21.09.2017 / Biznes
 

Prawny nakaz zaprzestania działalności z Netfliksa to... przykład świetnego marketingu

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Netflix (fot. biuro prasowe)
Netflix (fot. biuro prasowe)

Kiedy w Chicago powstał tymczasowy bar (pop-up bar) inspirowany serialem "Stranger Things", wiadomo było, że Netflix - który nie miał z tym nic wspólnego - tego nie zostawi. Zgodnie z dobrym obyczajem, przed podjęciem kroków prawnych wystosował jednak do przedsiębiorcy list z nakazem zaprzestania dalszej, kwestionowanej, działalności (cease and desist).

Zrobił to jednak w bardzo oryginalnym stylu. 

Moje walkie talkie jest zepsute, więc musiałem napisać tę notatkę. Słyszałem, że wystartowałeś z barem "Stranger Things" w Logan Square. Słuchaj, nie chcę, żebyś myślał, że jestem całkowitym frajerem, uwielbiam to, jak bardzo kochacie serial (Poczekaj, aż zobaczysz sezon 2!). Ale dopóki nie będę żył w Upside Down, nie sądzę, żebyśmy dobili targu. Jesteście oczywiście kreatywnymi ludźmi, więc jestem pewien, że zrozumiesz, jak ważne jest dla nas to, by mieć kontrolę nad sposobem, w jaki nasi fani wchodzą w zbudowany przez nas świat.

Nie sięgniemy po metody dr. Brennera, ale proszę, abyś (1) nie przedłużał działalności baru ponad ten sześciotygodniowy okres, który zakończył się we wrześniu, a (2) postarał się o nasze pozwolenie, jeśli będziesz chciał to zrobić jeszcze raz. Daj znać jak najszybciej, jeśli się zgadzasz.

Kochamy naszych fanów bardziej niż cokolwiek na świecie, ale wiedz, że Demogorgon nie zawsze jest taki wyrozumiały. Proszę, nie zmuszaj nas, byśmy zadzwonili do Twojej mamy.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
TAGI

Netflix, vod


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.