18.05.2017 / Biznes
 

Cannes 2017: Netflix walczy o nagrody, kina walczą z Netfliksem

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

O Złotą Palmę walczą aż dwie produkcje sfinansowane przez Netfliksa - „The Meyerowitz Stories” Noaha Baumbacha oraz „Okja” Bong Joon-ho. Nowe technologie nie wywołują zgodnego entuzjazmu wśród przedstawicieli branży filmowej. Amerykanie, których model biznesowy opiera się o streaming nie chcą bowiem wprowadzać swoich produkcji do francuskich kin, czemu sprzeciwiają się właściciele multipleksów. 

Chcą, by w regulaminie festiwalu pojawił się zapis przeciwdziałający takiemu procederowi, a przewodniczący jury - Pedro Almodovar - opowiedział się po ich stronie. - Platformy cyfrowe to nowy sposób na oferowanie słów i obrazów, które same w sobie są wzbogacające, ale te platformy nie powinny zastępować istniejących form, takich jak kina - powiedział. - W żadnym wypadku nie powinny zmieniać oferty dla widzów. Jedyne rozwiązanie, jakie widzę, polega na tym, że akceptują i przestrzegają obowiązujących zasad. Nie potrafię sobie wyobrazić, by Złotą Palmę przyznano filmowi, którego nie można będzie zobaczyć w kinie. 

Almodovar, który zdecyduje o tym, do kogo finalnie ona trafi, wywołał więc skandal. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że już zdecydował o tym, do kogo nie trafi. 

Nie spodziewał się jednak, że przeciwną opinię wygłosi... inny członek jury. Will Smith nie widzi bowiem żadnego zagrożenia ze strony Netfliksa. Opierając się na własnych doświadczeniach, stwierdził, że Netflix, z którego jego dzieci korzystają bardzo chętnie, nie wpływa w żaden sposób na częstotliwość ich wizyt w kinie. - W moim domu Netflix przynosi same korzyści. Mogą oglądać filmy, których inaczej nigdy by nie zobaczyli.  

Warto dodać, że Smith występuje w innej netfliksowej produkcji "Bright", która premierę będzie miała już w lipcu. 

Co na to wszystko Reed Hastings, CEO Netfliksa? 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.