19.02.2009 / Social media / Wyszukiwarki

Nasza-klasa będzie polskim internetem?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Dominik Szarek
Dodał: Dominik Szarek
twórca / prezenter
 

Dziś rano zauważyłem na Naszej-klasie bardzo interesującą nowość - wyszukiwarkę Google. Możemy za jej pomocą przeszukiwać zarówno zbiory seriwsu, jak i całą sieć tak jak robi to właśnie Google. Czy to oznacza, że dla kilku milionów osób internet będzie zaczynać się i kończyć na Naszej-Klasie?

Google na Naszej-Klasie

Już wcześniej najpopularniejszy polski serwis społecznościowy dał użytkownikom możliwość integracji swojego profilu z kontem Allegro, a przez jakiś czas serwował nawet najnowsze newsy z Wykopu. Teraz po dodaniu na stronę główną wyszukiwarki (w centralnej górnej części serwisu + box w lewej kolumnie) większość przeciętnych użytkowników N-K może ze spokojem ustawić ją jako stronę startową (o ile jeszcze tego nie zrobili), bez dylematu czy "pod palcem" lepiej mieć n-k, czy wyszukiwarkę.

Świetne posunięcie osób odpowiadających w naszej-klasie za to, by użytkownicy znaleźli tam swój "internetowy dom", z którego nie będą mieli potrzeby nigdzie się ruszać. Pamiętamy ile paniki wywołała niedawna 40-minutowa awaria Google, która pokazała jak niektórzy (głównie mniej zaawansowani użytkownicy internetu) nie potrafią wręcz korzystać z sieci bez Wielkiego Dżi. Spora grupa tego typu internautów w Polsce to zapewne "zaawansowani naszoklasiści". Myślę, że dopełnieniem wielkiego planu uczynienia z naszej-klasy synonimu internetu dla milionów Polaków byłby wewnętrzy komunikator online, działający na zasadzie zbliżonej do Web Gadu. No bo czego więcej potrzebuje przeciętny Kowalski w sieci? Kontaktów do znajomych (nasza-klasa sama w sobie), wyszukania informacji w sieci (integracja z Google), kupienia czegoś przez internet (integracja z Allegro) i możliwości szybkiej komunikacji ze znajomymi (naszoklasowe gadu).

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: allegro, google, nasza-klasa, social media, społeczność


Komentarze (13)
« Poprzednia  2 / 2 
Tomek
11. Tomek 24.02.2009 / 11:55
Pamiętacie reklamę ACE ? jeśli coś jest do wszystkiego jest do niczego.
Niech nasza klasa dodaje kolejne funkcjonalności, kolejne możliwości i wszystko na jednej stronie (łacznie z reklamami) - Zobaczcie na Google, każdy produkt jest oddzielny, a jest jedynie integrowany z innymi. Tą drogą warto iść - specjalizacja.

Ale już niejednokrotnie się myliliśmy myśląc w ten sposób. Polska jest inna. Chociaż może pojawi się niedługo produkt, który zabierze naszej klasie ruch i userów i Lud przestanie zazdrościć jej Tfu-r.com :)
Mirek Połyniak
12. Mirek Połyniak 09.03.2009 / 14:40
Moim zdaniem N-K nie będzie polskim Internetem. Czyżby miała ambicje stać się kolejnym portalem? Tutaj rynek jest już podzielony.
N-K może być początkiem internetowej edukacji dla wielu użytkowników, którzy dzięki temu serwisowi dostrzegli korzyści z bycia w Sieci. Ale obawiam się, że droga tworzenia multi-kombajnu do wszystkiego nie przyniesie sukcesu w dłuższej perspektywie. Choć życzę N-K jak najlepiej...
Adam Brzozowski
13. Adam Brzozowski 15.06.2009 / 15:04
Mam w Firefoksie w prawym górnym rogu okienko z Google. Czy Firefox stał się "światowym internetem"? Na stronie głównej Onetu jest okienko "enhanced by Google". Czy Onet jest "polskim internetem"? WP ma okienko z NetSprint. Czy WP jest "polskim netem"? Takie pytanie mogę zadać podając listę tysięcy serwisów z okienkiem Googla. Każdy rozumie, że nie ma to sensu. Pytanie zawarte w temacie artykułu sprawia, że tekst nie ma sensu. Takie mam zdanie. Pozdrawiam.

PS. Z okienka Google w Firefoksie prawie wcale nie korzystam.
« Poprzednia  2 / 2 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.