
W porównaniu z ubiegłym rokiem wyniki amerykańskiego koncernu wypadają nad wyraz skromnie.
Przez pierwsze trzy miesiące tego roku AOL na reklamach zarobił 354,3 miliona dolarów. Rok temu mógł pochwalić się dużo lepszym wynikiem - 439,8 miliona. Gorzej wyglądają też przychody z płatnych usług. Od stycznia do marca dały amerykańskiemu gigantowi 282,7 miliona dolarów. To wynik o 28 procent gorszy niż przed rokiem. Zysk netto koncernu wyniósł w pierwszym kwartale 34,7 miliona dolarów, co oznacza spadek o 58 procent w skali roku.
Prezes Tim Armstrong nie traci jednak optymizmu:
W odniesieniu do naszej długoterminowej strategii, możemy mówić o sukcesie - komentuje Armstrong kwartalne wyniki swojej firmy. - Wpływ na wyniki miała trwająca restrukturyzacja.
America OnLine musi oszczędzać. Zwalnia pracowników i wyprzedaje nieopłacalne serwisy. Taki los spotkał serwis afiliacyjny buy.at, który za 16,7 miliona dolarów przejęła brytyjska firma Digital Window. Kilka dni temu zapadła też klamka w sprawie losu komunikatora ICQ, który Amerykanie sprzedadzą za 187,5 miliona dolarów rosyjskiemu Digital Sky Technologies (to właściciele Naszej-Klasy i 5 procent akcji Facebooka).
Obie inwestycje okazały się dla AOL wyjątkowymi niewypałami. Za buy.at w lutym 2008 roku Amerykanie zapłacili 125 milionów dolarów. Odkupienie ICQ od izraelskiego Mirabillis kosztowało ich dwanaście lat temu 400 milionów dolarów.
Ale to nie koniec pozbywania się chybionych inwestycji. Jeszcze w tym roku AOL zamierza zamknąć temat swojej największej inwestycyjnej katastrofy, czyli społecznościowego serwisu Bebo. Dwa lata temu za trzecią wówczas co do wielkości amerykańską społecznościówkę, chwalącą się 40 milionami użytkowników, AOL wyłożył astronomiczną kwotę 850 milionów dolarów. Teraz zapowiadają, że jeśli nie uda im się znaleźć kupca na ten ewidentny niewypał, serwis zostanie zamknięty.
Oby tegoroczne zakupy - za StudioNow, internetową platformę do produkcji i dystrybucji wideo America OnLine zapłaciła 32,1 miliona dolarów - okazały się bardziej trafione.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»