PRotest nowych marek

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Zuzanna Szybisty
Konsultantka ds. PR w Profeinie - butiku komunikacji i PR
 

 

Twoja marka organizuje manifestację, aby zaprotestować przeciwko czemuś, co jest dla niej istotne. Co piszesz na transparencie niesionym na czele pochodu?

Twórcy nowych marek poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy w swoje, często bardzo innowacyjne, pomysły. Jednak opracowanie super produktu czy usługi, nawet jeśli nie mają one żadnych wad, nie wystarczy. Potencjalni klienci muszą być świadomi tych wszystkich zalet. Klienci muszą zrozumieć, dlaczego ten nowy produkt/ usługa są im niezbędne i w jaki sposób zmienią ich życie.

Zanim z naszą marką wyjdziemy w świat, musimy sami wiedzieć, po co ją powołaliśmy do życia. Do tego potrzebna jest… strategia komunikacyjna. To nie tylko wytyczne, co mówimy, a czego nie mówimy o naszej marce. To nie tylko ładne logo i chwytliwy slogan reklamowy. Strategia komunikacyjna to opowieść o naszej marce: o jej historii, przesłaniu, wartościach, skojarzeniach jakie za sobą niesie. Opowieść, która dociera do grupy docelowej.

Nowe marki, zwłaszcza wychodzące spod skrzydeł niezależnych twórców, mają tę przewagę nad już istniejącymi, że mogą być w swej komunikacji odważniejsze i bardziej kreatywne. Warto zaryzykować i od dnia debiutu rozpocząć wciągającą narrację o naszej marce. Za nową marka zawsze stoi historia jej twórców. Uwypuklijmy w niej te punkty, które będą bliskie naszym potencjalnym klientom.

Najważniejsze - strategia komunikacyjna musi być spójna z tym, czym jest nasza marka. Czy jako marka rzeczywiście realizujemy nasze postulaty, które umieścilibyśmy na transparencie?

Wypracowanie strategii komunikacyjnej to pierwszy krok do zbudowania wiarygodnego wizerunku marki. A pierwsze wrażenie jest bardzo istotne, bo może wpłynąć na postrzeganie naszego biznesu w przyszłości.

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: PR, strategia komunikacyjna


Komentarze (3)
 1 / 1 
Bartek Juszczyk
1. Bartek Juszczyk 16.02.2013 / 18:48
Zacne, ale trochę zbyt pobieżne ujęcie tematu. Prosimy o więcej :)
Zuzanna Szybisty
2. Zuzanna Szybisty 18.02.2013 / 17:01
Pobieżnie, bo o strategii komunikacyjnej to całe książki można pisać :) Chciałam jedynie podkreślić, jak ważne dla młodych marek jest budowanie strategii komunikacyjnej od samego początku. Dobrze zaplanowane działania PR pozwalają wyeliminować wiele błędów w komunikacji z rynkiem, których popełnienie marki uświadamiają sobie często zbyt późno - kiedy zmiana wizerunku wymaga już sporo czasu.
Bartek Juszczyk
3. Bartek Juszczyk 20.02.2013 / 09:38
Nooo, dobra ;)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.