30.11.2018 / Biznes
 

4fun Media: Skonsolidowany zysk netto wyniósł 1 454 tysięcy złotych i był wyższy niż rok wcześniej o 124%

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Agnieszka Klimczak, Rafał Baran i Natalia Drozdowska (fot. FCB Bridge2Fun)
Agnieszka Klimczak, Rafał Baran i Natalia Drozdowska (fot. FCB Bridge2Fun)

W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2018 roku Grupa Kapitałowa 4fun Media S.A. zanotowała wzrost przychodów o 19% w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku. Łączne przychody w tym okresie wyniosły 11 397 tysięcy złotych wobec 9 615 tysięcy złotych rok wcześniej (wzrost o 1 782 tysiące złotych).

66631_1.png

Wzrost sprzedaży w raportowanym okresie był możliwy dzięki:

 • przychodom z reklam telewizyjnych, których wysokość była zbliżona do poziomu z 2017 roku,
 • dynamicznie rosnącej sprzedaży reklamy zewnętrznej (wzrost o 110%)
 • oraz znacząco wyższym niż przed rokiem przychodom agencji reklamowej (wzrost o 41%).

Reklama TV

Głównym źródłem przychodów Grupy Kapitałowej 4fun Media S.A. w okresie pierwszych 3 miesięcy 2018 roku pozostawała - mimo postępującej dywersyfikacji źródeł przychodu - reklama telewizyjna, stanowiąca 47% całości sprzedaży Grupy Kapitałowej (w porównywalnym okresie było to odpowiednio 58%).

66633_3.png

Osiągnięty poziom telewizyjnych przychodów reklamowych Grupy Kapitałowej był możliwy zarówno dzięki utrzymaniu poziomu oglądalności głównego kanału 4FUN.TV - należącego do jednego z trzech najchętniej oglądanych stacji muzycznych w kraju jak i stabilnej oglądalności dwóch pozostałych kanałów nadawanych przez spółkę.

Digital Signage

Drugim wartościowo segmentem działalności mającym znaczący wpływ na przychody 4fun Media S.A. w okresie 3 miesięcy 2018 roku była sprzedaż reklam zewnętrznych z obszaru Digital Signage, prowadzona przez spółkę zależną GRUPA KAPITAŁOWA 4 FUN MEDIA S.A.

W raportowanym okresie wyniosła ona 2 958 tysięcy złotych co stanowiło 26% łącznych przychodów Grupy Kapitałowej w raportowanym okresie i była o 110% wyższa niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Screen Network S.A. zarządza siecią ekranów realizujących kampanie typu Digital Out of Home w ramach jednego, zintegrowanego systemu informatycznego. Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału Zarząd Spółki podpisał umowę z firmą Selectivv Mobile House, która zajmie się targetowaniem i personalizowaniem reklam na nośnikach indoorowych i outdoorowych Screen Network. Celem współpracy jest jakościowa poprawa obecnej oferty handlowej Spółki poprzez precyzyjną personalizację przekazu wyświetlanego na ekranie DOOH, kierowanego do osób, która w danej chwili oglądają reklamy. Do Screen Network należy dziś sieć 20 450 ekranów w 2505 lokalizacjach w całej Polsce oraz sieć ekranów LED City. W październiku 2017 roku, Spółka kupiła spółkę PRN Polska zajmującą się obsługą sieci ekranów w 47 supermarketach Carrefour.

FCB Bridge2Fun

Dynamicznie rosnący źródłem przychodów Grupy Kapitałowej 4fun Media S.A. w okresie pierwszych 3 miesięcy 2018 roku była też działalność agencji reklamowej. Sprzedaż tego segmentu wyniosła w raportowanym okresie 2 446 tysięcy złotych (co stanowiło 21% udziału w łącznych przychodach Grupy Kapitałowej) wobec 1 739 tysięcy złotych w analogicznym okresie 2017 roku. Oznacza to wzrost przychodów w tym segmencie o 41 %.

W okresie objętym raportem agencja FCB Bridge2Fun:

 • ustaliła zasady współpracy z Deloitte Digital dla kilku jej klientów w zakresie ATL oraz contentu;
 • pozyskała Grupę Lotos, głównego sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski, dla której realizuje obecnie kampanię reklamową związaną z mistrzostwami świata Rosja 2018 pod hasłem „Naj nie bierze się znikąd”.
 • Obecnie agencja realizuje też kampanię reklamową dla T-Mobile Polska dotyczącą oferty dla firm Magenta Biznes. W akcji występują różni przedsiębiorcy oraz dziennikarka Dorota Wellman. 
 • W kwietniu agencja rozpoczęła outdoorową odsłonę nowej kampanii wizerunkowej sklepu internetowego Born2be.pl.

Program Sp. z o.o.

Ciągle stabilnym źródłem przychodów spółki jest działalność spółki zależnej - Program Sp. z o.o. Jest ona skupiona na świadczeniu usług dystrybucyjnych i consultingowych dedykowanych nadawcom kanałów tematycznych (głównie zagranicznych) obecnym na polskim rynku. Sprzedaż usług tego tytułu wyniosła w raportowanym okresie 217 tysięcy złotych i była o 20% wyższa niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Sprzedaż tzw. akcji specjalnych 

Dodatkowym źródłem przychodów Grupy Kapitałowej 4fun Media S.A. w raportowanym okresie była sprzedaż tzw. akcji specjalnych czyli działań promocyjnych realizowanych dla klientów w czasie antenowym poza blokami reklamowymi. W raportowanym okresie sprzedaż tej oferty przyniosła Grupie Kapitałowej przychody na poziomie 298 tysięcy złotych. Akcje specjalne wykorzystują zasięgi kanałów telewizyjnych 4fun Media S.A., skupiając się na wykorzystywaniu działań typu product placement, branded content czy eventy masowe.

Omawiając wyniki pierwszych trzech miesięcy 2018 roku należy zwrócić uwagę na systematyczną poprawę rentowności, której efektem jest wzrost skonsolidowanego zysku operacyjnego z poziomu 1 029 tysięcy złotych w 2017 roku do 1 729 tysięcy złotych w roku bieżącym, co oznacza wzrost na poziomie 68%. W raportowanym okresie rentowność operacyjna wzrosła do 15 % tj. o 4 p.p. Wskaźnik EBITDA w raportowanym okresie wyniósł 2 396 tysiące złotych i był wyższy niż w trakcie 3 miesięcy 2017 roku o 32%.

66632_2.png

Poprawa efektywności w działalności Grupy Kapitałowej 4fun Media S.A. była wynikiem stabilnej wartościowo sprzedaży reklam telewizyjnych, wzrostu przychodów pochodzących ze sprzedaży reklamy zewnętrznej oraz usług agencji reklamowej ale także ścisłego monitoringu bieżących kosztów operacyjnych. W efekcie zysk netto na poziomie skonsolidowanym wyniósł 1 454 tysięcy złotych i był wyższy niż rok wcześniej o 124%. Oznacza to, iż w raportowanym okresie rentowność netto na poziomie skonsolidowanym wyniosła 12,75%. O stabilnej sytuacji finansowej Spółki świadczy dodatni poziom przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej oraz brak zobowiązań długoterminowych z tytułu kredytów bankowych.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.