
W ciągu 3 dni udało się przeprowadzić casting, znaleźć lokację i nagrać materiał.
Na początku maja ruszyła emisja drugiego spotu w ramach prospołecznej kampanii Grupy Polsat „Pomagajmy sobie nawzajem”. Inicjatywa zwraca uwagę na trudności osób starszych, z którymi zmagają od początku epidemii. Kampanię promują dwa spoty „babcia” i „dziadek”. Tym razem głównym bohaterem jest starszy mężczyzna, któremu bliscy za sprawą nowych technologii pomagają odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ekstremalne warunki i ograniczenia bezpośredniego kontaktu wpłynęły także na rekordowo szybki i niecodzienny proces tworzenia kampanii. Całkowita produkcja materiału zajęła zaledwie 3 dni.
Koronawirus szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku, oprócz zagrożenia zdrowia niesie za sobą także ryzyko długotrwałej izolacji. Bohaterowie najnowszego spotu Grupy Polsat, którzy na odległość niosą pomoc bliskim seniorom, przekonują, że dzięki nowoczesnym technologiom, ograniczenia bezpośredniego kontaktu nie muszą oznaczać osamotnienia i wykluczenia osób starszych. Możliwości, jakie daje internet i środki komunikacji na odległość, pozwalają otoczyć opieką osoby starsze i pomóc im w wykonywaniu codziennych obowiązków, ograniczając jednocześnie ryzyko zarażenia. Wykorzystując naturalne dla nas środki komunikacji, możemy zrobić coś ważnego – to idea, która przyświeca całej kampanii.
Prospołeczna kampania tworzona w nowej społecznej rzeczywistości
Kampania i towarzyszące jej spoty zachęcające do pomocy seniorom powstały w rekordowo krótkim czasie. W ciągu 3 dni udało się przeprowadzić casting, znaleźć lokację i nagrać materiał. Zdjęcia kręcone były z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa: bardzo ograniczona liczbowo ekipa pracowała na planie w maseczkach i rękawiczkach, zachowując bezpieczny dystans, a bohaterowie spotów filmowani byli głównie z zewnątrz za pomocą drona oraz obiektywów o długiej ogniskowej. Niecodzienny sposób pracy na planie i nagrywanie ujęć w nowej społecznej rzeczywistości podkreśliły dokumentalny charakter spotów. Pierwszy z nich trafił do emisji zaledwie tydzień od powstania pomysłu.
Krótkie filmy zawierające poruszające obrazy opustoszałych ulic Warszawy są nie tylko wezwaniem do wzajemnej pomocy w tym wyjątkowym czasie, ale także dokumentem bezprecedensowej historii, która dzieje się na naszych oczach. Symbolem nieznanej dotąd rzeczywistości, której możemy sprostać tylko będąc razem.
Autorem kreacji jest Agencja Brain, jej produkcją zajął się Ryszard Kłosowski, a reżyserią Bartosz Prokopowicz. Za postprodukcję odpowiada Rio De Post i Roboto Sound.
Sprawdź raport interaktywnie.com dotyczący agencji interaktywnych
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»