5.07.2010 / Wywiady / E-commerce
 

Zakupy tylko dla wybranych, czyli ekskluzywność w sieci

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Rafał Agnieszczak
Rafał Agnieszczak

Ile użytkowników jest zarejestrowanych w Bao i ilu z nich kupuje w serwisie?

Obecnie posiadamy ponad 110 000 użytkowników zarejestrowanych  w serwisie. Naszych klientów możemy podzielić na trzy grupy: takich, którzy dokonują cyklicznych zakupów, klientów kupujących sporadycznie oraz obserwatorów. W sumie ponad 10 procent zarejestrowanych użytkowników dokonało przynajmniej jednego zakupu.


System zaproszeń działał swego czasu na grono.net, ale został szybko zniesiony, bo nie był już wyznacznikiem elitarności. Na Bao.pl zaproszenia działają. Konkurencja oferuje rejestrację dla każdego. Ile serwis na tym traci?

Ponieważ w Bao zaczęliśmy od sprzedaży towarów, których liczba była ograniczona, zamknięty serwis dawał naszym użytkownikom wartość dodaną w postaci dostępu do oferty, która była nieosiągalna dla innych. Wydaje mi się, że należy odwrócić pytanie i zapytać, ile serwis na tym zyskał.

Przede wszystkim osiągnęliśmy dużą powtarzalność zakupów. Nasi użytkownicy ufają nam i mają świadomość, że sprzedajemy tylko oryginalne produkty. Co za tym idzie, chętnie zapraszają do serwisu swoich znajomych. Ludzie pozyskani w taki sposób mają dla nas dużo większą wartość, niż przypadkowi użytkownicy, którzy trafiają do serwisu np. z linka reklamowego.

Sprzedaż usług troszkę różni się od części towarowej, ponieważ wymaga większej bazy i większej rotacji użytkowników do osiągania fajnych wyników sprzedażowych, jednak w chwili obecnej nasza baza zupełnie wystarcza do zagospodarowania akcji voucherowych, które odbywają się w Bao.

bao.pl

Jaki przychód i zysk zanotowało Bao w ubiegłym roku?

W tej chwili nie udostępniamy takich danych.

Jak Bao wygląda od strony logistycznej? Serwis posiada własne magazyny, w których znajduje się skupiony towar?

Posiadamy własny magazyn w Radomiu, wszystkie procesy logistyczne odbywają się właśnie tam.

Calvin Klein, Chantelle, Lacoste itp. nie są dostępne cenowo dla przeciętnego, szarego użytkownika w normalnym sklepie. Jednocześnie Bao ma budować poczucie wyjątkowości. Wyjątkowość jednak kończy się w momencie, gdy na markowe produkty stać większość. Dysponujesz pewnie badaniami na temat zamożności użytkowników Bao. Ile zarabia przeciętny użytkownik serwisu?

Nie przeprowadzaliśmy badania na temat zamożności naszych klientów, natomiast bacznie obserwujemy wartość koszyka. Na podstawie wyliczeń możemy stwierdzić, że nasi klienci należą do grupy o zasobniejszym portfelu.

Zamierzasz rozbudować Bao.pl o usługę podobną jak np. gruper.pl?

Bao weszło na rynek zakupów grupowych już jakiś czas temu, pierwsza akcja voucherowa odbyła się w połowie kwietnia i w tej chwili akcje usługowe działają dokładnie tak samo jak towarowe. Podobnie jak w przypadku akcji towarowych, wybieramy ekskluzywne usługi, ponieważ na takie czekają nasi użytkownicy. Jeśli odnosimy się do grupera, to mogę powiedzieć, że lubię czasem zjeść w McDonalds, lecz jeśli będę chciał spędzić wieczór w fajnej restauracji, to na pewno tam nie pójdę.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Bao.pl, exclusive brands, outlet, rafał agnieszczak


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (7)
geoff
1. geoff, 81.190.218.*, 05.07.2010 / 16:06
Rozumiem, że to od Baobab, czyli serwis dla bab ;-) Nie wiem czy to to samo, ale korzystam z http://gilt.com który poza prestiżowym dostępem oferuje bardzo ciekawe ceny.
Ewelina Golba
2. Ewelina Golba 06.07.2010 / 14:19
Z chęcią przetestowałabym serwis http://Bao.pl - ale nie mam skąd wziąć zaproszenia ;) ... Szkoda, choć może faktycznie jest przez to bardziej elitarny
Sprzedam Polityka.tv
3. Sprzedam Polityka.tv, 83.25.100.*, 08.07.2010 / 13:26
Byłem dziś w galerii i kupiłem, 2 pary spodni za cene jednych oraz 4 koszuli za cene jedne i dostałem gratis pasek. Masz to w bao?? Nie dasz rady z galeriami. No i nie wyobrażam sobie kupic spodni w necie bez mierzenia. Sam wiesz jak jest w tych sprawach.
Małgorzata Kowalska
4. Małgorzata Kowalska 08.07.2010 / 14:12
Przyznam, że korzystam z tego serwisu. Zakupy zrobiliśmy dotychczas chyba 2 razy. Ceny, które są oferowane są rzeczywiście atrakcyjne a sama oferta jest bardzo przejrzysta i nie jest ona skierowana wyłącznie do kobiet :)
Joanna Netka
5. Joanna Netka 09.07.2010 / 14:04
Cenowo nie jest źle, ale za to często w Bao pojawiają się starocie.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.