25.01.2016 / Biznes
 

Agora kupiła większościowy pakiet udziałów w GoldenLine

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Agora S.A. nabyła większościowy pakiet udziałów w GoldenLine Sp. z o.o. za kwotę 8,48 mln zł. Dzięki tej transakcji spółka istotnie umocni swoją pozycję na rynku usług rekrutacyjnych i tym samym stworzy jedyną tak kompleksową ofertę dla pracodawców i kandydatów na pracowników dostępną na polskim rynku.

W wyniku transakcji kupna udziałów, zawartej 25 stycznia br., Agora posiada łącznie 178 udziałów GoldenLine Sp. z o.o., co odpowiada 89% kapitału zakładowego spółki. Inwestycja Agory w GoldenLine to ważny krok w kierunku wzmocnienia pozycji spółki w kategorii Praca i odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku usług rekrutacyjnych. Umożliwi ona połączenie potencjału GazetaPraca.pl, serwisu dla kandydatów aktywnie poszukujących pracy oraz GoldenLine.pl, serwisu rekrutacyjno-społecznościowego specjalizującego się w rekrutacji kandydatów pasywnych z siłą reklamową mediów Agory.

Zdecydowaliśmy się na zwiększenie naszego zaangażowania w GoldenLine, gdyż rozwiązania proponowane przez tę spółkę to doskonałe uzupełnienie oferty serwisu GazetaPraca.pl. Z jednej strony dajemy użytkownikom możliwość przeglądania rozbudowanej bazy ofert pracy i profili pracodawców, a z drugiej – umożliwimy rekruterom dostęp do największej wyszukiwarki kandydatów aktywnie i pasywnie poszukujących pracy, a także narzędzi marketingowych oraz z zakresu employer brandingu – mówi Paweł Wujec, dyrektor segmentu Internet w Agorze.

GoldenLine.pl to serwis rekrutacyjno-społecznościowy, który oferuje użytkownikom dostęp do narzędzi wspierających rozwój kariery zawodowej, a pracodawcom ułatwia prowadzenie procesu rekrutacji oraz komunikację z kandydatami. Innowacyjne rozwiązania GoldenLine.pl w zakresie rekrutacji kandydatów pasywnych przyciągają zarówno użytkowników umieszczających w serwisie swoje wirtualne CV i rekruterów szukających pracowników, jak również firmy chcące budować odpowiedni wizerunek pracodawcy. 

Silne zaangażowanie Agory w GoldenLine to szansa nie tylko na umocnienie naszej pozycji lidera w kategorii Praca w polskim internecie, ale także na zwiększenie skali działalności i tym samym zaoferowanie naszym klientom pełnego pakietu rozwiązań z zakresu rekrutacji oraz employer brandingu – mówi Karol Traczykowski, prezes GoldenLine.

GoldenLine.pl jest liderem kategorii Praca w polskim internecie – co miesiąc serwis odwiedza prawie 2 mln użytkowników (RU)*. Agora została mniejszościowym udziałowcem GoldenLine w 2011 roku, kiedy nabyła pakiet 36% udziałów tej spółki.

* źródło: Megapanel PBI/Gemius, listopad 2015

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
lo
1. lo, 83.238.168.*, 26.01.2016 / 14:28
No to czas usunąć profil na GL :)
Marcin Warnacki
2. Marcin Warnacki 28.01.2016 / 09:57
Agora ostatnio niezle rozpycha sie na polskim rynku internetowym
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.