Po 1 października nie będzie już można organizować żadnych nowych lub zaplanowanych wydarzeń zakupowych. Platforma zauważa jednak, że nadal będzie można używać Facebook Live do transmisji wydarzeń na żywo, nie będzie można jednak tworzyć list odtwarzania produktów ani oznaczać ich w swoich transmisjach na żywo.
Facebook 1 października wyłączy funkcję zakupów na żywo, aby skupić się - jakżeby inaczej - na Reels, poinformowała firma w poście na blogu. Po tej dacie nie będzie już można organizować żadnych nowych lub zaplanowanych wydarzeń zakupowych. Platforma zauważa jednak, że nadal będzie można używać Facebook Live do transmisji wydarzeń na żywo, nie będzie można jednak tworzyć list odtwarzania produktów ani oznaczać ich w swoich transmisjach na żywo.
Zakupy wideo na żywo stały się publicznie dostępne na Facebooku dwa lata temu. Ta funkcja została zaprojektowana, aby dać twórcom i markom interaktywny sposób sprzedawania produktów, łączenia się z widzami i potencjalnego pozyskiwania nowych klientów. Teraz jednak Facebook odchodzi od zakupów na żywo, aby skupić się na rolkach.
Ponieważ konsumenci coraz chętniej oglądają krótkie filmy, skupiamy się na Reels i na Facebooku, i Instagramie., Jeśli chcesz dotrzeć do ludzi i zaangażować ich za pomocą wideo, spróbuj poeksperymentować z reklamami w tym formacie. Możesz oznaczyć produkty w Rolkach na Instagramie, aby umożliwić głębsze ich odkrywanie, a jeśli masz sklep i chcesz organizować wydarzenia Live Shopping na Instagramie, możesz właśnie tam skonfigurować tę funkcję.
Facebook po raz pierwszy zadebiutował w zakupach na żywo w 2018 roku i przez ostatnie kilka lat próbował spopularyzować tę funkcję. W listopadzie ubiegłego roku firma rozpoczęła testowanie „Zakupów na żywo dla twórców”. Ponadto firma uruchomiła „Piątki zakupów na żywo”, aby zachęcić większe marki do wypróbowania tej funkcjonalności. W pilotażowym programie znalazły się takie marki jak Abercrombie and Fitch, Bobbi Brown, Clinique i Sephora.
Platforma zakupów na żywo mogła ostatecznie służyć jako znaczący strumień przychodów dla Facebooka, dzięki opłatom za sprzedaż pobieranym przy kasie. Jednak - biorąc pod uwagę opublikowaną informację - jasne jest, że Facebook zmienia swoje stanowisko w tej kwestii.
Facebook nie jest jedynym gigantem cyfrowym, który chce ograniczyć swoje plany zakupów na żywo, ponieważ niedawno ujawniono, że TikTok podobno zrezygnował z planów rozszerzenia swojej inicjatywy „TikTok Shop” na Stany Zjednoczone i inne części Europy. Firma uruchomiła sklep TikToka w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku, umożliwiając firmom i influencerom sprzedaż produktów za pośrednictwem transmisji na żywo w stylu QVC. Jednak przedsięwzięcie miało trudności z uzyskaniem przyczepności. Financial Times poinformował, że plany ekspansji zostały porzucone po tym, jak influencerzy wycofali się z projektu.
Zakupy na żywo stają się coraz bardziej popularne w Azji, a zwłaszcza w Chinach. Jednak - ponieważ zarówno Facebook, jak i TikTok porzucają swoje inicjatywy w tym zakresie - wydaje się, że ogólna świadomość konsumentów i popularność zakupów na żywo poza Azją są nadal niskie.
Pobierz ebook "Ebook: Jak chronić dane w firmie. Kompendium wiedzy dla managerów"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie zmieniamy w …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»