

Pobranie tego ponad 60 stronicowego raportu wymaga rejestracji, ale za to sam raport jest bezpłatny.
O wartości raportu świadczą chociażby nazwiska osób, który przyczyniły się do jego powstania
- Jakob Nielsen, jeden z największych guru użyteczności stron WWW;
- Marissa Mayer, VP of user experience and interface design w Google;
- Michael Ferguson, jedna z najważniejszych osób zajmujących się user experience w Ask.com;
- Larry Cornett, VP of search experience w Yahoo;
- Justin Osmer, Product Manager w Microsoft Live Search;
- Chris Sherman, współtwórca Searchengineland;
- Greg Sterling, znany analityk WWW, specjalizujący się w rozwiązaniach mobilnych i lokalnych;
- Danny Sullivan, jedno z najbardziej znanych nazwisk w dziedzinie wyszukiwania.
W raporcie pomimo podziału na kilka rozdziałów można wyróżnić trzy główne części:
- Wywiady z znanymi osobistościami z dziedziny wyszukiwania i usability, prezentujace ich przewidywania odnośnie rozwoju wyszukiwania i wyszukiwarek
- Testy eyetrackingowe pokazujące interakcje użytkowników z interfejsami wyszukiwarek, zwłaszcza w odniesieniu do wprowadzonego niedawno Universal Search w Google i mającej coraz większe znaczenie personalizacji wyników wyszukiwania
- Hipotetyczny wygląd i sposób działania wyszukiwarek w 2010 roku
Napisz komentarz
Faktycznie, opracowanie jest całkiem ciekawe i na swój sposób unikalne w treści. Zobaczymy w jakim stopniu pokryje się z sytuacją przyszłą.
Ja zaś przytoczę zupełnie z innej beczki - ale wciąż badania - z polskiego podwórka. "Reklama w Internecie - ocena reklamy i produktu w kontekście mechanizmu reaktancji" brzmi naukowo, ale wnioski są wg mnie dużo mniej odkrywcze i "średnio" trafne. Założę się również (chociaż nie weryfikowałem u źródła), że w testach w ogóle nie była brana reklama tekstowa (wyszukiwarkowa).
No cóż nadal wyszukiwarki są niedocenianą formą reklamy i zdobywania klientów, co może o tyle dziwić, że daje olbrzymie możliwości w określaniu i pilnowaniu swojego ROI.
Mariusz - dobra dobra bez ściem :-) Wyszukiwarki są doceniane. Teraz jest HYPE na wyszukiwarki :D
No HYPE to trochę chyba za dużo powiedziane :). Na pewno szczególnie wyszukiwarki doceniają Ci reklamodawcy, którzy liczą w jakiś sposób swoje ROI (a tych jest oczywiście coraz więcej).
Noooo. Bez przesady. ROI będzie później. Na razie jesteśmy na poziomie pomiaru efektywności kosztowej względem kanałów marketingowych.
Plus mam jedno pytanie - czy masz jakieś opracowania względem cross-mediów. np. mamy konwersje z wyszukiwarki bo user wpisał hasło które usłyszał w telewizji.... w radiu, widział w prasie. I jak policzyć ROI dla tego ? Czy do kosztów SEM'owych dodajemy część kosztów za TV ?