17.05.2010 / Wideo

Play nudzi w nowej kampanii. Brak pomysłów czy brak pieniędzy?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Beata Ratuszniak
redaktor / interaktywnie.com
 

Nowa kampania najmłodszego operatora komórkowego jest bardzo stonowana. Zupełnie nie w stylu Play. Brakuje prześmiewczych dialogów, brakuje zaskakującego scenariusza. Spoty nie zapadają w pamięć (może poza nieco krzywym zgryzem pani występującej w reklamie), nie są w żaden sposób interesujące. 30-sekundowy dialog jest dobry dla reklam proszku do prania, nie dla operatora, który już nieraz wykazał się pomysłowością.

Aktualna kampania Play Fresh to pierwsze dzieło agencji Grandes Kochonos na zlecenie Play.

Podobnie reklamy prasowe.

Kampania Play Fresh (źródło: Play)

Warto zaznaczyć, że Play Fresh szturmem zdobyła rynek i wymusiła na pozostałych operatorach obniżenie stawek za połączenia. Pierwsza kampania była świetna, dopracowana w każdym szczególe. Przygotowująca ją agencja Change Integrated całkowicie wykorzystała potencjał oferty i stworzyła spójne, interesujące kreacje. Pamiętamy spoty z zimowej odsłony Play Fresh?

Play bawił się również kosztem konkurencji. Jako pierwszy operator zastosował reklamy porównawcze, prześwietlając „gwiazdki” pozostałych ofert. Za tę kampanię trafił do sądu, co samo w sobie było świetną promocją.

Co zostało z tej odwagi i pomysłowości? Niewiele. Play chyba nie ma już na siebie pomysłu. Jest jeszcze druga możliwość: nie ma budżetu. Albo jedno i drugie, bo przecież napędem dla kreatywności zazwyczaj są pieniądze.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Komentarze (23)
« Poprzednia  3 / 3 
kasia.gast
21. kasia.gast 21.05.2010 / 09:46
...poziom ostatniej kampanii jest strasznie niski, szczególnie w porównaniu do ostatnich egzekucji - ani to zabawne, ani to atrakcyjne wizualnie, ani to aspirujące, ani to ciekawe.... ogólnie miernota, nuda i 'swojskość' rozumiana pejoratywnie ...
... co do zmiany pozycjonowania, to ewidentnie widać, że marka otwiera się na kobiety (wcześniejsze pozycjonowanie uwzględniało raczej młodych mężczyzn - gadżeciarzy + w ostateczności młode kobiety) i to bardziej w stronę trzydziestki niż dwudziestki....
..... moje pytanie więc, czy spadek jakości komunikacji play wynika ze zmiany grupy docelowej? jeśli tak, to gratuluję przedstawiania kobiet (piskliwych idiotek) i mężczyzn (pantoflarzy i konformistów) w taki a nie inny sposób w reklamie ...
Marek Stankiewicz
22. Marek Stankiewicz 26.05.2010 / 09:54
Play chyba nie ma już na siebie pomysłu. Jest jeszcze druga możliwość: nie ma budżetu. Albo jedno i drugie


ten wniosek wynika z jakichś analiz ? rozumiem, że po wnikliwej analizie długoterminowej strategii komunikacji uważa ją Pani za niesłuszną ... ale może tą analizę by można było tu umieścić ... jak poprzednie spoty i działania wypływały na wskazanie (Wzmocnienie) atrybutów - świadomość spontaniczną, intencje zakupu .... wybranych brandów, bo jeśli wynika jedynie z tego że jedna reklama była prześmiewcza druga nie ... to może nie chciałbym czytać o tym na serwisie branżowym ... prędzej na jakimś prywatnym blogu można umieścić taką notkę.
dziekuję.
staśek kowalski
23. staśek kowalski 26.05.2010 / 13:13
DOBRE są te reklamy. Niektórych n ie widziałem w telewizorniach za to TU pierwszy raz widzę. Są niezłe i przemawiają do odbiorcy. Mam już tego Fresha i jestem zadowolony.
« Poprzednia  3 / 3 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.