20.03.2018 / Biznes
 

Autonomiczne auto Ubera brało udział w wypadku. Zginął pieszy

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
fot. Press Kit Uber
fot. Press Kit Uber

W Arizonie autonomiczny samochód wjechał w przechodnia, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Po tym zdarzeniu Uber zawiesił testy swoich aut w Stanach Zjednoczonych.

Według policji Tempe samochód był prowadzony przez komputer (ale "nadzorowany" przez człowieka), gdy uderzył 49-letnią Elaine Herzberg. Kobieta zmarła w szpitalu. To pierwszy śmiertelny wypadek z udziałem autonomicznego auta Ubera, ale nie pierwszy w ogóle. Rok temu podobne auto zderzyło się z fordem i wywróciło na bok. Wtedy też firma tymczasowo zrezygnowała z testów.

Oba wypadki miały miejsce w Arizonie, która stała się rajem dla samojezdnym samochodów. - Częścią tego, co czyni Arizonę idealnym miejscem dla Ubera i innych firm do testowania autonomicznych pojazdów, jest to, że nie są wymagane specjalne zezwolenia ani licencje - powiedział Departament Transportu w Arizonie. - W Arizonie pojazdy autonomiczne mają takie same wymagania rejestracyjne, jak każdy inny pojazd, a żadne prawo stanowe nie uniemożliwia testowania autonomicznych pojazdów.

Zwolennicy autonomicznych pojazdów wskazują, że większość wypadków powodowana jest przez błędy ludzkie, więc autonomiczne pojazdy przyczynią się do ich zmniejszenia. Ale nawet jeśli to prawda, najpierw wymagają odpowiedzi na wiele innych pytań, m.in. na to, kto ponosi odpowiedzialność za wypadki z ich udziałem? 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Jan
1. Jan, 94.254.229.*, 20.03.2018 / 09:36
Jak to kto ponosi odpowiedzialność, weszła w niedozwolonych miejscu... proste.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.