Chce wprowadzić formaty wideo do swojej platformy i rozszerzyć dzięki nim możliwości współpracy i wymiany wiedzy między uczniami.
Brainly, platforma peer-to-peer learning z siedzibą w Krakowie i w Nowym Jorku, przejęło aktywa serwisu Bask służącego do nauki za pośrednictwem materiałów wideo. Brainly chce wprowadzić formaty wideo do swojej platformy i rozszerzyć dzięki nim możliwości współpracy i wymiany wiedzy między uczniami. Jest to między innymi efekt zeszłorocznych Lekcji Wideo na platformie w Polsce.
Bask to firma założona przez Ryana Metzgera, który postanowił porzucić studia aby wraz ze swoim wspólnikiem, Robertem Kimem, zająć się stworzeniem własnego biznesu. Założone przez nich w kwietniu 2017 roku narzędzie służyło początkowo do wymiany pytań i odpowiedzi między studentami i wykładowcami akademickimi.
Według badań, materiały filmowe przyswajane są przez mózg 60 tysięcy razy szybciej niż tekst, a wideo jest najbardziej preferowanym formatem przez nastolatków. Dzięki temu serwis ma potencjał aby stać się efektywnym i wygodnym sposobem wymiany odpowiedzi pomiędzy studentami i nauczycielami po godzinach lekcyjnych. Ponadto w epoce mediów społecznościowych formaty wideo stały się naturalną formą komunikacji między nastolatkami. Od momentu powstania, Bask szybko stał się jednym z najciekawszych rozwiązań technologicznych w segmencie edukacji poprzez wideo.
Dotychczasowy sposób, w jaki uczniowie wymieniali się swoją wiedzą w ramach Brainly był ograniczony do wykorzystania tekstu i wymiany grafik. Technologia pozwalająca w prosty sposób nagrywać i udostępniać materiały wideo rewolucjonizuje sposób interakcji między ludźmi. Zaimplementowanie narzędzia Bask do platformy Brainly może stać się mostem między uczniami a technologią w edukacji, udostępniając naturalny i spersonalizowany sposób angażowania się, dokształcania i współpracy poza klasą.
- Wykorzystanie wideo jako dodatku w procesie nauki pozwala uczniom lepiej zaprezentować swoje silne strony i umiejętności. Możliwość przekazywania treści za pośrednictwem krótkich filmików w edukacji wspomaga sam proces uczenia się oraz tworzy atmosferę współpracy, w której uczniowie mogą czuć się swobodnie i naturalnie - powiedział Michał Borkowski, CEO Brainly.
- Mamy nadzieję, że dzięki Bask, Brainly stanie się jeszcze lepszym miejscem wymiany wiedzy dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszym celem jest inspirowanie uczniów do ciągłego rozwoju. Nieustannie wprowadzamy innowacje w naszej platformie, aby studenci mogli łatwiej współpracować, uczyć się i odkrywać wiedzę - dodaje Michał Borkowski.
W ramach umowy, współzałożyciel i CEO Bask, Ryan Metzger oraz drugi ze współzałożycieli, a jednocześnie Head of Engineering, Robert Kim, dołączą do zespołu ds. produktów i rozwoju Brainly.
Przejęcie aktywów Bask to kolejny ważny krok w rozwoju po dwóch niedawnych sukcesach Brainly: osiągnięciu poziomu 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie z ponad 35 krajów w październiku ubiegłego roku oraz po dołączeniu do grona inwestorów funduszu Kulczyk Investment. Od momentu powstania w 2009 roku firma pozyskała łącznie w drodze inwestycji 38,5 miliona dolarów.
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»