2.01.2014 / Biznes
 

iPhone podbije Chiny?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Ewa Wilczyńska
 
Apple
Apple

Od 17 stycznia największy operator komórkowy w Chinach będzie miał w swojej ofercie iPhone'y. Apple liczy na duże zyski.

China Mobile ma 760 milionów klientów, czyli prawie 60 procent wszystkich Chińczyków. Operator już szacuje, że w tym roku może zarejestrować 17 milionów nowych aktywacji iPhone'ów.

Umowa podpisana pod koniec grudnia między Apple a China Mobile przyczyniła się do wzrostu akcji amerykańskiego giganta, a Tim Cook, dyrektor wykonawczy już wcześniej przyznał, że oczekują, iż Chiny staną się głównym źródłem dochodu firmy.

Wcześniej sprzedaż iPhone'a w ofercie China Mobile nie była możliwa ze względu na ograniczenia techniczne. Chiński standard 3G różni się od amerykańskiego i europejskiego, w związku z czym niemożliwa była szybka transmisja danych. Poza tym dopiero od grudnia rząd umożliwił operatorom korzystanie z technologi 4G, czyli szybkiego internetu LTE. Tu standard także jest inny, dlatego Apple musiał zainwestować w technologiczne przeróbki.

iPhone'y są już dostępne w ofercie mniejszych operatorów China Unicom i China Telecom. W konkurencji na najpopularniejszą markę smartfonów wśród mieszkańców Państwa Środka, Apple przegrywa jednak z Samsungiem, Lenovo i Coolpadem.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.