 oficjalnych partnerów Igrzysk. Co ważnego chcą nam przekazać w swoich komunikatach? 

Poniżej subiektywny wybór najciekawszych reklam tegorocznej Olimpiady. 

Toyota 

Toyota motywuje do dalszego działania i dokonywania rzeczy niemożliwych. W kampanii Mobility for All przedstawia niezwykłe historie sportowców, którzy pokonali przeciwności losu i osiągnęli to, co zdawało się być niemożliwe. 

Jako partner Olimpiady i Paraolimpiady Toyota prezentuje także swoje zaangażowanie w projektowanie nowych technologii, umożliwiających swobodne poruszanie się. Docenia sportowców, którzy dzięki swojej wytrwałości i ciężkiej pracy przekroczyli granice przeciętnej, ludzkiej mobilności.

Procter&Gamble

Marka Procter&Gamble postawiła na kontynuację wzruszających spotów z poprzednich Igrzysk. Ponownie oddaje hołd tym, które najwierniej wspierają zawodników – ich matkom. W najnowszej odsłonie kampanii Thank you, Mom po raz kolejny dziękuje wszystkim mamom za oddanie, wiarę pokładaną w dzieci i dumę z odnoszonych przez nie sukcesów. W zimowym klimacie, a ciepło i wzruszająco.

Alibaba Group

Do grona głównych partnerów Igrzysk dołączyła Alibaba Group ze swoją pierwszą olimpijską kampanią To the greatness of small. Spoty mówią o wielkich marzeniach, przedstawiając historie „małych czynów”, które zawładnęły sercami milionów. W końcu nieczęsto widzi się mecz hokeja na lodzie rozgrywany na pustyni.

Alibaba pozwala nam wierzyć, że każda osoba, każda akcja i każde marzenie ma siłę, by wywrzeć globalny wpływ i zmienić historię.  Przypomina, że  każdy ma znaczenie. 

Samsung

Z kolei Samsung przekornie zachęca do robienia tego, czego zrobić nie można. W kampanii Do what you can’t przekonuje, że wielkość osiąga się, przeciwstawiając się przeciwnościom i tym, którzy mówią: „nie dasz rady”. Dążenie do niemożliwego leży w ludzkiej naturze.

Tegoroczne kampanie to prawdziwe historie, które mówią o wytrwałości, wysiłku i wierze w spełnianie marzeń. W 60 sekundach zmieszczono życie zawodników od narodzin do olimpijskich sukcesów. Twórcy tych spotów podtrzymują trend realizmu w reklamie. Stawiają na prawdę o sportowych wyrzeczeniach zamiast na cukierkowo słodkie bajki o sukcesie. Może dzięki temu bardziej docenimy osiągnięcia sportowców? 

 

Paulina Małachowska, Account Manager, ‎Clos Brothers

 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
kkk
1. kkk, 88.199.146.*, 22.02.2018 / 10:07
Bardzo ciekawe spoty, sam artykuł jednak bez głębszej analizy, insightów, tylko opis tego co sam mogę zobaczyć w video. Pomocne gdy komuś nie zadziałają linki z youtube. Więcej merytoryki pani Paulino, analizy, odniesień do świat reklamy i marketingu.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.