16.10.2018 / Biznes
 

Polski fundusz VC Innovation Nest wesprze rozwój portugalskiego startupu

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Luis Martins i Felipe Avila da Costa (fot. Innovation Nest)
Luis Martins i Felipe Avila da Costa (fot. Innovation Nest)

Innovation Nest, fundusz VC współpracujący z młodymi firmami, tworzącymi rozwiązania IT dla sektora B2B, zainwestował w Infraspeak – portugalski startup oferujący platformę do zarządzania obiektami hotelowymi. To już 3 firma z tego kraju, która znajdzie się w portfolio Funduszu.

Infraspeak, to stworzony przez Felipe Avilę Costę oraz Luísa Martinsa w 2015 roku startup, oferujący dedykowane oprogramowanie dla kierowników obiektów i pomocy technicznej, dzięki któremu firmy mogą istotnie ograniczać koszty eksploatacyjne, stosując przy tym innowacyjne technologie takie jak NFC, APIs oraz specjalnie zaprojektowane sensory. W zeszłym roku startup zanotował 200% wzrost, a główne cele zamkniętej właśnie rundy inwestycyjnej, to międzynarodowa ekspansja oraz powiększenie zespołu. W ciągu najbliższych miesięcy, Infraspeak ma plan wejścia na kolejne międzynarodowe rynki, co ma przełożyć się na dynamiczny rozwój firmy. Jak podkreślają założyciele Infraspeak, nie byłoby to możliwe bez inwestycji wspieranej przez krakowski Fundusz.

Infraspeak będzie już szóstą zagraniczną inwestycją krakowskiego funduszu w ciągu ostatnich dwóch lat. Łącznie Innovation Nest II zainwestował niemal 8 mln euro w 15 spółek. Jak podkreślają jego właściciele – to tylko część z przewidzianych w ramach Funduszu inwestycji.

- Od samego początku nasza strategia opiera się na zasadzie inwestowania w międzynarodowe firmy oferujące rozwiązania software’owe. Wierzymy, że w dobie rewolucji cyfrowej właśnie firmy, takie jak Infraspeak mogą zrewolucjonizować światową gospodarkę - począwszy od metodyki pracy, na sposobie prowadzenia biznesu kończąc - mówi Marcin Szeląg, Partner w Innovation Nest. I dodaje – Nasze plany są bardzo ambitne. W najbliższym czasie chcemy zainwestować w kolejne kilkanaście spółek, z których istotną część stanowić będą startupy z Europy Zachodniej.

Całkowita kwota inwestycji w Infraspeak wynosi 1.6 miliona euro. Oprócz Innovation Nest w Infraspeak zainwestowali czołowi zagraniczni inwestorzy - Firstminute Capital (Wielka Brytania), Construtech Venture (Brazylia), 500 Startups (USA) oraz Caixa Capital (Portugalia).

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.