ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wykorzystanie Internetu umożliwiło firmom myślenie nieszablonowe i wykraczające poza czyste aspekty spersonalizowanych komunikatów, aby zapewnić, że ich produkty dotrą do właściwych osób, w sposób wygodny i efektywny.
W związku z tym wykorzystanie marketingu w mediach społecznościowych, marketingu treści, marketingu bezpośredniego, blogowania i pay per click znacznie wzrosło wraz ze wzrostem łączności i wykorzystania Internetu wśród konsumentów. We współczesnym świecie biznesu internet rzeczy umożliwił marketerom cyfrowym tworzenie jednoznacznie zróżnicowanych doświadczeń w wypełnianiu luki między słowami fizycznymi i cyfrowymi.
Oznacza to, że marketerzy cyfrowi musieli przechowywać wiele swoich danych i informacji biznesowych w Internecie. Jednak w obliczu licznych hakerów prześladujących Internet i atakujących wrażliwe strony przedsiębiorstw, jak dobrze jesteś przygotowany do ochrony swoich danych? Biorąc pod uwagę, jak szkodliwe dla firmy może być naruszenie bezpieczeństwa, ochrona danych za pomocą odpowiednich środków bezpieczeństwa cybernetycznego ma sens. Zastosowanie trzech poniższych strategii bezpieczeństwa online może być dokładnie tym, czego potrzebuje Twoja firma!
1. Użyj wirtualnej sieci prywatnej (VPN) do szyfrowania sieci
Użytkownicy Internetu są nieustannie ostrzegani przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z publicznych, niezabezpieczonych sieci Wi-Fi. Ale jak źle jest naprawdę, zwłaszcza w przypadku marketerów cyfrowych? W przypadku takich sieci słowem kluczowym dla marketerów powinno być "niezabezpieczone". Dostęp do sieci bezprzewodowej lub punktu dostępu bezprzewodowego (WAP) nie jest z natury rzeczy niebezpieczny. Staje się tak, jeśli sieć jest szyfrowana, co oznacza, że umożliwia ona przesyłanie danych przez swoje fale radiowe bez żadnej formy ochrony bezpieczeństwa lub kodowania danych.
Ta sama cecha, która sprawia, że publiczne sieci Wi-Fi są pożądane przez konsumentów, stała się pożądana przez hakerów. Oznacza to, że ponieważ nie ma stabilnych zabezpieczeń i nie jest wymagane uwierzytelnianie, hakerzy mają doskonałą okazję do uzyskania nieograniczonego dostępu do niezabezpieczonych urządzeń korzystających z tej samej sieci. Taki dostęp może przynieść wiele niekorzystnych skutków dla Twojej cyfrowej kampanii marketingowej i firmy. Na przykład, informacje przesyłane za pomocą wiadomości błyskawicznych, e-maili, platform społecznościowych i innych narzędzi transmisji danych mogą zostać przechwycone i wykorzystane w nielegalny sposób. Inne poważne zagrożenie pojawia się, gdy hakerzy pozyskują z przechwyconych danych informacje o logowaniu i hasła i wykorzystują je do uzyskania nieuczciwego dostępu do produktów lub usług.
W związku z tym, korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) jest koniecznością podczas prowadzenia cyfrowych działań marketingowych, zwłaszcza gdy korzystasz z niezabezpieczonych połączeń, takich jak hotspoty Wi-Fi. Warto pobrać VPN, aby zapewnić szyfrowanie połączenia internetowego. Korzystanie z niezawodnej sieci VPN utrudnia hakerom i cyberprzestępcom przenikanie do Twoich danych i szpiegowanie Cię.
2. Zabezpiecz swoje konta w mediach społecznościowych
Dla większości marketerów cyfrowych platformy mediów społecznościowych stanowią doskonałe narzędzie do przekształcania odwiedzających w kupujących i zwiększania sprzedaży. Nic dziwnego, że platformy te są jednymi z najbardziej wrażliwych obszarów bezpieczeństwa marketerów cyfrowych. Jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest silne zabezpieczenie swoich kont w mediach społecznościowych. Inni nie mają pojęcia, jak zabezpieczyć takie platformy.
Wystarczy pomyśleć o stratach, jakie poniesiemy, gdy utracimy swoją platformę na rzecz hakerów. Wyobraź sobie, że dziś masz 200 tys. obserwujących na Facebooku lub Instagramie, a jutro budzisz się i okazuje się, że Twoje konto już nie istnieje. To oznacza utratę 200 tys. odbiorców. Potrzebę zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych potęguje fakt, że większość marketerów cyfrowych przechowuje na tych platformach swoje dane płatnicze, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla hakerów.
Zabezpieczenie kont na portalach społecznościowych nie tylko ochroni cenne dane, ale także uchroni firmę przed szkodliwymi reperkusjami finansowymi, które mogą pojawić się w przypadku włamania. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest wykorzystanie weryfikacji dwuetapowej do zarządzania logowaniem. Platformy takie jak Facebook pozwalają na skonfigurowanie takiego procesu, ale dostępne są również inne opcje, takie jak Google Authenticator App, która pozwala na generowanie unikalnych kodów za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do swoich kont. Stosowanie silnych i unikalnych haseł oraz ich aktualizacja również odegrają kluczową rolę w zabezpieczeniu Twoich kont na portalach społecznościowych.
3. Zignoruj spam
Podobnie jak media społecznościowe, poczta elektroniczna jest ważnym kanałem łączącym marketerów cyfrowych z ich docelowymi odbiorcami. Większość marketerów cyfrowych często otrzymuje e-maile od nieznanych osób z podejrzanymi linkami i załącznikami, które mogą narazić ich na niebezpieczeństwo ze strony hakerów. Mimo że większość kanałów pocztowych posiada programy antyspamowe, które całkiem nieźle radzą sobie z wyłapywaniem spamu, marketerzy muszą zdawać sobie sprawę, że wiadomości phishingowe zawsze będą naśladować docelowych konsumentów, współpracowników lub zaufane firmy, takie jak banki.
Angażując się lub klikając linki i załączniki spamu, użytkownik naraża się na niebezpieczeństwo zainstalowania na swoim urządzeniu złośliwego oprogramowania, takiego jak ransomware, oprogramowanie szpiegujące i wirusy. W zależności od rodzaju złośliwego oprogramowania, które przypadkowo lub nieświadomie zainstalujesz w swoim urządzeniu, może ono stać się niestabilne, zaszyfrować dokumenty i informacje biznesowe i żądać okupu lub, co gorsza, narazić na niebezpieczeństwo Twoje e-maile i konta bankowe.
W związku z tym należy unikać kontaktu z podejrzanymi wiadomościami e-mail, zwłaszcza na kontach e-mail używanych do przeprowadzania transakcji biznesowych. W celu uniknięcia podejrzanych wiadomości e-mail należy zwracać uwagę na podejrzane linki i załączniki, unikać próśb o podanie poufnych danych, sprawdzać, czy w temacie nie ma alarmu spamowego, a także stosować oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe.
Konkluzja
Czy słyszałeś kiedyś o trojanach wykradających dane, które mogą usunąć wszystkie Twoje zabezpieczone loginy? Albo o oprogramowaniu ransomware, które może skutecznie zablokować Twój komputer, dopóki nie zapłacisz okupu? Tak, naruszenia bezpieczeństwa danych to rzeczywistość i codzienność, która może przytrafić się marketerom cyfrowym w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego tak ważne jest, aby marketerzy stosowali sprawdzone strategie cyberbezpieczeństwa w celu ochrony swoich danych i danych swoich klientów.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»