4.02.2007 / Interaktywnie.com

Załóż konto na Interaktywnie.com

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Krzysztof Adamus
business development director / Opcom Sp. z o.o. S.K.A.
 
Oficjalnie informuję, że od dziś Interaktywnie.com przestaje być blogiem jednego autora. Wszystkich zainteresowanych blogowaniem na łamach tego serwisu zachęcam do założenia konta.

Szczegóły tutaj.

Przy okazji tego wpisu pozwolę sobie poprosić Was o pomoc w układaniu pytań do wywiadów. Obecnie do rozmowy zapraszam nie tylko przedstawicieli agencji interaktywnych, ale także marketingowców. W pierwszej kolejności na pytania odpowie Mariusz Sawicki - szef projektów internetowych i multimedialnych Wydawnictwa Murator, oraz Ksenia Biber - dyrektor marketingu UPC Polska. Proszę o wpisywanie w komentarzach pytań, na które chcielibyście uzyskać odpowiedz od wyżej wymienionych osób.

Sam przygotowałem kilka pytań dla Mariusza:
 • Obecnie jesteśmy świadkami zmiany sposobu konsumpcji mediów. Prasa traci czytelników na rzecz Internetu a reklamodawcy zmniejszają swoje wydatki na to papierowe medium. Czy Wydawnictwo Murator jest przygotowane na te zmiany?
 • Jak Twoim zdaniem będzie wyglądało wykorzystanie Internetu za 3 lata przez branżę wydawniczą?
 • Web 2.0 to ostatnio najmodniejsze słowo w Internecie. Jak jest Twój stosunek do zjawiska Web 2.0?
 • Jako przedstawiciel branży wydawniczej co sądzisz na temat dziennikarstwa obywatelskiego? Widzisz w tym ruchu szansę, czy zagrożenie dla rozwoju tradycyjnie rozumianego dziennikarstwa?
 • Obecnie wiele agencji interaktywnych wydziela spółki-córki wyspecjalizowane w obsłudze konkretnej branży lub segmentu rynku – jak widzisz zasadność takich działań z punktu widzenia klientów?
 • Bazując na swoim doświadczeniu jak sądzisz, co decyduje o trafnym wyborze agencji? Na jakie rzeczy wybierając agencję interaktywną dział marketingu powinien przede wszystkim zwracać uwagę?
 • Czy widzisz jakąś różnicę w sposobie współpracy i osiąganych efektach między agencjami sieciowymi i krajowymi? Czy preferujesz współpracę z dużymi agencjami, czy być może z małymi- kilkuosobowymi?
Specjalnie dla Kseni przygotowałem jak na razie jedno pytanie:
 • Firmy o międzynarodowym zasięgu mogą przyjąć z grubsza dwie strategie tworzenia swoich serwisów w Internecie - jeden projekt jednej agencji lokalizowany dla różnych rynków, lub różne projekty lokalnych agencji dla różnych rynków. Jakie widzisz plusy i minusy tych dwóch kierunków?
Udostępniam także listę pytań dla dyrektora zarządzającego [doc], jak i kreatywnego/artystycznego [doc].

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje pytań zarówno dla przedstawicieli agencji interaktywnych, jak i marketingowców.

PS. Przydały by się także pytania dla flash developerów:)
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Komentarze (2)
 1 / 1 
aNETa
1. aNETa 22.02.2007 / 14:10
Ja dzis nie w kwestii pytan do wywiadow, ale wlasciwie nie bylo lepszego miejsca na zadanie mojego pytania osobom udzielajacym sie na tym blogu...

Jak to jest? Myslicie, ze kreci sie tu glownie branza, czy moze zagladaja tu takze klienci, ktorzy np. szukaja agencji interaktywnej do zrealizowania swojego projektu? Czy ten serwis rzeczywiscie moze byc kanalem komunikacji na linii agencje - klienci czy raczej tylko agencje - agencje?

Macie jakies spostrzezenia? Czy ktoras z firm zdobyla klienta, ktory trafil do niej wlasnie poprzez ten blog? Albo przynajmniej zna czy slyszal o interaktywnie.com?
Krzysztof Adamus
2. Krzysztof Adamus 23.02.2007 / 00:34
Myślę, że Interaktywnie.com branża odwiedza regularnie. Oprócz tego 30 % wszystkich wejść pochodzi z Google, więc trafiają tu również inne osoby zainteresowane tematem rynku interaktywnego.

Obecnie staram się popularyzować Interaktywnie.com również wśród klientów. W tym celu zapraszam do wywiadów marketerów, prowadzę kampanie w AdWord oraz nawiązuję umowy partnerskie z organizatorami konferencji marketingowych. Organizatorzy takich konferencji dołączają ulotki interaktywnie.com do materiałów konferencyjnych, oraz zamieszczają w kilku miejscach logo tego serwisu. Oprócz tego prowadzę jeszcze kilka bardziej partyzanckich działań:)

Madonet jest przykładem agencji, która zdobyła klienta za pośrednictwem Interaktywnie.com (szczegóły w tym wpisie). Podobnych przykładów znam więcej:)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.