19.04.2017 / Biznes
 

Zuckerberg prezentuje platformę AR - Camera Effects

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Podczas konferencji F8 Mark Zuckerberg przedstawił swoją wizję rozszerzonej rzeczywistości rzeczywistości, w której pierwsze skrzypce póki co odgrywa telefon, a nie - jak próbowano wcześniej - okulary. 

- Wszyscy wiemy, do czego dążymy - przyznał jednak. - Chcemy okularów lub soczewek kontaktowych, które wyglądają całkowicie normalnie, ale pozwalają nakładać na prawdziwy świat cyfrowe informacje i obiekty. 

To jednak cel na lata. Na razie niewiele osób ma lub chce mieć okulary, a aparat w telefonie od dawna jest już powszechny. Według Zuckerberga pierwsza mainstreamowa platforma rozszerzonej rzeczywistości, będzie związana właśnie z nim. Dodał też, w rozmowie z serwisem Techcrunch, że "inne aplikacje wykorzystują już elementy rozszerzonej rzeczywistości, ale to zbudowanie otwartej platformy, będzie jednym tym, co popchnie branżę do przodu. Programiści będą mogli dodawać do niej własne efekty, wiec będzie ich nie 10 lub 20 efektów, ale tysiące ".

Prezes Facebooka widzi trzy zastosowania dla AR: może wyświetlać informacje, jak np. kierunki czy wiadomości; nakładać cyfrowe kształty na realne obiekty lub korygować rzeczywistość. Pokazał nagrania, na którym rekiny pływają wokół miski i pomieszczenie, które nagle zalewa woda, po czym przeszedł do przykładu, w którym dwóch użytkowników Nike Run Club korzysta z wyświetlania tras bezpośrednio w aplikacji Messenger.

Wszystko to ma być możliwe dzięki platformie Facebook Camera Effects, która zostanie udostępniona dla programistów w wersji zamkniętej już dzisiaj. By tworzyć realistyczne obiekty, Facebook będzie używał technologi AI i mapowania, które umożliwi np. tworzenie wiadomości przesuwających się po ekranie. Prezes Facebooka jest przekonany, że branża wciąż nie docenia AR. On widzi dla niej zastosowania dużo szersze, niż dodawanie śmiesznych naklejek do zdjęć, choć to też oferuje. 

Newsroom.fb.com

 

Podczas F8 Facebook pokazał też nowa usługę Spaces - aplikację do rzeczywistości wirtualnej, której wersja beta jest od dziś dostępna na platformę Oculus Rift. Dzięki niej można kontaktować się w wirtualnej rzeczywistości z rodziną i przyjaciółmi, bez względu na to gdzie przebywają w rzeczywistości.

Przedstawiciele serwisu zdradzili też, co dzieje się Workplace, o którym mówiło się, że może zagrozić nawet LinkedIn. Obecnie rozwiązanie jest wykorzystywane przez 14000 organizacji działających na wszystkich kontynentach z Antarktydą włącznie. 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB - AGENCJA INTERAKTYWNA - JAAQOB

  Pracujemy na sukces naszych Klientów. Projektujemy zachwycające kreacje graficzne, użyteczne serwisy internetowe i...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.