
E-mail marketing, mimo że jest jedną z najstarszych form promocji w sieci, nie tylko nie zamierza ustępować nowinkom. Dzięki technologii umożliwiającej coraz precyzyjniejsze targetowanie odbiorców i mierzenie skuteczności kampanii umacnia swoją pozycję.
Większość specjalistów, których Interaktywnie.com poprosiło o prognozę, nie spodziewa się jednak rewolucji. Twierdzą, że wydatki na e-mail marketing od lat rosną proporcjonalnie do całego rynku reklamy internetowej i w tym roku nic się nie zmieni. Co jednak nie oznacza, że sam e-mail marketing nie będzie się zmieniał. Znowu jednak będziemy mieli do czynienia bardziej z kontynuacją zapoczątkowanych już trendów niż z kreowaniem nowych.
Pojawi się więcej kampanii wykorzystujących wideo, co zważywszy na dynamiczny rozwój tego segmentu nie może dziwić.
- Można je zaimplementować bezpośrednio do e-maila lub umieścić odpowiedni link przekierowujący. Bardziej zaawansowaną propozycją jest stworzenie wideo z dynamicznymi treściami, dostosowanymi do konkretnego odbiorcy - tłumaczy Jacek Dziura z SARE.
Wzrośnie również rola retergatingu mailowego, na co wpływ będą miały przede wszystkim e-sklepy.
- Właściciele baz mają coraz większą wiedzę o subskrybentach: o ich reakcjach wobec wysyłek, preferencjach zakupowych, a także o urządzeniach i systemach operacyjnych, z których korzystają - potwierdza Milena Stoch z Sarigato.
Wydawać by się więc mogło, że kampanie dostosowane do urządzeń mobilnych, które powoli stają się podstawowym narzędziem sprawdzania poczty elektronicznej, są już standardem. Otóż, niekoniecznie. W 2014 roku nadal większość marketerów myślała jedynie w kategoriach internetu stacjonarnego. W 2015 roku musi się to zmienić.
- Marketerzy powinni skoncentrować się na optymalizacji działań, poprzez poprawienie responsywności wiadomości, tak aby dostosować ich treści do urządzeń mobilnych - uważa Kamila Majcher z MailSales.
Tym bardziej, że e-mail marketing coraz częściej stanowi tylko jedną ze składowych pełnego komunikatu marketingowego.
- Obserwujemy również coraz częstsze i śmielsze próby połączenia ze sobą różnych kanałów komunikacji, takich jak sms, newslettery i media społecznościowe - twierdzi Michał Leszczyński z GetResponse.
Odbiorcy nie można jednak ani znudzić, ani zamęczyć. Kluczem do sukcesu nie będzie więc ilość, a jakość kierowanych do niego przekazów. Tym bardziej, że w myśl nowych przepisów, wysyłanie spamu będzie karane finansowo.
- Celem marketerów częściej będzie zaciekawienie konsumenta i zaproszenie do interakcji, a nie tylko szybka sprzedaż. Nowe podejście i lepsze treści oznaczać będą większą retencję klientów - podsumowuje Jacek Dziura.
dih.pl to zespół specjalistów branży IT. Jako agencja e-commerce działamy od 12 lat. Od 7 lat jesteśmy...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Moim zdaniem świadomość przedsiębiorców odnośnie e-marketingu wciąż jest bardzo niska... ktoś kto na przykład prowadzi skup aut raczej nie zdecyduje się na e-marketing, a raczej na prasę lokalną i ogłoszenia regionalne co moim zdaniem jest akurat sporym błędem.