16.12.2013 / Domeny / Blogi

Masz pomysł? Zarezerwuj domenę. Teraz.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Maciej Kurek
Dodał: Maciej Kurek
Specjalista ds. marketingu i PR / Grupa Adweb
 

Kto pierwszy, ten lepszy. Ta zasada wyjątkowo często sprawdza się w odniesieniu do biznesu w sieci. W przypadku domen internetowych sprawdza się zawsze.

Każdy projekt internetowy zaczyna się od pomysłu. Dopiero później przychodzi czas na dopracowanie szczegółów - dyskusje, burze mózgów, a czasem „test mamy”, zalecany przez Richarda Bransona. W międzyczasie pojawia się domena internetowa i pierwsza wersja strony.

Czy to właściwa kolejność? Nie. Dobitnie pokazała to jedna z firm domenowych w filmie reklamowym przygotowanym na finały Super Bowl.

Zarejestrowanie domeny internetowej powinno być pierwszą czynnością po tym, jak pomysł na serwis lub usługę pojawi się w głowie. System DNS jest nieubłagany. W internecie nie może być dwóch identycznych domen, a większość rejestrów działa według zasady, przytoczonej na początku tekstu. Prawo do domeny ma ten abonent, który zarejestrował ją pierwszy.

A co z wyborem najlepszej nazwy serwisu, sprawdzaniem różnych wersji i przedyskutowaniu ich ze znajomymi? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zarezerwować kilka domen i dopiero później wybrać tą najlepszą. W przypadku polskiej końcówki nowy adres jest rezerwowany na dwa tygodnie. Przez ten czas nazwa nie może zostać zarejestrowana przez innego abonenta.

Po zakończeniu burzy mózgów i podjęciu decyzji wystarczy opłacić wybraną domenę. To właściwa kolejność działań, która pozwoli uniknąć tego typu przykrych niespodzianek:

50630_5-rzeczy---forum-dyskusyjne.jpg
Powiększ obrazek

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: domeny internetowe, start-up


Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.