21.12.2017 / Trendy
 

Wydatki na video online będą rosnąć napędzane rozwojem programmaticu

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. Teono123 No
fot. Teono123 No

Wydatki na reklamę video rosną i w 2018 roku nic nie zapowiada zmiany tego trendu. Tym bardziej, że coraz częściej reklamy video kupowane są w modelu programatycznym, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Problemów w tym segmencie jednak nie brakuje - nieprecyzyjna definicja viewability, ogromna skala wykorzystania adblocków, kłopoty za zapewnieniem brand safety... To wszystko psuje segmentowi video online  

Reklamodawców jednak nie odstrasza. Owszem, wielkie marki w 2017 roku dwukrotnie ogłaszały bojkot YouTube'a, bo ich reklamy pojawiały się przy treściach, które w ogóle nie powinny były znaleźć się w serwisie. To jednak drobnostka wobec tego, jakie zaangażowanie może generować materiał video w sieci. Nie tylko na YouTube, bo Facebook od lat podgryza rywala i - podobno - liczbą wyświetleń już go pokonał. Podobno, bo sam Facebook ma też problemy, tylko że z liczeniem. Afera z zawyżaniem statystyk też mocno nadwątliła zaufanie do serwisu...

... ale do video nie zniechęciła. Reklamodawcy coraz częściej przygotowują kreacje specjalnie na potrzeby internetu. Dość przypomnieć kreacje Allegro z serii "Legendy Polskie" czy tegoroczną produkcję Ballantine's z Czesławem Mozilem. Video staje się też coraz ważniejszym sposobem prezentowania treści dla wydawców. Nie wszyscy oczywiście eksperymentują z formatami telewizyjnymi, ale z Facebookiem, YouTube'm czy Instagramem (video jest wszędzie) - większość. 

Będzie się działo także na rynku VOD. Wreszcie. Po wejściu Netfliksa wielkiego trzęsienia ziemi nie było. Potem pojawił się Amazon Prime i... nie wydarzyło się dosłownie nic. Dopiero nikomu nieznany Showmax namieszał, inwestując w oryginalne polskie produkcje. Netflix już teraz jednak zapowiedział, że pójdzie w tym samym kierunku, a produkcja reżyserowana przez Agnieszkę Holland, a przede wszystkim Wiedźmin - to coś, co może przekonać do niego sceptyków.

Ale i jego czekają ciężkie czasy. Disney, który własnie przejął studio Fox, poszerzając szerokie i tak portfolio IP, już teraz zapowiedział, że wchodzi w digital, a co więcej będzie tańszy od Netfliksa. Raczej nie zmiecie to rywala z rynku, ale oznacza kłopoty dla telewizji. Tak wielu nadawców VOD, oznacza, że - by być na czasie - trzeba korzystać z kilku ofert jednocześnie. Na telewizję może więc zwyczajnie nie wystarczyć doby.

Więcej o video online przeczytasz na kolejnych podstronach. 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPNIĘ
64397_michal-taranta.jpg

Michał Taranta, Integrated Communication Director, Zenith:

Z punktu widzenia zasięgu komunikacji Facebook jest równorzędną alternatywą dla YouTube. W tym momencie więcej internautów z Polski korzysta z Facebooka niż z YouTube. Wszystko rozbija się jednak o użyteczność i jakość komunikacji na poszczególnych platformach. 

64398_maciej_czech.png

Maciej Czech, Chief Growth Officer, ‎MullenLowe Group:

Przyszły rok będzie skupiony dalej na rosnącym trendzie video, konsumowanym na każdym dostępnym ekranie, w coraz większej ilości serwisów wymuszających specyficzną produkcję.

64399_alicja-pietraszewska.jpg

Alicja Pietraszewska, Communications & Business Director, Blue 449:

Łączny, jednoźródłowy pomiar oglądalności video online i TV linearnej. Poza tym nieustająco – tworzenie bardzo dobrego, opartego na insightach contentu, który jest w stanie zainteresować odbiorców to wyzwania, przed którymi stoi rynek.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Netflix, ShowMax, disney, facebook, video online


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Tomasz Kuciapski
1. Tomasz Kuciapski 21.12.2017 / 13:26
Znak naszych czasów, chociaż irytujące bywa to gdy przewijamy jakąś stronę w spokoju i nagle z rykiem rusza jakaś reklama wideo, moim zdaniem to jest słabe bo skuytecznie zniechęca do eksploracji takiej strony, ale rynek to ureguluje wczesniej czy pozniej tj automatyczne sciszanie reklam telewizyjnych, wiadomym jest ze nadawcy manipulują poziomami glosu bo glosnoscia sama w sobie manipulowac nie moga po to zeby reklama weszla na ekran z rykiem. Nie pojmuję jakim cudem doszli do wniosku ze ma to zachęcić ludzi do zainteresowania sie reklama ... Ja mam odruch automatyczny pt. wyciszenie
ew
2. ew, 95.160.157.*, 23.12.2017 / 13:25
http://Czastech.pl nowy blog technologiczny!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.