11.01.2007 / Trendy

Agencją reklamową roku jest... ponownie Ty nią jesteś

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Krzysztof Adamus
business development director / Opcom Sp. z o.o. S.K.A.
 
Jeszcze się nie otrząsnąłem po tym jak zostałem uznany przez Magazyn Time człowiekiem roku a tu proszę - kolejna niespodzianka. Magazyn Advertising Age okrzyknął mnie... agencją reklamową roku. Ciebie zresztą też. Wszystkich konsumentów...

Dlaczego po raz pierwszy od kilkunastu lat agencją roku nie została agencja reklamowa? Jonah Bloom - redaktor prowadzący Advertising Age w następujący sposób wyjaśnia decyzję redakcji:
Argumentów jest cała masa: Lonelygirl15; filmy z eksperymentów łączenia Mentosa z dietetyczną Colą; zdanie sobie sprawy ze znaczenia komunikacji consumer-to-consumer; coraz większej świadomości marketerów o tym, że nie mają władzy nad konsumentami - konsumenci stają się panami samymi dla siebie. Oczywiście ludzie nie są agencjami, ale z pewnością stają się coraz bardziej efektywnymi twórcami i dystrybutorami komercyjnych treści.
Na pewno jesteśmy świadkami pewnej (r)ewolucji w świecie reklamy spowodowanej ekspansją Internetu. Na pewno zmienia się sposób myślenia o reklamie. Czy jednak nie jest za wcześnie aby konsumenta uznać za agencję reklamową?
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Komentarze (2)
 1 / 1 
CyberScyzor
1. CyberScyzor 11.01.2007 / 16:37
Za wczesnie. Troszke mi to traci "moda" wszyscy mowia o web 2.0, Time oglasza mnie, Ciebie i cale spolecznstwo czlowiekiem roku to i Advertising Age nie bedzie gorsze i oglosi szok, przerwie tradycje wieloletnia i bedzie na pierwszych stronach innych gazet oraz na ustach wszystkich bloggerow, jak dla mnie slabe.
daniel
2. daniel 11.01.2007 / 21:29
Decyzję AA uważam przynajmniej za kontrowersją ;). User generated ads raczej nigdy nie będą równorzędnym substytutem profesjonalnych form reklamowych, przygotowywanych dużym nakładem finansowym oraz ludzkim (kreatywni z agencji reklamowych). Pewnie w 2007 roku użytkownicy "popełnią" kilka udanych realizacji, ale czy stać będą za tym amatorzy, czy tylko ktoś się pod nich podszyje? Samotna dziewczynka nie działała w pojedynkę :).
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.