2.01.2015 / Biznes
 

Apple wraca do Rosji i... podnosi ceny

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
(MR)
 
Apple
Apple

W ubiegłym tygodniu z powodu niestabilnego kursu rosyjskiego rubla koncern Apple zamknął dla użytkowników z Rosji cyfrowy sklep AppStore oraz zablokował możliwość zamawiania sprzętu. Gdy tylko sytuacja ustabilizowała się - sklep wrócił. Z wyraźnie wyższymi cenami.

Według wyliczeń ekspertów portalu BusinessInsider ceny sprzętu wzrosły w ostatnich dniach grudnia o 30 procent. Podstawowy model iPhone 6 z 16 GB pamięci kosztuje teraz 39 990 rubli, czyli w przeliczeniu 864 dolary (wcześniej było to 31 990 rubli, czyli 693 dolary).

Natomiast iPhone 6 Plus z 16 GB pamięci wcześniej kosztował 41 990 rubli, czyli 907 dolarów, a obecna cena to 52 990 rubli, co jest równowartością 1149 dolarów. Podwyżki nie ominęły starszych modeli - iPhone 5 jest droższy o około 5 tysięcy rubli.

Konkurencja amerykańskiego giganta stosuje w Rosji inną taktykę. Samsung I Lenovo starają się utrzymać ceny dostosowane do kursu rubla i możliwości finansowych konsumentów. Ich produkty podrożały w tym roku o około 10 procent.

Skok cen zauważalny jest również w sklepie z aplikacjami. Obecnie aplikacja kosztująca 99 centów lub 89 eurocentów wyceniana jest na 62 ruble. Jeszcze na początku roku było to 30 rubli.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.