23.08.2017 / Biznes
 

Spada wartość e-mail marketingu. Programmatic i reklama wideo ostro w górę

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© Nmedia - Fotolia
© Nmedia - Fotolia

W pierwszym kwartale 2017 roku nakłady na reklamę cyfrową wyniosły 890 mln zł - wynika z najnowszej fali bafdania AdEx. To o 85 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie. To wzrost o10 proc.

Kluczowy wpływ na taką dynamikę mieli gracze oraz segment ogłoszeń, które utrzymały dwucyfrowy wzrost, podczas gdy wśród pozostałych podmiotów na rynku dynamika wyniosła 3,7 proc.  

- Rosnące wydatki na reklamę online i coraz większy jej udział w budżetach przeznaczanych na reklamę są dowodem doceniania tego sektora. Struktura nakładów pokazuje jednocześnie niejednolitą dynamikę wzrostu, przy czym największy notują globalni gracze – komentuje Włodzimierz Schmidt, prezes zarządu Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Oprócz e-mail marketingu, którego wartość spadła o 3 proc. rok do roku, wszystkie podstawowe formaty reklamy online zanotowały wzrosty, największy w przypadku ogłoszeń (24 proc.).

Dwucyfrowy indeks osiągnęła także reklama w wyszukiwarkach (10 proc.), w dużym stopniu dzięki emisji w urządzeniach mobilnych. Wartość wydatków na display wzrosła o 8 proc., przy czym kluczowy wpływ na tempo rozwojowe reklamy graficznej mieli globalni gracze, którzy zanotowali indeks na poziomie 16 proc.

Biorąc pod uwagę klasyfikację dodatkową – wszystkie istotne formaty rosły również dwucyfrowo: programmatic (25 proc.), wideo (21 proc.), mobile (17 proc.) oraz social media (15 proc.).

Ogólny obraz rynku pozostał zbliżony – w torcie reklamowym dominuje display z 48 proc. udziałów. Jeśli chodzi o strukturę branżową reklamodawców, ścisłe grono liderów pozostało niezmienne.

Na pierwszym miejscu z wyraźną przewagą znalazł się handel (19 proc. udziału w rynku), zaś na kolejnych miejscach motoryzacja i telekomunikacja (odpowiednio: 11 proc. i 8 proc.).

Warto zwrócić uwagę na wyraźny wzrost wydatków na reklamę w kategorii sprzęty domowe, meble i dekoracje, a także odzież i dodatki oraz wspomniany w gronie liderów handel.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.