11.01.2007 / Trendy

Agencją reklamową roku jest... ponownie Ty nią jesteś

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Krzysztof Adamus
business development director / Opcom Sp. z o.o. S.K.A.
 
Jeszcze się nie otrząsnąłem po tym jak zostałem uznany przez Magazyn Time człowiekiem roku a tu proszę - kolejna niespodzianka. Magazyn Advertising Age okrzyknął mnie... agencją reklamową roku. Ciebie zresztą też. Wszystkich konsumentów...

Dlaczego po raz pierwszy od kilkunastu lat agencją roku nie została agencja reklamowa? Jonah Bloom - redaktor prowadzący Advertising Age w następujący sposób wyjaśnia decyzję redakcji:
Argumentów jest cała masa: Lonelygirl15; filmy z eksperymentów łączenia Mentosa z dietetyczną Colą; zdanie sobie sprawy ze znaczenia komunikacji consumer-to-consumer; coraz większej świadomości marketerów o tym, że nie mają władzy nad konsumentami - konsumenci stają się panami samymi dla siebie. Oczywiście ludzie nie są agencjami, ale z pewnością stają się coraz bardziej efektywnymi twórcami i dystrybutorami komercyjnych treści.
Na pewno jesteśmy świadkami pewnej (r)ewolucji w świecie reklamy spowodowanej ekspansją Internetu. Na pewno zmienia się sposób myślenia o reklamie. Czy jednak nie jest za wcześnie aby konsumenta uznać za agencję reklamową?
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Komentarze (2)
 1 / 1 
CyberScyzor
1. CyberScyzor 11.01.2007 / 16:37
Za wczesnie. Troszke mi to traci "moda" wszyscy mowia o web 2.0, Time oglasza mnie, Ciebie i cale spolecznstwo czlowiekiem roku to i Advertising Age nie bedzie gorsze i oglosi szok, przerwie tradycje wieloletnia i bedzie na pierwszych stronach innych gazet oraz na ustach wszystkich bloggerow, jak dla mnie slabe.
daniel
2. daniel 11.01.2007 / 21:29
Decyzję AA uważam przynajmniej za kontrowersją ;). User generated ads raczej nigdy nie będą równorzędnym substytutem profesjonalnych form reklamowych, przygotowywanych dużym nakładem finansowym oraz ludzkim (kreatywni z agencji reklamowych). Pewnie w 2007 roku użytkownicy "popełnią" kilka udanych realizacji, ale czy stać będą za tym amatorzy, czy tylko ktoś się pod nich podszyje? Samotna dziewczynka nie działała w pojedynkę :).
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.