W pracy najważniejsza jest pasja i zaangażowanie. A współpracowników należy traktować równie poważnie i z podobną uwagą, jak Klientów.

Marek Piotrowski, założyciel i dyrektor zarządzający FFCreation, urodził się w Warszawie w 1976 roku. Studiował w Szkole Głównej Handlowej oraz Handelshøjskolen i Århus na kierunkach „Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne” oraz „Zarządzanie i Marketing”.
Swoją przygodę z e-marketingiem rozpoczął od pracy w agencji e-point SA, a następnie w rozwijającej się wówczas K2 Internet SA. Po tych doświadczeniach postanowił na jakiś czas zawiesić swoją dalszą karierę zawodową, by móc zrealizować swoje największe marzenie: udać się w kilkuletnią podróż dookoła świata.
Los jednak sprawił, że z tymczasowej działalności gospodarczej powstała spółka FFCreation – agencja reklamowa skupiającą się na komunikacji w nowych mediach (Internet, usługi mobilne, multimedia, in-game advertising), obsługująca największe światowe i polskie marki.
Priorytetami Marka w FFCreation są: kreacja, jakość, strategia oraz kompleksowa obsługa full service w nowych mediach.
W 2006 roku Marek Piotrowski wprowadził FFCreation do Stowarzyszenia Agencji Reklamowych (SAR), aby stworzyć w ramach organizacji – Klub Nowych Mediów, który rozpoczął swoją działalność w lipcu tego roku. W lipcu tego roku Marek reprezentował SAR na konkursie ADC*E w Barcelonie, jako członek Jury w kategorii „New & Mixed Media”. W 2007 będzie przewodniczącym jury w kategorii Nowe Media przy KTR.
W 2006 roku Marek Piotrowski, opierając się na dużych doświadczeniach FFCreation w zakresie projektów skierowanych do młodych ludzi, postanowił stworzyć oddzielną agencję koncentrującą się na komunikacji do młodego targetu (10-24). Powstał zatem Freszlab, który zajmuje się nie tylko reklamą w nowych mediach, ale także zintegrowaną komunikacją z tradycyjnymi mediami, badaniami i szeregiem działań niestandardowych skierowanych do młodych tj. buzz marketing, trendsetting, coolhunting itp.
Co skłoniło Cię do założenia własnej agencji?
Z jednej strony – przypadek, z drugiej strony – pasja tworzenie nowych projektów, strategii, szeroko pojętej komunikacji, z trzeciej – potrzeba rynkowa.
Przypadek, gdyż odchodząc z pracy w jednej z wiodących agencji – zamierzałem wyruszyć dookoła świata na kilka lat, a nie zakładać własną firmę.
Pasja sprawiła, że pozostałem jednak w kraju i postanowiłem rozwijać współpracę z czołowymi markami, szczególnie, że te marki chciały współpracować ze mną :)
Czy mógłbyś nam przybliżyć planowany kierunku rozwoju FFCreation?
- Rozwój współpracy z obecnymi Klientami agencji.
- Pozyskanie kolejnych kluczowych Klientów, dla których będziemy tworzyć komunikację w Nowych Mediach zintegrowaną z działaniami w świecie rzeczywistym (czyli nie tylko Internet, mobile, multimedia, ale integracja tego z eventami, komunikacją drukowaną, telewizją interaktywną). W tym Klienta z branży telekomunikacyjnej, alkoholowej i IT.
- Rozwój w kierunku reklamy i komunikacji mobilnej, oraz rozwijania społeczności online.
- Rozwój działu technologicznego.
- Pozyskanie międzynarodowej agencji sieciowej, jako inwestora branżowego.
- Kilkukrotne zwiększenie przychodów agencji.
- New ventures.
- Intensywny rozwój Freszlabu.
Jak wygląda typowy dzień w FFCreation? Czy jest podobny do typowego dnia z początkowego okresu istnienia agencji? Czy coś istotnego się zmieniło?
Na początku, w agencji pracowało kilka osób, pracowaliśmy 7 dni w tygodniu do późna, musieliśmy nie tylko pracować nad realizacją projektów, ale też nad ich aktywnym pozyskiwaniem.
Obecnie w agencji pracuje ponad 20 osób, czas pracy jest znormalizowany (jeśli można tak powiedzieć o pracy w agencji :), agencja ma stałych Klientów, a dodatkowo często aktywnie zapraszana jest do przetargów lub bezpośredniej obsługi przez nowe firmy. Nie mieścimy się już w naszym drugim biurze i wkrótce planujemy przenosiny do nowego, które będzie mogło pomieścić minimum 40-50 osób.
Jakie cechy osobowości lub jakie umiejętności powodują, że to co robisz, robisz dobrze.
Pasja, pełne zaangażowanie w pracę, umiejętność konstruowania strategii firmy i obsługiwanych marek, spokój i umiejętność motywowania oraz angażowania zespołu.
Umiejętność przelewania swoich pasji na Klientów i budowania z nimi relacji.
Który obszar Twojej pracy dostarcza Ci najwięcej przyjemności?
Tworzenie i realizowanie strategii.
Jak Twoim zdaniem będzie wyglądał polski rynek agencji interaktywnych za 3-5 lat?
Największe agencje interaktywne połączą się z największymi agencjami sieciowymi, i staną się ich bardzo ważną częścią. W ramach swoich kompetencji będą się zajmowały także działaniami marketingu bezpośredniego czy formami telewizji interaktywnej.
Jak będą wyglądały serwisy internetowe za 3-5lat? W jakim kierunku rozwinie się Web?
Na pewno w kierunku szerszego wykorzystania formy video i TV, oraz intensywnej integracji z rzeczywistością – w tym tradycyjną komunikacją reklamową.
Czy uważasz, że polskie agencje mają szansę zaistnieć na światowym rynku?
Tak. Szczególnie w połączeniu z siłą i zasięgiem międzynarodowych sieci reklamowych. Wszystkie większe agencje już obecnie tworzą kreacje, które są wykorzystywane również w innych krajach (my np. dla Sony), jednak czas prawdziwej obecności na światowym rynku dopiero nadejdzie.
Co uważasz za swoje największe osiągnięcie?
Stworzenie nowej agencji, która stała się jednym z liderów rynku w ciągu 3 lat. Na rynku już nasyconym, z wyraźnie określonymi głównymi graczami istniejącymi na rynku kilka lat dłużej.
Jakie są Twoje 3 ulubione strony internetowe?
Podam więcej :)
Pod kątem społecznościowym: YouTube i Freszconnect.pl.
Pod kątem kreacyjnym – ogólnie serwisy takich marek, jak: Nike, Diesel, Absolut, Volvo, oraz szereg prezentacji online Vodafone.
Czy zdarzają Ci się takie sytuacje, że masz ochotę wyrzucić komputer przez okno?
Na szczęście nie. W pracy dyrektora zarządzającego jest milion sytuacji stresujących, do których w większości udaje mi się odnieść z pewnym dystansem :)
Bez jakiego software'u nie wyobrażasz sobie swojej pracy i dlaczego? Czy jesteś uzależniony od jakiegoś elektronicznego gadżetu?
Od kalendarza w telefonie komórkowym, oraz od Outlooka w laptopie.
W jaki sposób wykorzystujesz swój urlop?
Hmmmm. Najbardziej lubię spędzać urlop w ciepłych krajach na windsurfingu czy kite surfingu, albo w Zakopanem spacerując po górach czy pływając na kajakach górskich.
Jakie jest Twoje największe marzenie?
Biznesowo: Stworzenie sieci dużych firm wspierających się nawzajem i działających na rzecz społeczeństwa (poprzez angażowanie w badania naukowe czy filantropię).
Prywatnie: Sprawienie by mój syn i moje przyszłe dzieci kochały spędzać ze mną czas, i miały podobne priorytety w życiu.
Czy mógłbyś uraczyć nas jakąś mądrością lub złotą myślą na zakończenie?
W pracy najważniejsza jest pasja i zaangażowanie.A współpracowników należy traktować równie poważnie i z podobną uwagą, jak Klientów.
Dziękuje bardzo za wywiad.
Dzięki za zaproszenie:)
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»