30.04.2009 / Design / Agencje interaktywne / Inne / Blogi

Mordami.pl - generator awatarów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Artur Kurasiński
milioner i geniusz
 

Mordami nie jest oczywiście nowym, przełomowym ani odkrywczym. Serwisy oferujące stworzenie własnej postaci jest wiele - w zasadzie każdy szanujący się wirtualny świat ma taki mechanizm. Ja chciałem zrobić coś co będzie możliwe do wykorzystania na blogach i w serwisach społecznościowych gdzie istnieje duża potrzeba wyróżnienia się szczególnie poprzez efektowny awatar, graficzkę itd.

Mordami kierowane jest do grupy docelowej dzieci i nastolatków - stąd styl, kolory i cała oprawa. Może nawet wygląda to obecnie zbyt “oczojebnie” jak dla tej grupy odbiorców, ale ja nie zniżę się do estetyki “kofanego kolorowego blogaska” w różach i czerwieniach.

Chciałem jednak zrobić inny serwis niż tylko taki pozwalający na stworzenie fajnej grafiki - w Mordami możesz zachować swój awatar, wrócić do niego po jakimś czasie, dodać okulary, zmienić uśmiech itd. Twój awatar żyje i jest plastyczny.

Model biznesowy jest prosty - rejestracja jest darmowa, korzystasz jednak tylko z części dopóki nie zapłacisz premium sms’a w cenie 6 złotych + VAT za dostęp roczny do wszystkich elementów serwisu, także tych nowych bo takie będą się pojawiały (np. motywy świąteczne, okolicznościowe itd.). Mordami będzie też fajnym uzupełnieniem dla innych serwisów czy forów - jestem w stanie wystawić w modelu “white label” całą aplikację i dzielić się zyskiem w modelu 50%-50%.

Wiem, że część osób narzeka na styl kreski, jakość itd. - pracuję nad pozyskaniem baaardzo fajnych i znanych grafików i komiksiarzy - chciałbym wprowadzić “sety autorskie” w ramach których Znany Artysta będzie wrzucał swoje prace do generatora.

Co do technologii - silnik aplikacji wykonany jest w Flex i z tego co obserwuję pracę serwera i bazy to daje radę i wytrzymuje obciążenie (szczególnie po notce na AntyWebie - Grześku, podziękuj swojemu synkowi ode mnie za przychylną recenzję :).

Bardzo dużo pomocy i pracy w projekt wniósł autor front i back-endu Mateusz Małczak (autor komixo), który pomagał mi w tworzeniu generatora komiksów dla Chomiks.com a sam jest zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie FlexChallenge. Mateuszu, dziękuję! :)

W związku z premierą Mordami.pl mam dla czytelników mojego bloga 10 kont premium do przekazania w zamian za odpowiedź (poproszę o wpisywanie je w komentarzach) “czyją mordę chciałbyś dzięki generatorowi awatarów zrobić i dlaczego?”. Termin konkursu od 30 kwietnia do 5 maja do godz. 24.00.

Poniżej kilka promocyjnych grafik jakie wyprodukowałem na Flakera i Blipa w celu promocji serwisu. Ostatnia grafika jest odpowiedzią na pewien post RaFi’ego. Masz chłopie na osłodę twego szparowania biżu co byś się mniej frustrował :)

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: artur, awatar, generator, kurasiński, mordami.pl, pis, po, revolver.pl, sex


Komentarze (11)
« Poprzednia  2 / 2 
Robert Troyanowski
11. Robert Troyanowski 08.05.2009 / 05:05
"Mordo ty moja"? Ładne. Proponuje avatar "świńskiej grypy" :) a ogólnie z tymi mordami to pomysł fajny. Oby im sie udało, bo może się fajnie rozwinąć.
« Poprzednia  2 / 2 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.