Gdy po raz pierwszy usłyszałem o Kursie Mobile Internet od razu pomyślałem "O - pewnie Janmedia chce pozycjonować się na eksperta od MI - podobnie jak zrobiła to w przypadku usability". Po przeczytaniu kurs zauważyłem jednak, że jest on bardziej promocją osoby Tomka Karwatki, niż Janmedia.

Internet mobilny to najprościej mówiąc serwisy WWW dostępne z poziomu telefonów komórkowych i wszelkich innych urządzeń przenośnych. Na całym świecie popularność tego medium dynamicznie wzrasta. Kurs ma za zadanie wprowadzić czytelnika do świata mobile web.Przyznam, że gdy po raz pierwszy usłyszałem o Kursie Mobile Internet od razu pomyślałem "O - pewnie Janmedia chce pozycjonować się na eksperta od MI - podobnie jak zrobiła to w przypadku usability". Po przeczytaniu kurs zauważyłem jednak, że jest on bardziej promocją osoby Tomka Karwatki, niż Janmedia. Postanowiłem zapytać o to u źródła:)
Kurs kierowany jest do osób zajmujących się Internetem w korporacjach i dotcomach. Szczególnie pomocny powinien być menadżerom i specjalistom kierującym pracami nad nowymi kanałami komunikacji z klientami.
Z kursu można dowiedzieć się jak rozwija się Internet mobilny na świecie i w Polsce, jak firmy wykorzystują to medium, jak stworzyć i wdrożyć strategię mobilną, jak zdefiniować i zaspokoić potrzeby użytkowników mobilnych, jak budować użyteczne i profesjonalne serwisy mobilne, skąd czerpać dalszą wiedzę.
Tomku, jak to jest? Czy przygotowany przez Ciebie ebok ma służyć bardziej promocji Twojej osoby, czy agencji w której pracujesz? Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego:) Może jest to kolejny sygnał dla Twoich pracodawców jak znaczącą dla rozwoju Janmedia jesteś osobą?
Mój ebook, wierz mi lub nie - ma być promocją przede wszystkim mobile web. Oczywiście dobrze być jednym z pierwszych w tak interesującym temacie ale podobnie jak z usability - rosnący rynek może pomieścić wielu graczy. Pierwszy feedback jaki dostaje wskazuje, że świadomość możliwości jakie daje mobile web dopiero się buduje.
To bardzo interesująca tematyka i bardzo dynamiczny rynek. Staram się też pisać o mobile web na blogu www.mobiletrends.pl - codziennie uczę się czegoś nowego.
Twój ebok bardzo dobrze promuje mobile web. Jest rzeczowy i inspirujący. Gratuluję dobrej roboty:)
A jak należy traktować www.biznesmobi.pl, adres do którego wielokrotnie linkujesz w swoim eboku? Nie ma tam informacji o firmie a jedyny kontakt jaki znalazłem to numer Twojej komórki. Czy można traktować to jako zalążek Twojej firmy? Czy biznesmobi.pl związany jest w jakis sposób z Janmedia? Kto oprócz Ciebie zaangażowany jest w tą inicjatywę?
Na razie to projekt w który angażuje się głównie ja. Projekt oferuje jeden produkt - budujący pomost pomiędzy internetem a mobile web. Z upływem czasu okaże się w którą stronę się rozwinie, dziś zdobywamy klientów i prowadzimy pierwsze wdrożenia.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Oglądam każdy odcinek Kuby Wojewódzkiego i szybko się uczę :)
Za konkretne pytania ceni sie dziennikarzy :) Jeszcze troche i przyjscie tutaj jako gosc bedzie prawdziwym wyzwaniem :)
<blockquote>Tomku, jak to jest? Czy przygotowany przez Ciebie ebok ma służyć bardziej promocji Twojej osoby, czy agencji w której pracujesz? Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego:) Może jest to kolejny sygnał dla Twoich pracodawców jak znaczącą dla rozwoju Janmedia jesteś osobą?</blockquote><br /> <br /> hihe, Krzysiek zaczyna zadawać konkretne pytania :P
Dzięki za pozytywne oceny - z ust ludzi branży liczą się one w dwójnasób :)<br /> <br /> Jesteśmy świadomi pewnych niedoskonałości naszego projektu - można powiedzieć "przypadłości wieku dziecięcego" - i w kolejnych edycjach będziemy je eliminować.<br /> <br /> Uważam (podświadomie), że przesunięcie logowania/rejestracji na koniec procesu tworzenia komiksu mogłoby podnieść ilość stworzonych komiksów oraz zarejestrowanych użytkowników, więc pozostaje nam to sprawdzić w praktyce.<br /> <br /> Odpowiadając na głosy o problemach w przeglądarce Firefox - nasz serwis stara się nie kłaść "łapy" :) na inne przeglądarki i funkcjonuje tak samo w IE, FF, Operze i pozostałych poprawnie obsługujących animacje Flash. Potencjalne zmieszanie tych, którzy pod FF mieli problemy, może wynikać z faktu, że przeoczyli informację o moderacji, której podlega każdy zgłoszony komiks.<br /> <br /> Serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi i zapraszam do tworzenia własnych komiksów na stronie <a class="non-html" href="http://www.minimania.pl/">LU Minimania</a>
<blockquote>Tak sobie pomyślałem - skoro i my i wy "myślimy" koncepcyjnie nad czymś podobnym to... może powstałby pierwszy transagencyjny projekt ? Marzenie prawda?</blockquote><br /> Dziękuję Witku za propozycję, ale mamy za sobą już ponad 70% realizacji projektu. To trochę za późno aby włączać Was do tej realizacji.<br /> <br /> Transsagencyjny projekt to jednak bardzo kusząca propozycja. Szczególnie, że wszystkie wewnętrzne realizacje mają najniższy priorytet i ciągną się miesiącami. Zaangażowanie dwóch agencji na pewno przyspieszyło by proces realizacji oraz pozwoliłoby zaprzyjaźnić się z konkurencją:) <br /> <br /> Na pewno będziemy realizować kolejne projekty niekomercyjne i wtedy bardzo chętnie zrobimy to z Madonetem. Jesteśmy także otwarci na Wasze pomysły i propozycje wspólnej realizacji projektów niekoniecznie dla kasy.
Cóż, trudno sie nie zgodzić z przedmówcami, temat akurat trafiony ponieważ również w naszej firmie uważamy że kwestia wykorzystania "zabawy w komiks" jako oryginalnej formy zabawy tudzież zalążka aktywności społecznościowej jest jak najbardziej zasadna. Zasadność jednak swoją drogą a forma realizacji - swoją. Ja także nie zapisałem mojego pieczołowicie opracowanego komiksu na bazie oryginalnego pomysłu :P który wpadł mi do głowy w momencie ćwiczenia interface'u. Dość rzec że poczułem się delikatnie ... hmmm ... wpuszczony w kanał. Nie wiem czy D1 wzięło pod uwagę FF jako środowisko pracy TG bo wygląda na to że nie. <br /><br />Z moich uwag - pomijając aspekty o których pisaliście to katastrofalny brak możliwości kopiowania raz przygotowanych postaci wyklucza wg mnie sprawne posługiwanie się kreatorem. Tworzenie ich każdorazowo na nowo to porażka. Stąd problem tworzenia historii na co najmniej 4 scenach etc.<br /><br />Jeśli chodzi o aspekt społecznościowy - czyli głosowanie na najlepsze komiksyna bazie przeglądania galerii to wielkim błędem jest brak miniatur historyjek na listingu. <br />Jak ściągnąć uwagę oglądającego do konkretnej historii ? Jedynie poprzez tytuł ? Troche słabe ... więcej opisałem na ten temat na <a href="http://www.linkiem.com" class="non-html">www.linkiem.com</a> - dzięki momo za komentarz. Tak sobie pomyślałem - skoro i my i wy "myślimy" koncepcyjnie nad czymś podobnym to... może powstałby pierwszy transagencyjny projekt ? Marzenie prawda?<br /><br />pozdrawiam<br />Witek
Mam wrażenie, że nikt przed wypuszczeniem nie testował tego generatora komiksów, że to taka sztuka dla sztuki - całość przypomina kolorowankę dla dzieci z opcją dodawania tekstu, a nie komiks, i ma takie podstawowe wady jak praktycznie jeden sensowny kolor dla skóry i "plakatowość" postaci, z których parę wygląda na... hmm... pogięte, połamane reumatyzmem, dotknięte lumbago?? Trudno określić....<br /><br />Każda z postaci jest pomyślana solo, bez przewidzenia, że one mają ze sobą również rozmawiać. Same funkcje generatora są OK, logowanie faktycznie stanowi zniechęcającą dość barierę, ale kolory i rysunki postaci po prostu kładą ten projekt... a już kompletnie mnie dobiło, że dziś pod Firefoxem nie mogłem zapisać utworzonego komiksu! Aaaargh!<br /><br />Ogólnie estetyka serwisu jest taka, jak w reklamowych kolorowankach dodawanych do różnych słodyczy dla dzieci - bez polotu, bez wyobraźni, drewniana... a może... to faktycznie działa? Może ludzie to lubią? Hmm... jakoś wątpię.
Bardzo fajny i intuicyjny edytor komiksu, ale drażnią mnie 2 rzeczy:<br /><br />1. Konieczność logowania się przed stworzeniem komiksu. Myślę, że lepszym rozwiązaniem była by rejestracja w momencie zapisywania pracy, tym bardziej, że tworzenie komiksu jest w tym przypadku wciągające. Przypuszczam, że w ten sposób zebrano by więcej rekordów, jednak pod warunkiem spełnienia punktu 2giego.<br /><br />2. Nie zmuszałbym użytkowników do tworzenia minimum 4 scenek. Pozwoliłbym im na zapis komiksu składającego się już z 1, góra 2 scenek. No i przydała by się jakaś muzyczka w tle.<br /><br />Wracając jeszcze do punktu 1. Nigdy nie przeprowadzałem testów aby sprawdzić która metoda jest efektywniejsza w zbieraniu leadów - rejestracja przed, czy po wykonaniu konkursowego zadania. Intuicyjnie czuję, że jednak po, szczególnie gdy jest ciekawa nagroda i wciągająca zabawa konkursowa. Pewnie wykorzystam przy najbliższej okazji metodologię <a href="http://www.opcom.pl/blog/nasze_publikacje/drobne_kroki_ku_wielkiej_optymalizacji_testy_typu_ab">testów A/B</a> aby to sprawdzić. A może ktoś dysponuje jakimiś badaniami na ten temat?